OAYMF1IAKOI OAYMniAKQ! ePYAOI 0YPA 7 Hoe kom ik in Athene? De reis Woensdag 21 oktober staat de wedstrijd tegen Olympiakos Piraeus op het programma in Athene. Zoals jullie van ons gewend zijn volgt hier weer de nodige informatie. Belangrijk is natuurlijk hoe je er kan komen en wat dat gaat kosten. De volgende prijzen zijn exclusief toegangskaartje voor het stadion, omdat bij het uitkomen van deze DAS daar nog niets van bekend is. Bij de NBBS betaal je voor een retourtje Athene 590,=. Voor boeking en informatie kun je bellen met 071-5232020, of met een NBBS-kantoor in je regio. Een andere mogelijkheid is met Budget Air, daar betaal je voor hetzelfde retourtje 420,=. Daar verdien je al gauw 170 piek mee. Je vliegt wel met Balkan Air via Sofia, maar de prijs verzacht deze omstandigheden ruimschoots! Budget Air is te bereiken onder telefoonnummer 020-6265227. De stad Athene Voor wie nog niet eerder in Athene is geweest, is de reis zeker de moeite waard. Niet alleen is er een schat aan bezienswaardigheden, ook voor de temperatuur in oktober hoef je het niet te laten. Met een beetje geluk is het daar zo'n twintig graden. Athene telt 4 miljoen inwoners en heeft daarbij alle problemen wat bij een grote stad hoort: verkeersdrukte en flats, heel veel flats. Daarnaast kun je wat van de Griekse cultuur proeven door op zijn minst de Acropolis te bezoeken, het meest beroemde symbool van Athene. Vergeet ook niet het in de buurt gelegen Acropolis-museum te bezichtigen, gevuld met een schat aan archeologische vondsten. Ben je meer een kroegganger dan kun je gaan naar Karaoli Dimitriou, gelegen in het centrum, daar heb je keus genoeg. De meest populaire kroeg is te vinden op de hoek van Diamanti, opvallend genoeg heeft deze geen naam. Een deur verder is Megali Taverna te vinden, speciaal voor de wijnproevers. De club Olympiakos Piraeus heeft zijn thuisbasis in het Karaiskakis toeschouwers, en het is tevens de meest populaire club van Griekenland. Eenmaal in het stadion kun je genieten van het uitzicht op o.a. de haven van Pireaus, maar vergeet niet dat je voor de wedstrijd komt! De mogelijkheid bestaat dat de wedstrijd in het Olympisch Stadion zal worden gespeeld, deze biedt plaats aan 76.000 toeschouwers, met alleen zitplaatsen en is geheel onoverdekt. De supporters zijn behoorlijk fanatiek, het zal een hele klus worden om je verstaanbaar te maken in het kolkende stadion. De fanatiekste aanhang verzameld zich op Legenda Gate7. Negentig minuten lang zal er een orkaan van geluid op de spelers neerdalen. Ben je op zoek naar clubsouvenirs dan kun je terecht op het hoofdkwartier van de club welke je kunt vinden op Ipsilantou 170, een kwartiertje lopen vanaf de metro Neo Faliro in Pireaus Vervoer in Athene Ben je eenmaal op het vliegveld beland, kijk dan uit dat je niet belazerd wordt als je met een taxi naar het centrum gebracht wilt worden. Waar de-ene chauffeur vriendelijk glimlachend Dr2000 (ongeveer 12,-) rekent, daar vraagt de ander met dezelfde glimlach Dr5000, 2fi keer zoveel, opletten dus! Beter is de bus te nemen voor ongeveer ƒ1,-! Lekker goedkoop, maar reken op een lange reistijd door de verkeersdrukte. De stad kent eigenlijk maar twee grote treinstations: Larissa (noord), te bereiken met de trolleybus lijn 1 en Peloponnese (zuid), te bereiken met de normale bus lijn 057. Kaartjes wederom spotgoedkoop: ongeveer twee kwartjes, maar ook hier weer lange reistijden. Er is ook een metrolijn te vinden die je zonder problemen en sneller dan de bus bij het stadion brengt voor een lage prijs: eveneens twee kwartjes (halte Neo Faliro). Overnachten De National Bank van Griekenland kan je misschien helpen met het zoeken naar de juiste hotels of pensions, gevestigd op een hoek van Syndagma square. De prijzen zijn erg verschillend, van pakweg 20,= tot 200,=. Probeer George's Guest House, Nikis 46, telefoon 01/3226474 waar je al een kamer hebt voor 15 piek! Wat je daarvoor hebt is ons onbekend, maar het is altijd te proberen. Succes! stadium met een capaciteit van 31.000 10

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 10