band? Om half twaalf was ik op van de zenuwen, totdat Erwin en Wil met één van de bandleden kwam, aanzetten. Puh puh, weer een zorg minder. Trein voor trein met supporters zagen we vertrekken, maar waar blijft toch de bus? Ik bellen met de busmaatschappij, terwijl Max in de auto sprong om te kijken of hij de bus ergens zag rijden. Tot onze opluchting kwam de bus vijf minuten later aanzetten. Inmiddels was de laatste trein al vertrokken, dus we moesten zo snel mogelijk de spullen inladen en vertrekken. De meeste trommels werden in de bus geladen, zodat het één gezellige en feestende busrit werd. Half doof en in opperbeste stemming kwamen we aan bij de kuip. Snel alles uitladen en de ingangen van dat aftakelende en net nog het zich stadion noemende stadion zien te vinden. Bijna was alles in een mum van tijd over geweest. Het schuim van de feyenoord- supporters kon, dankzij onoplettende politie, volle flessen gooien naar alles wat rood-wit was gekleed. Eindelijk deed de politie wat en konden wij onze weg vervolgen. Na controle en vele trappen kwamen we aan bij vak NN, waar onze gereserveerde plaatsen bijna allemaal bezet waren. Het was een geinig gezicht, de bandleden probeerden met de trommels te gaan zitten of tenminste zo te gaan staan dat zij konden spelen tussen al die niet geïnteresseerde nep- supporters. Na wat overleg met stewards, beloofden zij ons plaatsen boven de F-Side op de tweede ring. Op dat moment begonnen de relletjes of wat dan ook aan de overkant van de tribune en kwamen de spelers het veld op. Wij waren behoorlijk pissig, omdat we het begin zouden missen. Konden we met zijn allen weer de trappen af, het halve stadion omlopen om door uitermate domme stewards voor een dicht hek te worden gedumpt. Na enige scheldpartijen konden we toch duidelijk maken dat we naar een goede opgang van het stadion gebracht wilden worden. "Joden. Joden" Nou Ajacieden, ik kan jullie geen mooier moment beschrijven toen de band begon te spelen en het afgelopen was met de psv-supporters en de psv- spelers. Wat was het geweldig toen jullie zo naar boven keken, de band zagen en meededen met het zingen, fluiten, springen en het zo bekritiseerde "Joden, Joden" roepen. Aan alle bekrompen mensen die het niet begrijpen. Dit was de enige keer dat het roepen van Joden, Joden positief was. Het was geweldig om met zijn allen zo te feesten, prachtige doelpunten te zien en te winnen. Ook de Ajax spelers hebben gigantisch staan dansen en feesten voor ons vak na afloop. Onze dank gaat uit naar de vele Ajacieden die zich na afloop nog eens omdraaiden en de band met veel applaus bedankten. Spelers Na afloop speelde de band nog enige tijd bij de spelersbus, waardoor enige Ajax-spelers werden aangetrokken. Op een gegeven moment kwamen Danny Blind en Edwin van der Sar de bandleden begroeten en gingen handtekeningen op de t-shirts zetten. Later hoorden wij van Omar, de contactpersoon van de band, dat Danny Blind gezegd zou hebben dat de band kaarten zou krijgen voor in de Arena. Hierover hebben we vrij lang niets gehoord (red zie naschrift). Van de terugreis hebben we ook gigantisch genoten, we zijn dagen onze stem kwijt geweest. Hierbij wil ik mijn Ajax-maatje Max hartelijk danken voor zijn doorzettingsvermogen en strijdlust, zodat deze dag mogelijk werd. Tevens heel veel dank aan de andere 14 supporters, de band en de buschauffeur. Met een echt Ajax-gevoel neem ik afscheid. Tot ziens! Claudia Naschrift redactie Na het succes stelde Ajax zich een stuk coöperatiever op. Inmiddels heeft de band een contract aangeboden gekregen voor alle thuisduels voor de competitie. Voor de bekerwedstrijden en de Champions League moet nog toestemming worden verkregen van de KNVB resp. UEFA. Uprising zal op verschillende tribunes van de Arena optreden en probeert dit te doen in een goede wisselwerking met de andere sfeermakers. Wil je je verjaardag ook eens wat sfeervoller vieren, en heb je een hekel aan je buren? Neem dan gerust contact op met Omar. buzzer 06-22076739. Namens veel supporters bedanken wij Claudia en Max voor dit geweldige initiatief 15

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 15