Ajax - Willem II 6-1 (23-4-1998, 50.000 Ajacieden) Morten Olsen had het in de pers al beloofd, Ajax wil ook de laatste wedstrijden winnen om zo het puntenrecord te verbeteren. Deze wedstrijd was een mooi begin. Het laatste half uur van de eerste helft speelt Ajax fantastisch. Babangida opent het festijn met een mooie schot in de bovenhoek, Ronald de Boer doelpunt uit een snelle vrije trap waarna Arveladze de nummer honderd scoort. Dat was het nog niet voor de rust, want het mooiste kwam nog: eerst de prachtige voorbereiding van Shota waarna Dani maar hoeft in de koppen, daarna de prachtige rush en een even zo mooie afronding van Frank de Boer. Na de rust besluit Ajax om Co Adriaanse maar te sparen, hij heeft toch ook goede dingen gedaan voor Ajax. Om hem met een nulletje of 9 naar huis te sturen staat dan niet netjes. De 6-1 is nog te doen (doelpunten van Benni en oud-Ajacied Clyde Wijnhard). Daarna vindt er weer een heuse huldiging plaats. We waren er eigenlijk een beetje verbaasd van, vuurwerk in de Arena. Had Ajax niet verklaard dat dit helemaal niet mag en kan; kon niet iedereen van Mentink een stadionverbod krijgen die het ook maar probeerde een fakkel af te steken? Moeten we nu de spelers, die het sein tot het afsteken van het vuurwerk gaven, een stadionverbod geven? We begrijpen er zo weinig meer van hoor. Al met al was het een leuke afsluiting van de eerste thuiswedstrijd na het kampioenschap. Enne, ik zag zelfs mensen op de lange zijde applaudisseren voor Ajax. Vitesse - Ajax 2-0 (26-4-1998, 1.500 Ajacieden, 1.200 combi, de rest met een andere ciubcard of met door Goedbloed beschikbare gestelde kaarten!) Weer met die afschrikwekkende combibus. Eigenlijk moeten we die, na de geslaagde protest-actie voorafgaand aan de tweede reis naar Twente, volgend jaar maar eens gezamenlijk gaan boycotten goed idee, niet? Over de wedstrijd kunnen we heel erg kort zijn. Ajax had namelijk een collectieve vrije dag genomen. Behalve de keeper van de eeuw dan. Op de 2-0 viel niets af te dingen, behalve dat Van Dijk (wat is die man slecht zeg) vergeet Ronald de Boer een penalty te geven en die Vitesse-verdediger een rode kaart. En ja, als het dan ineens 2-1 wordt Vitesse, waaronder Reuser, schiet ook nog driemaal op de paal, en een of andere boer gooit ook nog een batterij op Van der Sar. En dan nog. even over het Gelredome. Aan de buitenkant lijkt het wel een bouw pakket, we dachten eerst dat we een Gamma binnenreden. Aan de binnenkant valt het wel mee: je zit dicht op het veld, er staan geen hekken voor je neus en er is slechts één ring. Een nadeel is het dat de hoeken dicht zijn en op Ibrox lijken: lelijk dus. De parallellen met de Arena zijn zeer groot. Net als bij Ajax is de programma boekcultuur verdwenen. Net als bij Ajax wordt een of ander vodje uitgereikt met daarin een vracht reclame en een beetje voetbal. Zonde. Net als bij Ajax loopt er een Champy rond, net zo stompzinnig en belachelijk als in de Arena. Bij het aantreden van de spelers staat de muziek net zo weerzinwekkend hard als in de Arena, mogen supporters niet meer zingen? En dan wat er gebeurt bij een gemaakt thuisdoelpunt. Wordt in de Arena het juichen onmogelijk gemaakt door de tonen van Madness (One Step Beyond), als Machlas in het Gelredome scoort horen we een heuse Sirtaki. Als ze dat in de Arena ook willen doen dan kunnen ze wel een ceedeetje of tien kopen. Conclusie: het Gelredome is, evenals de Arena, een theater, en geen voetbalstadion. Tot slot nog een positief punt: er zijn in het Gelredome meer damestoiletten dan in de Arena. Opa Spoor 9 Geen Gamma maar het Gelredome

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 9