Joark orakelt Wat een jaar, wat een jaar. Je zou supporter van FC Dorpspoep zijn, dan moet je leren stotteren wil je een lang verhaal over je club willen vertellen. Allereerst wil ik Ajax en zijn echte supporters feliciteren met het behalen van alweer een schaal (en op dit moment nog niet bekend de vuilnisemmer, de Amstel Cup). Wij hebben zo veel feesten gehad de laatste jaren dat andere clubs er jaloers op worden, kijk maar naar Groningen. De avond voor de wedstrijd Groningen-Ajax hebben zij ook feest gevierd (hun degradatie) op het veld, daar lieten zij het statiegeld achter in honderdduizend stukjes. Nu kunnen ze echt feest vieren, ze staan vermeld in het Guinness Book Of Records, als grootste glasbak. Wat een jaar, ook voor het sfeerteam. Deze gasten hebben veel voor elkaar gekregen, door hun ideeën en het doordrammen (regelen van) zijn er heel wat dingen gebeurd, denk maar aan de WC-rollen, de snippers, het grote shirt (vlagformaat), de kampioensschalen (psv), het vuurwerk enz. enz. Alles in samenwerking met Ajax, Axios, de supportersvereniging, de gemeente, de politie en Wim Boynenn (de spreker bij het feest bij De Meer). Je ziet, als alle jodenneuzen dezelfde kant op staan kan alles, van sfeerverhogende middelen tot buffervak voor de F-Side in De Meer. Als Ajax wat meer geld af kan dragen voor activiteiten zal alles nog indrukwekkender worden, want voorlopig hebben alleen de Arena en de supportersvereniging veel geld gestopt in het verhogen van de sfeer. Ajax blijft Ajax, dus echte Joden! Misschien dat als er genoeg aandelen zijn verkocht, er wat extra geld voor de sfeer komt! Als de Boertjes verkocht worden, kunnen we van dat geld een nieuw stadion bouwen op de Keizersgracht (de kraakpanden storten daar toch al in). Dit is ook beter voor het toerisme, want we noemen dit stadion het Ronald Frank-huis en laten ze met een rondvaartboot onder het Jodenstadion door varen. Mocht er toch geen geld zijn, dan adviseer ik het bestuur van Ajax om de spelers veel meer bij het publiek te betrekken, want wat Blind, de Boertjes (komen altijd naar het vak), Van der Sar (het stiekem opfokken), Litmanen (verhaal apart), Sundeh Oliseh (one man show), Super Mario (uit zijn dak gaan) doen, is voor de supporters kicken en kost niets. Geef Sjakie een megafoon en iedereen is blij. Zo, nu even orakelen. Mijn vete met Van Praag is opgelost. Wel volgt nog een klein gesprekje onder het genot van een etentje bij mij thuis. Mocht dit gesprek uit de hand lopen, dan heb ik mijn maatregelen al genomen. Ik heb een recept van de apotheek en anders is plan b nog beschikbaar, deze heb ik van enkele landbouwers gekregen. Een mengelmoes van de gekke koeienziekte, varkenspest, kippelippelaserus, geitenschijterij en lammelulleschappezeik. Maar ik neem aan dat Van Praag niet als voorzitter komt; voordat hij van alles gaat beloven, geef ik hem eerst een klonenlollie, want dan is zijn broer getuige van alles. U bent van harte welkom en eet smakelijk. Zo, nu even dit, wij willen Reuser terug. Iemand die zijn benen breekt en zich zo terug heeft gevochten, die altijd vol lof is over onze club, nu bij Vitesse er elke week voor gaat (wat hij ook in het tweede van Ajax deed) en uit onze jeugdopleiding komt, hoort gewoon in het eerste van Ajax thuis. Martijn wil en moet terug; hij hoort in het spinneweb van ons aller Ajax. De Boertjes weg wel of niet, Danny Blind stopt wel of niet, Reuser terug wel of niet, Van Praag gaat nog jaren door wel of niet, Skyboxen op de F-Side wel of niet, meer kaarten en dus grotere vakken bij uitwedstrijden wel of niet, stijgende aandelen wel of niet, de Arena wel of niet failliet, kampioen wel of niet, de cup met de grote oren (Van der Sar) wel of niet, de beker wel of niet, voor altijd blijf ik Ajacied. Wat was ik blij met de advertentie in de Telegraaf over het niet meewerken met het programma "De harde kern" van Veronica, de eensgezindheid straalde hier vanaf. De saamhorigheid die we straks zo nodig hebben bij het krijgen van het nieuwe F-Side home. Daar zullen we elkaar nodig hebben. Samen staan we sterk om hier een wereldhokkie neer te zetten, een hokkie waarin we ons Ajax-hart kunnen delen in goede maar ook slechte tijden. Waarin we steeds kunnen zeggen en denken: wat een jaar, wat een jaar, WAT EEN JAAR 6

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 6