Stand van (supporters)zaken (2) in DAS nr. 16 startten we met een overzicht van zaken die in het ene geval vele en in het andere geval slechts enkele Ajax-supporters aangaan en die nog steeds niet door Ajax of andere instanties zijn opgelost. Dit overzicht heeft een tweeledig doel: het houdt jullie op de hoogte van eventuele vooruitgangen op het supportersgebied èn het dient als een geheugensteun, niet alleen voor jullie maar ook voor ons, en last but not least voor Ajax zélf. Michael van Praag is immers een trouw lezer van DAS. In het overzicht zijn nu alle supporterszaken opgenomen die in DAS 1 t/m 16 de revue hebben gepasseerd. Aarzel niet om het ons te melden, indien we iets belangrijks hebben vergeten. En dan nog even kort over de lijst zelf: op het moment dat een supporterszaak is opgelost of niet zal worden opgelost, wordt onder de stand van zaken besloten met "Afvoeren!". Een volgende keer zal deze zaak dan van de lijst zijn afgevoerd. Eerste melding Onderwerp Stand van zaken DAS nr. 1, blz. 8, stuk De Volkskrant, laatste alinea (De klacht was op 16-1-1996 ingediend) DAS nr. 1blz. 9, eis nr. 4 van de F-Side (25-9-1996) De door Ronald Pieloor bij het ministerie van Economische Zaken (EZ) ingediende klacht over de koppelverkoop kaartje /reis door Roever Alle plaatsen op de F-Side worden ongenummerd en daarmee niet gereserveerd EZ heeft Ajax op 16 juli 1996 gewaarschuwd om hier een eind aan te maken. Hierop is voor alle wedstrijden weer deels een losse verkoop van kaartjes gekomen, waarna EZ op 14 november 1997 de grondslag van de klacht heeft laten vervallen. Op 24 december 1997 is hiertegen in beroep gegaan, met als voornaamste motivaties dat de situatie van koppelverkoop in de praktijk deels blijft gehandhaafd, EZ niet aangeeft tot welk percentage maximaal gekoppeld mag worden verkocht en de door EZ eerder geopperde tender inschrijving voor reisbureaus (waarbij de goedkoopste het recht krijgt de fans te vervoeren) in het besluit van EZ ontbreekt. EZ heeft op 28 april 1998 dit beroep afgewezen met als motivatie dat de Wet WEM, waarop Ronald -op aangeven van EZ zelf- zijn beroep had gebaseerd, op 1 januari 1998 is ingetrokken en is vervangen door de Mededingingswet. Op 8 juni 1998 is hiertegen bezwaar aangetekend bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven. Voor het seizoen '98-'99 hebben ca. 1.200 F-Siders zich voor ongereserveerd zitten c.q. staan opgegeven. Het nieuwe ongereserveerde vak bevindt zich op de huidige vakken 126 t/m 128 en is herkenbaar aan de blauwe stoeltjes. Afvoeren! DAS nr. 1blz. 9, eis nr. 8 van de F-Side (25-9-1996) Een eigen ontmoetingsplaats voor de F-Side in de Arena op de omloop van de 1e ring met ingang van het seizoen 1997-1998 Op 18 december 1996 is de Ajax-supporters (dus niet alleen de F-Side) een nieuw supportershome toege zegd, en wel vlakbij het metrostation Strandvliet. Een ontmoetingsplaats in de Arena was niet mogelijk. In middels schijnen er bouwtekeningen te zijn. Verder nieuws ontbreekt nog DAS nr. 1blz. 9, twee afzon derlijke eisen van "eis" nr. 10 van de F-Side (25-9-1996) 1Afschaffen Arena-card 2. De te hoge prijzen in de Arena 1. Nog niet gebeurd, ondanks dat dit op 7-11-'96 was toegezegd. 2. Met ingang van dit seizoen wordt de waarde van één Arena 50 cent. Of alles hiermee goedkoper wordt, moet nog worden afgewacht. 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 32