Kort nieuws Arena-card Echt wennen zal het nooit, dat gehannes met die Arena-card. Onze mening hierover is inmiddels genoegzaam bekend. Ook dit seizoen zijn we helaas nog opgezadeld met dit ding, toch zijn er enkele positieve veranderingen te melden. De waarde van de Arena wordt per 1 september teruggebracht naar 50 cent (was 1,66), daarnaast wordt de halve Arena geïntroduceerd. Dit zal tijd worden, want dit is de afgelopen anderhalf jaar al vele malen toegezegd, onder meer door Michael van Praag. In theorie bestaat er voor ondernemers in de Arena nu een betere mogelijkheid om op prijzen van consumpties met elkaar te concurreren. Prijzen kunnen nu immers op eenheden van een kwartje (de halve Arena) worden vastgesteld, terwijl dit voorheen alleen per hele Arena (de 1,66) mogelijk was. Of dit gaat gebeuren wagen wij te betwijfelen; de prijskartelletjes zullen ongetwijfeld keurig in stand worden gehouden. Alhoewel er ook sprake van is geweest dat de Arena-card voor uit-supporters zou verdwijnen, is dit uiteindelijk toch niet het geval. Met name de politie had grote moeite met het tijdverslindende terugwisselen van cards in normaal geld; hoe sneller de uitfans in de trein zitten des te beter. Voorlopig denkt men de omwisseltijd te verkorten door extra omwisselpunten te creëren. Wij houden het voorlopig maar bij de gratis slok water in de gratis toiletten, totdat de Arena-card helemaal verdwenen is. Politieoptreden bij FC Twente-Ajax was perfect Onze ervaringen wijzen zo langzamerhand uit, dat de kans om de hoofdprijs in de staatsloterij te winnen vele malen groter is dan een klachtenprocedure tegen de politie te winnen. Maar ja, wat moet je verwachten als een aangeklaagd korps zichzelf mag onderzoeken. In onze klachtbrief hebben wij geprobeerd om alle door ons waargenomen zaken zo volledig en neutraal mogelijk te beschrijven. Zo hebben wij ook vermeld dat Ajacieden zonder aanleiding begonnen met het verwijderen van de dranghekken bij het stadion. Het overbodige en zeer gewelddadige ME-optreden en de situatie waarin het bevel tot charge is gegeven, is ook uitvoerig beschreven (zoals bekend kreeg een groep van 1000 Ajacieden zonder enige aanleiding, het bevel om snel naar de bussen te lopen; door een wegversmalling was dit onmogelijk). Volgens de onderzoekers was er wel degelijk een aanleiding om een charge te beginnen. Ajacieden zouden plotseling begonnen zijn om aan schilden van ME'ers te trekken, er zou ook in de richting van ME'ers zijn geschopt. De ME'ers waren zo in het nauw gedreven, dat zij zichzelf moesten ontzetten door de wapenstok te gebruiken Ook zouden supporters niet reageren op de oproepen van de ME om door te lopen. Het rapport zegt letterlijk "een groot aantal Ajax-supporters gaf er echter de voorkeur aan ter plaatse te blijven staan" Met geen woord wordt gerept over het smalle pad, waarover snelle aftocht met een dergelijk grote groep onmogelijk was. Wij vinden de conclusie van het rapport volslagen onbevredigend. De politie Enschede heeft het eigen optreden in een eenzijdig, soms leugenachtig rapport, met de mantel der liefde bedekt. Mede namens de vele bont en blauw geslagen Ajacieden, waaronder vrouwen en kinderen, richten wij onze hoop op de Nationale ombudsman. Bij deze instantie zullen wij een klacht deponeren. Het laatste seizoen van de Persoonsgebonden Club Card Het kort geding over de PCC zoals dat door het FSV tegen de KNVB is aangespannen is helaas verloren gegaan. De president van de Utrechtse rechtbank honoreerde geen enkele eis, desalniettemin heeft het FSV aangekondigd om in hoger beroep te gaan. Voor dit seizoen zitten de gewone supporters dus opgescheept met een PCC. Zoals bekend zijn supporters, waarvan de kaart op naam staat van een bedrijf, uitgezonderd van de regeling. Ook aandeelhouders van de Arena blijken riu tot de bevoorrechte groep te horen. Het discriminerende karakter van de PCC is hiermee een feit, wie durft nu nog te beweren dat de PCC voor iedereen geldt? Een toenemend aantal clubs durft het aan om openlijk in verzet te komen. Zonnebankkoning jorien van den herik trekt zijn feyenoord zelfs terug uit de pilot uit het geldverslindende project. Jammer dat zij zich niet wat eerder hadden kunnen bedenken, maar beter laat dan nooit. Wij zijn benieuwd wanneer Michael van Praag tot inkeer komt. Oproep De lezers van dit blad moeten over duizenden supportersfoto's beschikken waar een prachtig verhaal aan vast zit. Graag zouden wij in het bezit komen van dit soort foto's en het bijbehorende verhaal, hoe gekker hoe beter. Mocht het op schrift stellen van je belevenis om wat voor reden dan ook een probleem zijn, dan zijn wij gaarne bereid dit op ons te nemen. Reacties kunnen zowel schriftelijk (postbusnummer of e-mail) of per aanmelding bij een van de DAS-medewerkers. 37

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 37