Gametalk Ajax - Sparta 4-0 (8-4-1998, 50.000 Ajacieden) Wat is er lekkerder dan tweemaal binnen vier dagen van rotterdammers te winnen? Antwoord: viermaal in één seizoen. En dat is nu dus ook gebeurd. Na twee overwinningen op feyenoord (4-0 en 0-1) nu ook twee op Sparta (0-5 en 4-0). Babangida scoort lekker snel, in de derde minuut na een weergaloze voorbereiding van Showtime Arveladze. Daarna dringt Ajax wel stevig aan, maar kan toch niet het beslissende gaatje in de toch niet zo denderende Spartaanse verdediging vinden. Na rust wordt de wedstrijd in zes minuten beslist. Eerst scoort Showtime op een assist van hemzelf, en eigenlijk ook een beetje van Van der Sar (52e min.), daarna laat Peter Hoekstra eindelijk eens zien waarvoor hij gehaaid is, laten we hopen dat we het nu vaker gaan zien (54e min.) en uiteindelijk maakt Babangida het kwartet vol (58e min.). Dat sommige wedstrijden best maar een uurtje hoeven te duren wordt daarna bewezen. Ajax heeft overigens in de hele wedstrijd maar 4 overtredingen nodig om de rotterdammers naar de slachtbank te helpen. Opvallend detail', dat Bobo s en andere zich supporters noemende lieden ver voor het eind van de wedstrijd de Arena verlaten hebben we zo langzamerhand al geaccepteerd, hoe moeilijk dat ook is. Nu zagen we echter ook in alle vakken op Zuid zo'n vijf minuten voor tijd akelig lege plekken. Terwijl de F-Side toch het voorbeeld hoort te geven! Ajax - Heerenveen 7-2 (11-1-1998, 50.000 Ajacieden) Een Ajax - Heerenveen zoals een Ajax - Heerenveen moet zijn: met veel doelpunten dus. Volgens ons is de kans nul dat deze wedstrijd ooit eens doelpuntloos zal eindigen. Door deze overwinning is Ajax eigenlijk kampioen aangezien het doelsaldo zoveel beter is dan dat van psv. Ronald de Boer speeit weergaloos, Oliseh knalt er weer eens een mooie in en Shota begint ze nu toch wel heel makkelijk te scoren. Alleen Edwin van der Sar zal aan het eind van de wedstrijd wel een minpuntje hebben gezien. Alle spelers waren zo bezig met aanvallen dat er twee grote gaten ontstonden, die zelfs de keeper van de eeuw niet kon vullen. Jammer, maar helaas. Na de wedstrijd begrijpt alleen Sunday Oliseh het ultieme nut van de overwinning en komt de F-Side even bedanken. Groningen - Ajax 2-4 (18-4-1998, 1.500 Ajacieden en een onnoemelijke kudde nutteloze stewards) Het gaat weer een beetje op vroeger lijken. Een mannetje of dertig werd zaterdagavond al in het centrum van Groningen gesignaleerd, een paar uur voor de wedstrijd is het aantal roodwitten op de Groote Markt vertienvoudigd. Omdat Groningen weigert extra kaarten beschikbaar te stellen voor deze bijzondere wedstrijd, komen zo'n 200 F-Siders zonder kaart naar Groningen. En gelijk hebben ze. Door een klein stormloopje weten ze gelukkig binnen te komen. Ondanks dat Ajax al lang kampioen is, ziet in ieder geval de F-Side deze wedstrijd als de echte kampioenswedstrijd. Gelukkig doet Groningen dat ook, door vóór de wedstrijd te proberen de Ajax- spelers in slaap te sussen met een kleine huldiging. Na het beginsignaal blijkt Ajax wakker te zijn gebleven, zonder veel moeite brengen ze Groningen al in de eerste helft naar de slachtbank. Shota Arveladze laat Jari Litmanen de eerste scoren, daarna scoort Shota tweemaal uit een assist van Ronald de Boer. Ondertussen wordt Oliseh door een speler van Groningen een gele prent aangenaaid, Temmink had weer eens een vuiltje in zijn oog. Na de rust wil Ajax eigenlijk de wedstrijd rustig uitspelen, om zodoende lekker uitgerust aan de huldiging te kunnen beginnen. Dat lukt maar gedeeltelijk, Sunday Oliseh krijgt voor de tweede maal dit seizoen zijn tweede gele kaart van de wedstrijd, Arveladze scoort zijn derde na een prachtige rush van Super Mario waarna Groningen toch nog even aandringt en tweemaal scoort. Ondertussen roert de F-Side zich, een aantal wil het veld op, zo ging het vroeger toch ook? De stewards springen zeer snel opzij, ze kunnen dus wel bewegen! De ME verhindert de veldbestorming. Hierna weigert dezelfde ME opzij te gaan wanneer de spelers de supporters bedanken voor de steun. Daarna: op naar Amsterdam voor de huldiging. 8

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 8