Applaus voor Claudia, Max en voor jezelf De sfeer tijdens de bekerfinale was natuurlijk fenomenaal, bijna on-Nederlands. Aanjager van de sfeer was nu eens niet de F-Side, maar de Braziliaanse trommelaars van de band Uprising, die werkelijk iedere Ajacied wist mee te krijgen. Zoals we op de Internet mailing list ook al zo treffend lazen "applaus voor jezelf"! Zo'n band komt natuurlijk niet vanzelf, daar moet je moeite voor doen, heel veel moeite. Hier volgt het relaas van Claudia die samen met Max verantwoordelijk was voor de sfeervolste wedstrijd uit de Ajax- historie. Het begon allemaal op 30 april 1998, toen wij met 16 Ajacieden de Jordaan in gingen om feest te vieren. Opeens hoorden wij daar een gigantisch ritme. Vijf minuten later stonden wij oog in oog met ongeveer twintig trommelaars van de band Uprising die zo'n sfeer creëerden, dat mijn enthousiaste Max meteen aan het regelen sloeg. En ja hoor, twintig minuten later had hij toezeggingen, dat zij, als wij dat konden regelen, wel wilden komen spelen in de halve finale van de Amstel-cup. Kaarten De volgende dag heeft Max meteen Ajax gebeld en gevraagd of het mogelijk was twintig extra kaarten voor de halve finale te kopen. Helaas bleek dit niet mogelijk te zijn. Het was te kort dag en bovendien zou de KNVB dit moeten regelen. Nou, dacht Max, laten we dan niet wachten. We winnen de halve finale en laten we het dan meteen maar regelen voor de wedstrijd in de kuip. Max belde met de heer Bot van de KNVB, die er na enige uitleg wel voor voelde. Nadat we nog een brief hierover hadden geschreven, kregen we een akkoord van de KNVB. Op woensdag 13 mei konden wij de 36 kaarten voor de finale ophalen voor 60 gulden per stuk. Max betaalde uit eigen zak 1200 voor de kaarten van de band, de 16 supporters betaalden hun eigen kaarten. Ik wil hierbij de heer Bot hartelijk danken voor het vertrouwen en dat wij via hem de kaarten konden kopen, zodat wij samen met de band in één vak konden zitten. Risico? Natuurlijk wonnen we de halve finale, nu zouden we met 36 man en alle andere Ajacieden psv een poepie laten ruiken cq horen. Opeens leek er een gigantisch vervoersprobleem te ontstaan. De heer Menting van Ajax voelde er absoluut niets meer voor om ons mee te laten gaan in de treinen, omdat hij dit als een risico beschouwde. Wat risico? Gaat de band met de dure trommels smijten of gaan de mé i'Aè*tldhakken (gra~>) slaan? Kom nou toch. Waarom moet het nou altijd zo gaan, dat de mensen die zich met hart en ziel inzetten voor Ajax een trap in de rug krijgen? Max dacht op een gegeven moment"Krijg de t wij gaan hoe dan ook naar de finale. Dus is hij gaan bellen naar verschillende busondernemingen. Uiteindelijk had hij iemand gevonden die onze groep van 36 Ajacieden voor 900 naar de kuip kon rijden. Wij legden 400 bij elkaar en Max betaalde de rest. T-shirts Dikke pret, hij had het voor elkaar. Op de vrijdag voor de wedstrijd bedachten we ons, dat het wel leuk zou zijn iets van Ajax te dragen. Ik heb gebeld met winkels of zij nog twintig T-shirts op voorraad klaar hadden liggen voor een redelijke prijs. Ha, ha, ha, geintje zeker, kreeg ik te horen; hier wordt je toch doodziek van. Maar niet getreurd, Wil, een goede vriend, zei dat er in het Praathuis wel wat te regelen viel. De volgende dag bleek dat het daar inderdaad niet moeilijk was om twintig te gekke T-shirts te regelen, voorwèl een redelijke prijs. Nu moesten we alleen nog eten en drinken regelen. Max en ik zouden voor de band zorgen, dus we kochten 100 blikjes en 75 broodjes. Er moet toch ook gegeten worden, anders valt er niet veel te trommelen. Zo, alles was gedaan, nu nog de zenuwen onder controle krijgen en proberen goed te slapen. Zou de band de volgende dag daadwerkelijk op komen dagen? De grote dag Op de zondag hadden we rond 11.00 uur afgesproken voor het café Het Vervolg. Zestien Ajacieden stonden klaar om naar de wedstrijd te gaan, maar waar is de 14

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 14