4. Braziliaanse tieten Voor het voetbal gingen we heel duidelijk niet naar de wedstrijd Nederland tegen Brazilië. Ook wij wilden nu eindelijk wel eens één van de mooiste Zuid-Amerikaanse supportersgewoontes met eigen ogen aanschouwen. Kwijlend (van voorpret?) schreeuwden wij schaamteloos uit volle borst het "Wij willen tieten zien" mee. En warempel, we werden op onze wenken bediend toen enkele rijen schuin voor ons een half ontblote Braziliaanse schone opsprong die haar geel-groen beschilderde handel ritmisch heen en weer bewoog. En we kregen meer. In een striptease werd kledingstuk na kledingstuk achteloos uitgetrokken. Een veertigtal fotografen op het veld verloor alle aandacht voor het voetbal en verdrong zich bij het hek voor het beste shot. Spijtig genoeg vonden Franse stewards het nodig om de dame, op dat moment slechts gekleed in een minuscuul slipje, tot de orde te roepen. Wij roepen alle vrouwelijke fans (behalve de Arena- toiletmevrouwen, de spelersvrouwen daarentegen worden hierbij aangemoedigd) op om dit dappere voorbeeld te volgen. Maarten Oldenhof is bereid gevonden zitting te nemen in een deskundige jury die zal uitmaken welke supportsters over de mooiste kroonjuwelen beschikt. Hij zal zich letterlijk en figuurlijk buigen over deze materie. Eh Gaasterland, kerel, deze doppers op een strijkplank bedoelen we dus niet. Kun je dan ook helemaal niets organiseren? 5. Schotse graffiti Het beschilderen van gezichten behoort zo langzamerhand tot het standaard supportersritueel. Op één van de wangen, de hele fanatiekelingen doen beide, wordt een klein fleurig vlaggetje geschilderd. De Schotten gingen bij dit WK nog een stukje verder. Zij beschilderden hun hele gezicht van oor tot oor in de nationale 'kleuren (blauw met wit kruis), met als resultaat een uiterlijk van een door de ratten aangevreten alien. De douane op het vliegveld van Parijs kon dit maar matig waarderen, het beschilderde supportershoofd leek immers in de verste verte niet op de foto in het paspoort. Alle schmink moest worden verwijderd met een urenlange vertraging tot gevolg. Wij zijn benieuwd of de foto's op de PCC dit seizoen bij de Arena ook op deze grondige wijze gecontroleerd zullen worden. 6. Engelse tattoo's Engelse supporters blijven verbazen met extreem gedrag. Deze supporter van Preston heeft zijn been laten tatoeëren ter herinnering van zijn bezoek aan de WK. Uiteraard probeert de DAS-redactie deze man onmiddellijk te overtroeven door het complete competitieprogramma èn de oefenduels op onze omvangrijke (wij gaan nu even op de bluftoer) biceps te laten tatoeëren. En het is ons weer gelukt! En nu maar hopen dat het programma niet te veel in de war wordt gestuurd door burgemeesters. 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 27