Amsterdamse (on)gein Goede grappen zou je niet uit te hoeven leggen, anders is het immers geen goede grap meer. Helaas voelen we ons genoodzaakt om op deze regel een uitzondering te maken om toch maar het een en ander uit te leggen, want sommige zaken beginnen ons aardig voor de voeten te lopen. Het spooknummer DAS 13 Neem nu DAS nummer 13. Oplettende lezers hebben opgemerkt dat de nummering van dit fanzine in februari '98 oversprong van 12 naar 14. Bijgelovig als we zijn, hebben we het ongeluksgetal 13 overgeslagen. Ajax stond op dat moment bovenaan en dat wilden we graag zo houden. Als hint hebben we in nummer 14 ook een fake artikel geschreven over het plotseling geannuleerde Euro6ix's toernooi. Wij maakten melding dat we hierdoor met 5000 onverkochte nummers 13 in onze mik zaten, die we tenslotte als leesvoer naar bejaardenhuizen hebben gebracht. Zelfs onze toenmalige drukkerij tuinde erin en sprak zijn medeleven uit over zoveel pech. Vervelender is dat een aantal lezers hardnekkig blijft geloven een nummer gemist te hebben. Telkens weer probeert men dit nummer na te bestellen door vijf gulden over te maken naar onze bankrekening, die wij vervolgens weer moeten terugstorten. Daarom voor eens en voor altijd nummer 13 bestaat niet Grapjassen die toch geld storten, zijn dat vanaf nu gewoon kwijt. Het condoom (1) bij DAS 17 Ook hier weer misverstanden te over. Zoals ons nu pas duidelijk is geworden bereikt dit fanzine ook een groot aantal feyenoord-supporters. Op zich een prima zaak dat ons zendingswerk daar ook aanslaat. Toch hadden we graag eerder geweten van onze rotterdamse lezerskring, zodat we hen duidelijk hadden kunnen maken, dat de condooms uitsluitend voor heteroseksueel gebruik bestemd zijn. Vele woedende brieven van feyenoorders, vaak met het gescheurde en bruin geworden condoom bijgesloten, hebben ons over dit onderwerp bereikt. Excuses aan de rotterdammers! Het condoom (2) Nu zelfs het seksleven van president Clinton geen enkel geheim meer kent, kunnen wij met een gerust hart het enige ware verhaal brengen over het condoom. Meer dan 3792 lezers klaagden dat de voorkant van de vorige DAS was bevlekt met een vettige substantie, waardoor er een nare kring ontstond, soms zelfs tot op de vierde pagina. Een groot deel van de klagers voegde er onmiddellijk aan toe dit eigenlijk vanzelfsprekend te vinden, gezien het aanwezige glijmiddel. Glijmiddel, hoezo glijmiddel? Wij stonden meteen op scherp, en sloegen al vrij snel de handen voor de ogen. Shit, moeten we dan ook alles uitleggen? Het was toch volstrekt duidelijk dat het hier niet om glijmiddel ging, maar om eerlijk ejaculaat van de opper-Godenzoon? Het afgetobde gezicht van Maarten Oldenhof sprak toch boekdelen en anders wel zijn zwaar gekneusde rechterhand. Het bleek allemaal nog veel erger te kunnen, toen wij de post doornamen van enkele vrouwelijke lezers. Met schaamrood op de kaken lazen wij dat de briefschrijfsters in de veronderstelling verkeerden, dat het een condoom betrof met een smaakje. Nog dezelfde avond werd het verwachtingsvol uitgeprobeerd, om tot de teleurstellende constatering te komen dat er een typische weeïge smaak aan zat, die ze vaag thuis konden brengen. Een lezer meende zelfs te moeten klagen over de warme inhoud van de substantie, zoals hij in de toiletten van de Arena bemerkte. Welnu dat kan kloppen, want Maarten's productie stokte op de verkoopdag rond het middaguur bij 4900 (klasse kerel, in zo'n korte tijd). Noodgedwongen hebben wij de laatste honderd exemplaren hoogstpersoonlijk, in diezelfde toiletten, gevuld en vastgeniet op de laatste DASSEN. Het condoom (3) Tenslotte ruimen we het laatste mysterie uit de weg. Op elk aangeniet condoom stond een nummer afgedrukt. Dit nummer fungeerde als lot. De redactie maakt bekend dat het winnende lot is gevallen op nummer 782002. Wij verzoeken de winnaar om schriftelijk contact met ons op te nemen, zodat wij in een feestelijke ambiance (met dank aan Yab Yum) een passende prijs (met dank aan Miss Ajax) uit kunnen reiken. De redactie van De Ajax Ster Stephen uit Zoetermeer 11

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 11