Van de redactie Zomerstop: altijd weer even wennen die eerste weken zonder Ajax. We zijn in ieder geval met een lekker gevoel de vakantie ingegaan na de overwinning in de kuip tegen psv, wat Ajax de dubbel opleverde. Ook hebben we genoten van een goedspelend Nederlands Elftal op het WK in Frankrijk zodat we toch niet helemaal van voetbal verstoken bleven. In deze DAS een bijdrage vanaf pagina 22. De afgelopen maanden stonden in het teken van een aantal rechtzaken, waaronder die van de FSV tegen de PCC (wat helaas verloren werd). Het resultaat van de verloren rechtzaak hebben we de afgelopen weken kunnen zien toen de nieuwe seizoenkaarten op de deurmat ploften. Waar de ene supporter een foto uit de jaren zestig op zijn kaart terugvond, daar had de ander een kleurenvlek op de kaart gekregen waarin nog net een gezicht valt te ontdekken. De keuze van de afbeelding op de seizoenkoart laten we maar voor wat het is. Voorheen was je trots om je seizoenkaart te tonen aan Jan en alleman, tegenwoordig houd je hem angstvallig in je zak, bang om uitgelachen te worden. Naar nu bekend is geworden trekt feyenoord zich terug uit dit miljoenen kostende project. Dat vele clubs maar zullen volgen! Ook de arbitragezaak van de gebroeders De Boer tegen Ajax (wat door de broertjes verloren werd) hield de gemoederen aardig bezig, zie verder het artikel op bladzijde 5. Bij het ter perse gaan van dit blad was de uitkomst van een aantal gesprekken tussen de beide partijen nog niet bekend. Verder als klap op de vuurpijl de rechtzaak van Nicole Edelenbos tegen feyenoord, waarbij de eerste eist dat ze haar baan terugkrijgt öf een schadevergoeding van 500.000,:. De affaire die Nicole is aangegaan met Maarten OIdenhof is haar door feyenoord niet in dank afgenomen, ook niet door Maarten zijn ex- vrouw overigens, maar dit terzijde. Het is jorien een doorn in het oog dat feyenoord en Ajax nu ook al één bed delen en is bang dat zij elkaar slaapkamergeheimen van jorien en feyenoord in het oor fluisteren. Wij wachten met spanning af wat komen gaat. Naar verluidt gaan Nicole en Maarten een heel elftal kinderen samenstellen, als het in het zelfde tempo gaat zoals met de eerste twee zij werden kort achter elkaar geboren bij twee verschillende moeders) dan hebben we voor het jaar 2000 dat elftal al bij elkaar. DAS heeft gelukkig tijdens de Gay-Games de overgebleven rubbertjes op kunnen kopen. Wij raden de lezers aan om ze ook te gebruiken: Vrij veilig, of vrij nietI (zie voorpag.) Vakantie of geen vakantie, we bleven gewoon post ontvangen. Van ene "Lengte" (vak 127) ontvingen we een gedicht dat we zo aardig vonden, dat we het op bladzijde 2 plaatsten. Een nieuw seizoen, een nieuwe start. Op de transfermarkt is het bij Ajax vrij rustig ge bleven in vergelijking met vorig seizoen. Drie nieuwe aankopen ditmaal, waar tot op dit moment alleen het vertrek van Michael Laudrup tegenover staat. Of we de gebroeders De Boer hier aan toe moeten voegen, is afwachten geblazen. Voor de oudgedienden onder de supporters hebben we weer een Simon in ons midden (de Braziliaan Wamberto Sousa Campos, bijnaam Simon, naar de voormalige Ajacied Tahamata), dus geluiden van weleer zullen van de tribunes afrollen bij het scanderen van zijn naam (mits hij aan spelen toe komt natuurlijk). Ook een speler waar wij veel plezier aan zullen beleven is Georgi Kinkladze en niet te vergeten Jesper Gronkjaer. Jesper is op dit moment helaas geblesseerd en voor enige tijd uitgeschakeld. De verwachtingen van dit Ajax zijn in ieder geval hooggespannen. Voor DAS is dat ook het geval. De uitdaging ligt bij ons om in ieder geval de verkoopcijfers van 5000 stuks te handhaven en de kwaliteit te waarborgen. Voorwaar geen gemakkelijke taak maar we doen ons best! Wij wensen jullie een goed en succesvol seizoen toe!

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 3