Veiligheidsgordels vast, het nieuwe voetbalseizoen gaat beginnen. Voor alle voetbalsupporters met een stadionverbod heeft Canal+ een contract afgesloten met de ME. Deze agenten krijgen een camera op hun helm gemonteerd. Rob Mooij van het bureau Flierbosdreef krijgt een schotel op zijn harses en Theo Damen zorgt voor het geluid. Wordt lid en kijk live mee naar hooli-ganzen op trektocht. Een abonnement kost vijftig gulden. En dan nu voor de allerkleinsten onder ons: "Dubbelleven vanuit de Arena in Duckstad". Heel, heel, heel kort geleden was er eens een Dagobert Duck (Maarten Oldenhof, Ajax), die zijn vleugeltjes spreidde om aan zoveel mogelijk clubkaarten te komen. Hij vloog uit de bocht, zo tegen Katrien Duck (Nicole Edelenbos, feyenoord). Ze kwekten, kwakten en duckten erop los. En al gauw werd het eerste eitje gelegd; na enkele weken brak het eitje en daar was Calimero.... "Gedver de gedver, Ajaxus bah, wat een lelijk eendje", kwakte Dagobert. "Hij lijkt kwekker de kwak wel op onze voorzitter Willie Wortel" (Michael van Praag, de uitvinder van het Cotass- systeem). "Zolang hij niet de hersens heeft van onze voorzitter Guus Geluk (jorien van den herik, die heeft trouwens een goede woningbouw, kijk maar naar zijn bril: dubbelglas) kan ik er mee leven", kwekte Katrien. Calimero piepte zo hard hij kon. "Dat is niet eerlijk, ikke benne klein en jullie zijn groot, mijn ene poot is wit, mijn andere is rood, mijn Ajaxhelm is een eierdop en toch heb ik een feyenoord-kop, en dat is niet eerlijk, OH NEE". Op de lege Arena tribune zaten de zware jongens (Erica Terpstra, Peter Beense, en Champy) te piekeren hoe ze aan zoveel mogelijk clubkaarten konden komen! "Ik weet wat!" riep Peter, "laten we Calimero ontvoeren en zo clubkaarten opeisen". "Dat is goed", zei Champy, "dan ben ik een lokeendje". Gek dat deze nog geen stadionverbod heeft, hij rent toch ook na de wedstrijd het veld op, of zou deze maatregel alleen voor Chinezen gelden? "Dat is een goed plan", riep de altijd enthousiaste Erica, "maar eerst wil ik een dubbele hamburger met veel zure bommen". "Ik zou toch niet zwanger zijn van Oldenhof, potverdriedubbele hamburgers". Champy sloop naar het lelijke eendje. "Help, help, een vogelverschrikker". Hij kneep de snavel dicht en ontvoerde Calimero. "Wij eisen clubkaarten", stond op het scorebord. Dagobert riep meteen Gijs Gans (Michiel Menting) erbij. "Gijs, pak de zware jongens!". "Ze hebben mijn lelijke zoontje gekidnapt". Gijs zei "waarom haal je niet al die valse clubkaarten die je aan Cupido verkocht hebt terug en geef je deze aan de zware jongens". "Dat is een goed idee, ik ga er meteen heen". Zo gezegd zo gedaan en binnen enkele uren was de deal afgerond. De zware jongens zijn binnenkort te zien bij Canal+. Over een paar jaar zal ook Calimero zich melden maar dan als ME'er; de helm heeft hij al. Menting zal weer net doen alsof zijn jodenneus bloedt. En Dagomaarten neukt net zo lang door tot zijn vijver vol zit met de Europese eenden-competitie. Nou, laat ik daar ook iets over zeggen. Als die Europese competitie doorgaat, vraag ik me af of dat niet te vermoeiend is. Eerst loopt iedereen te zeiken dat twee wedstrijden te veel is in een week, nu moet er ook nog veel gereisd worden (dat houden ze nooit vol). Dus wat gaat er gebeuren: Ajax 2 gaat in de vaderlandse competitie spelen en zo zullen alleen nog maar de bobo's welkom zijn bij Ajax 1 en zal langzaam het stadion weer vollopen met normale voetballiefhebbers die van Ajax houden en die altijd roepen (ik ook) "geef de beroemde jeugdopleiding meer kans". Lang leve de commercie! Het seizoen begint al weer goed. ledereen die recht heeft op een uit-seizoenkaart krijgt deze ook. NIET DUS! ik ga al zeventien jaar naar uitwedstrijden, net zo als de andere jongens die ik ken en toch hebben wij een seizoenkaart gekregen zonder voorrang op uitkaarten, terwijl wij wèl in het Cotass-systeem Staan. Er klopt dus weer geen ene moer van. Doe mij een lol en registreer met de SENS liever waar Oldenhof uithangt, zodat de ooievaar weet waar hij heen moet. Het wordt nu wel heel ingewikkeld, Amsterdam, rotterdam, eindhoven enz. enz. Gelukkig weten de spelers nu ook dat het bestuur van Ajax er maar op los zwetst als het gaat om afspraken. Je krijgt weer de zinnen van "zo hebben we dat nooit gezegd!" of "zo hebben we dat niet bedoeld!". Ik vond het niet gek dat Morten Olsen bekritiseerd werd. Wij hebben ook al wat negatieve dingen met hem meegemaakt, zoals het uitreiken van een bos bloemen na de wedstrijd door de F-SIDE. Hij vond dat niet nodig. Na weken gezeurd te hebben of hij alsjeblieft zijn klauwen omhoog wil steken als wij zijn naam scanderen, gaat met veel pijn en moeite zijn armpje omhoog. Mocht het waar zijn dat hij saaie trainingen geeft, dan adviseer ik het bestuur in te grijpen en hem zelf loop- en fietstrainingen te laten doen. Frank de Boer, wat er ook gaat gebeuren, ik heb genoten van jou! Bedankt. En Ronald de Boer: jij was super! Ik wil je nog één ding vragen! "Krijgen wij ook allemaal een Marsreep?". Of was de Twentse aanhang belangrijker voor jou? Nee toch III! Nou gabbers, veel succes waar dat ook mag zijn en tot ziens op de F-SIDE met de Marsen. Verder wens ik iedereen een gezellig jaar toe met leuk voetbal. Met of zonder de Boertjes, met of zonder prijzen, met of zonder Dagobert, met of zonder seks, met of zonder stadionverbod, met of zonder uitkaart, met of zonder Canal-t-, met of zonder al dat gedonderJOODEU ....JOODEU.... 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 19