Singing in the rain Nieuwe ronde nieuwe kansen La la la la la r Voordat we op het veld, waar het scherm stond, werden toegelaten, werden we zelfs gefouilleerd. Op het veld stonden ongeveer tweeduizend "fans", waaronder zo'n vijfhonderd Belgen. Supporter X verzuchtte "Sta ik alweer in een weiland". Sfeer was er nauwelijks te ontdekken. Op een door ons ingezet "Oh when the Dutch, go marching in" werd schaapachtig gereageerd: wilden we a.u.b. niet zulke moeilijke liedjes zingen, "Holland wint de wereldcup" is al ingewikkeld genoeg. Helaas dus weinig clubsupporters op het veld. Het resultaat was dat we door de Belgen, die nou ook niet al te veel lawaai maakten, werden overstemd. Overigens was het vriendelijkheid troef. Je zag vele "supporters" van wie je niet kon afzien of het nou Nederlanders of Belgen waren: ze waren zowel "oranje" als "rood" gekleed. Vreemd, sjaaltjes en shirts ruilen doe je pas na de wedstrijd! In de rust spoedden we ons weer naar het stadion. De zwarte kaartjes waren inmiddels in prijs gezakt naar driehonderd gulden, nog steeds veel te veel dus. Op een verzoek van ons aan Nederlandse supporters die wèl binnen stonden om hun kaartje door het hek aan ons af te geven zodat we hiermee misschien binnen zouden kunnen komen, werd geen enkel gehoor gegeven. Van je medelanders moet je het maar hebben! Wederom mislukte een tweetal omkoop-pogingen en bij de twee "zwakke plekken" stonden nog steeds agenten. Verder stonden er vele stewards gewoon in linie aan de binnenzijde van de hekken, met hun hoofd richting de hekken. Zonder kaartje binnenkomen was nu gewoon onmogelijk. Dan maar weer terug naar het scherm. Daar troffen we dezelfde sfeerloze toestand als vóór de rust aan. Tot overmaat van ramp begon het nog te regenen ook. Alleen de rode kaart van de vroegere St. Patrick bracht wat vuur bij de "fans". De Belgen vierden dit wat al te uitbundig, wat voor een paar Nederlander een reden was om wat halfvolle bierblikjes richting de Belgen te gooien. Hierop werd er één teruggegooid, waarmee gelijk al het kruit was verschoten en de rust weer terugkeerde. Het eindsignaal werd door de Belgen begroet als ware de finale bereikt. De Nederlanders toonden helemaal geen emotie; eigenlijk waren ze teleurgesteld, maar om dat nou aan die Belgen te tonen.... Wat waren we overigens blij dat we niet veel te veel geld voor een kaartje hadden betaald; de wedstrijd was nauwelijks het aanzien waard. Voorlopig hebben we het wel gehad met het Nederlands Elftal. Hetgeen het voetbal zo mooi maakt, kameraadschap in combinatie met sfeer, ontbreekt er gewoon. De kennis van het voetbal is minimaal, evenals het bekend zijn met voetbalgewoontes. Onder het alles overheersende oranje tref je hoofdzakelijk karakterloze meelopers aan, de enkele goeden uitgezonderd. Als het even niet loopt met Oranje, valt deze massa compleet stil. Al kan een hoempa-orkest ze dan wel weer een vijftal seconden laten "la la la la'en". Het vreemde is dat de massamedia dit verschijnsel nogal ophemelt, waarschijnlijk onder het motto "Zolang er maar geen rellen zijn, dan is het goed". Hopelijk verandert dit nog eens, en zullen we ons ook op supportersgebied (in positieve zin) kunnen spiegelen aan de allerbesten. S tt iM 8 8 •Zt 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 25