WK '98 Betalen of glippen? Lijmen .1 2 8 V' Inspectie Glippen Als we de verhalen mochten geloven dan was het onmogelijk om tegen betaalbare prijzen een kaartje te bemachtigen voor de openingswedstrijd Nederland - België. Een beetje supporter gelooft hier helemaal niet van, eerst zien en dan geloven. Dus stapten we op de bonnefooi in de auto naar Parijs. Voor de zekerheid zou een toegangskaart worden nagemaakt, dat heb je in ieder geval "iets" in je handen. Op de kleuterschool behoorde het knippen en plakken al niet tot de favoriete bezigheden. Toch zat er weinig anders op dan met wat gefröbel iets in elkaar te draaien dat op zeer grote afstand wel iets weg had van een toegangskaartje. Beschikbaar waren een computer met scanner, een simpele kleurenprinter, een schaar, wat lijm en een priem. Dankzij een bereidwillige geluksvogel wiens echte kaartje even geleend mocht worden, kon een scan worden gemaakt van de voor- en achterzijde van het begeerde biljet. Met een lijmstift werden de uitgeknipte delen vervolgens tegen elkaar geplakt. Over het eindresultaat konden we nauwelijks tevreden zijn. De lijm was dermate kwistig gehanteerd, dat het er bij de randen weer tussen uitgolfde. Een met een priem I' WIMWt Wat moet dit voorstellen? gemaakte kromme lijn met gaatjes moest een controlestrook voorstellen, het watermerk bestond uit dikke klodders slecht verdeelde lijm. Kortom, het was een kleverig prutswerk dat helemaal nergens op leek. Zelfs Jules de Korte, toch al enige tijd geleden overleden, zou dit kaartje ogenblikkelijk als vals kwalificeren en zou zich schaterlachend over zoveel amateurisme op de knieën slaan. Maar goed, nooit geschoten is altijd mis en bovendien hoopten we dat de zwarte markt zou instorten. Om elf uur in de ochtend kwamen wij aan bij het stadion Stade de France, een futuristisch ogend bouwwerk dat wij onmiddellijk aan een grondige inspectie onderwierpen. Gliptechnisch gezien een uitermate lastige klus. De toegang was hooguit 70 centimeter breed en was voorzien van een draaihek, en ook de gleuf waarin de barcode van het kaartje gecontroleerd zou worden voorspelde weinig goeds. Na een ronde om het stadion kwamen we tot de conclusie dat er slechts één zwakke schakel aanwezig was. Het hekwerk, zonder prikkeldraad, werd op één plaats aan het zicht ontrokken omdat er aan beide zijden een tent tegenaan was geplaatst. Een ideale plaats om sneaky het stadion binnen te klauteren. Dit zou het uiterste noodplan worden. We waren niet de enige Ajacieden, want rondom het stadion troffen we in verschillende groepjes zo'n 25 lotgenoten, die in de stromende regen op hun kans wachten. De kaartcontrole was opmerkelijk precies. Elke supporter moest zijn kaart afgeven, waarna het watermerk uitgebreid werd gecontroleerd. Zelfs de afgescheurde controlestroken werden in een plastic zak gedeponeerd. Het enige lichtpunt was dat de barcode scanner buiten dienst was, maar zelfs dat maakte de missie niet bepaald eenvoudig. De eerste kans deed zich voor bij een Belgisch groepje invaliden dat met rolstoelen voor de ingang stond geparkeerd. Een Franstalige begeleider was druk bezig om de groep het stadion in te loodsen, waarbij de invaliden nauwelijks in staat leken om zichzelf het stadion in te rollen. Hollandse hulp was, behulpzaam zoals we altijd zijn, dringend gewenst. We stonden op het punt om ieder een rolstoel te grijpen en met invalide en al het stadion in te rijden. Het vooruitzicht om bij mislukking aangeklaagd te worden wegens joyriding, kidnapping en illegaal binnendringen weerhield ons op het laatste moment. Bovendien volgden diverse suppoosten ónze bewegingen inmiddels al met meer dan gemiddelde aandacht. Op naar het hek dan maar. Een andere Nederlander was ons net voor geweest en was het stadion al ingeslopen. Een suppoost had zich inmiddels al achter het hek opgesteld, twee andere supporters probeerden op gedempte toon de man om te kopen 22

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 22