fi 7 VCE- SEW Stift sjpir tm u/ii 6s S JS "'«te verkeerd is met het na afloop het veld opkomen om samen met de spelers feest te vieren, is ons echter een raadsel. De spelers vonden dit alleen maar prachtig, gezien hun reacties en het spontaan uitdelen van shirts. De betekenis van "laatdunkend" is "verwaand". Volgens Van Praag zouden wij dus "verwaand over door Ajax uitgedeelde stadionverboden schrijven". Wat daar nou mee bedoeld wordt? Waarschijnlijk bedoelt hij dat we met een "lage dunk" over door Ajax uitgedeelde stadionverboden schrijven. In dat geval klopt het als we het hebben over een stadionverbod voor een "zwaar delict" als bijvoorbeeld het Staan voor je eigen stoel, die later door Ajax zelf weer is ingetrokken of verminderd tot twee wedstrijden. Terecht dus dat we hier, namens vele supporters, met een lage dunk over schrijven. "Het 'Joden, Joden' sneed mij door merg en been. Ik heb de fans er al vaak op gewezen dat zij net zo Joods zijn als ik Chinees. Zij zijn er trots op dat Ajax een Jodenclub is. Zij zien het als een geuzennaam." Michael van Praag in Trouw van 18 mei 1998 naar aanleiding van het gezang van de Ajax-fans in de kuip. de supporters en spelers wèl hebben. De oplossing is simpel. Wordt gewoon voorzitter van dat duppie uit r'knor-zuid. Dan hoor je dit soort geluiden nog maar twee keer per jaar (uiteraard is de toon dan wèl anders). "De Nederlandse journalisten die door Reisburo roever zijn ondergebracht in een hotel in Toulouse ergeren zich een ongeluk. Het onderkomen wemelt van de kakkerlakken en ligt midden in een uiterst louche wijk." Een uitspraak uit de rubriek 't Wereldje uit de Voetbal International nr. 27. "Het lijkt erop dat roever weer eens heeft gesjoemeld en de journalisten stiekem in rotterdam-zuid heeft ondergebracht. "Kakkerlakken behoren tot de insectenorde Dictyoptera. De platte, meestal bruine, soms rode insecten eten voornamelijk afval en houden van vieze, warme plekken. Ze verspreiden een onaangename geur door afscheiding uit de rugklier. Die geur wordt op voedsel overgedragen, dat meteen kan worden weggegooid. Ook kunnen ze ziektekiemen verspreiden." Een wetenschappelijke beschrijving van de kakkerlak in het Haarlems Dagblad van 8 juli 1998. "We hadden het zelf niet beter kunnen verwoorden. "Een feit is dat Ajax pas begon te voetballen toen dit feestelijke gezang begon. En anders dan feestelijk was het niet bedoeld! TV-beelden van de reservebank toonden dat de reserves het prachtig vonden. Na de wedstrijd dansten de spelers vrolijk mee op dit gezang. Blijkbaar mist Van Praag het Ajax-gevoel wat "Er bestaan helaas nog teveel misverstanden over de Club Card. Het is voor elke wedstrijd nog mogelijk bij het stadion op de vertrouwde manier een kaartje te kopen." Michael van Praag in de (gratis aan KNVB-leden verstuurde) Voetbal Totaal van juli 1998 over de PCC. "En wij ons maar afvragen wat "Kassa's op de wedstrijddag gesloten" (zoals bijv. bij de Bekerfinale) betekent. En zijn de kassa's dan open, zoals de laatste keer bij Sparta-Ajax, dan kun je met je Ajax-clubcard geen kaartje kopen. Terwijl dat met iedere andere willekeurige clubcard wel kon. Niet meer jokken hoor, Michael!" "Vele fans vinden zelfs dat nu ze in het bezit zijn van zo'n card, ze ook gecontroleerd moeten worden. Dat is een heel goede ontwikkeling." Michael van Praag in hetzelfde artikel van de Voetbal Totaal over de PCC. "Beloon deze vele fans dan met aparte ingangen waar ze allemaal gecontroleerd moeten worden; als bonus laat je ze uitgebreid fouilleren. Eens kijken of ze, als ze uiteindelijk net na de rust het stadion zijn binnengekomen, dan nog steeds vinden dat ze aan de hand van hun clubcard gecontroleerd moeten worden. 17

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 17