I ypisch AJ iCIEDEN l.r-' Fanstuff (Een rubriek waarin CD's, fanzines en boeken worden besproken en mef een aantal sterren worden gewaardeerd. De waardering is als volgt: fantastisch; erg goed; 0$$ goed; matig; slecht) Boek: Dat zijn nou Typisch Ajacieden - Marcelle van Hoof (Uitgeverij Krikke c.s., ISBN-nummer 90-5641-072-5, prijs 9,95) Een aardige, vlak voor de vakantie uitgekomen, gids voor Ajax-fans. Doordat het vrij dun is (64 bladzijden) en prettig leesbaar is geschreven, is het gemakkelijk in één adem uit te lezen. Het boek bestaat uit een inleiding en dertien hoofdstukken. Marcelle schrijft eigenlijk over bijna alles wat met Ajax te maken heeft, doch oordeelt zelden. Dat laat zij aan de lezer over. Per hoofdstuk belicht Marcelle één hoofdonderwerp en verdeelt dit in sub- onderwerpen. Zo is bijvoorbeeld het hoofdstuk "Waar komen typische Ajacieden vandaan?" onderverdeeld in de drie kopteksten "Amsterdam", "De joodse aanhang" en "Boeren". Om een indruk te geven hoe Marcelle schrijft, citeren wij de afsluitende twee zinnen uit het onderdeel "Boeren": "Men zingt 'Amsterdam, Amsterdam, Amsterdam' (het is maar goed dat dit woord geen (zachte) g kent), showt spandoeken met de drie kruisjes van Amsterdam en, vooral, zet zich af tegen de provinciale supporter van de tegenpartij. Maar misschien zitten ze na afloop van de wedstrijd wel in dezelfde trein naar huis.". Aan duidelijkheid laat dit dus niets te wensen over. Marcelle neemt geen blad voor de mond, maar oordeelt niet of "die boeren" nu wel of niet bij Ajax thuishoren. Al met al een leuk boek, dat wij op zeker met vijf sterren hadden beloond als Marcelle ook DAS nog even de revue had laten passeren. Misschien iets voor een tweede druk? CD: Various artists: Football Crazy (prijs 9,95) Een al in 1995 in Engeland uitgebrachte CD met 20 voetbalnummers (onderaan deze bladzijde allemaal vermeld). In Nederland is deze CD -voorzover ons bekend- pas sinds een paar maanden in de uitverkoopbakken van de Free Record Shop te vinden (als je geluk hebt tenminste). Van de 20 nummers vinden wij, verwend als wij zijn, er niet één echt goed. Is het nummer goed, dan is de uitvoering matig en is de uitvoering goed, dan is het nummer niet om over naar huis te schrijven. Zo worden klassiekers als "Blue is the color" (bij Ajax bekend ais "Wij zijn super Joden, Ajax is de naam"), "Glory Glory Man Utd" ("Glory Glory Ajax F-Side") en "You'll never walk alone" door de uitvoerende artiesten gedegradeerd tot standaard-meezingers. Toch staan er ook wel nummers op die om diverse redenen het beluisteren waard zijn; sommige vanwege een grappig ritme en sommige vanwege de manier waarop de zanger of groep het lied zingt. Zo kun je bijvoorbeeld bij "The Andy Cole Song" geen vat op de zanger, Harry Palmer, krijgen. Neemt hij nou de boel in de maling of is hij 's werelds grootste Andy Cole-fan ?.AI met al een matige CD, maar gezien de lage prijs misschien toch wel de moeite van het aankopen waard is. Zeker voor de specifieke liefhebbers van footballsongs. Bovendien: smaken verschillen nu eenmaal! 1. Blue Is The Colour Chelsea FC. 2. Can We Kick It? /No We Can't) World Of Orange 3. Wooty Bully Vinnle Jones 4. You Red* (Notts Forest! Resistance 77 5. The Andy Cole Song Harry Painter 6. Soccer fan neat Hounds or Atnce T Roger Will J I* My No 9 Dream The Rninljoss Choir 4. Do It Co* YOU Like It Justin Fashanu 9. Arsenal Rep The A Tnonr 10. Nice One Garza The New Cockerel Chorus 11. Cry Cazza Cry Spitting Image 12 OutGary Gary Her 13. Milan. Milan Keith West 14. Super Marco Van Baston The Roinhovs Choir 15. Ryan Bigg* We Love You The Rainbow Choir 16. Glory Glory Man Utd The Slrrtford End Boys 17. The Canaries Norwich City 1$. Alouette Davlü WeOö IS. We Will Follow United (Newcastle! Harry Palmer 20. You'll Never Walk Alone I ivttrpocl F.C Tt>al "eu 13

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 13