Van de redactie Na een onderbreking van een jaar is de schaal weer teruggekeerd op de plaats waar hij hoort, namelijk Amsterdam Het eerste kampioenschap sinds de opening van de Arena is met opvallend groot enthousiasme ontvangen bij de supporters. Maar liefst 70.000 supporters vierden op de oude heilige grond van de Meer hun feestje met de spelers. Het werd één van de meest indrukwekkende huldigingen die we ooit meegemaakt hebben. Verdriet (de herdenking van Carlo) en vreugde (de viering van het kampioenschap) lagen heel dicht bij elkaar. Met een beetje mazzel ligt er nog een prijs in het verschiet, de KNVB-beker. Wel moeten we dan Heerenveen versiaan (een onbeduidend detail) en daarna het eindhovense filiaal van philips Amsterdam. Over de plaats van de finale zal ongetwijfeld nog de nodige discussie worden gevoerd, velen zullen opgelucht adem halen als Heerenveen onverwacht Ajax weet uit te schakelen. Met toenemende irritatie bekijken we het wekelijkse programma van de Harde Kern. bas van hout slaagt er in elke programma weer in om het gesprek op Beverwijk te laten uitkomen. Het alsmaar oprakelen van deze zaak, in combinatie met het uitzenden van de ergerlijke reacties van de geïnterviewde supporters, begint steeds meer Ajacieden te irriteren. Met grote instemming hebben wij ons geschaard achter het initiatief van de "Vrienden van Carlo" en de supportersvereniging om op te roepen tot een boycot (zie advertentie Telegraaf pagina 2 rechts onder). Alle pogingen van Bas van Hout om Ajacieden te benaderen zijn op niets uitgelopen. Eindelijk een unanieme daad binnen de geledingen van de F-Side. Toch doemen er nieuwe tegenstellingen op Over enkele maanden moet er een aantal supporters voorkomen in verband met de Beverwijk-zaak. Schriftelijk afgeiegde verklaringen van supporters circuleren momenteel en zorgen voor onrust. Sommige supporters die de eerder afgelegde verklaringen teruglezen, beweren met grote stelligheid dat er is gerommeld. Het laatste blad is ondertekend, maar in de niet getekende of geparafeerde tussenbladen zijn tekstuele wijzigingen aangebracht. Te gek voor woorden in onze rechtstaat of zien we spoken De toekomst zal dit moeten uitwijzen. We schreven het a! eerder laat je niet gek maken! Op Internet vindt momenteel een andere discussie plaats over de vraag wie zich nu wel of niet een echte supporter mag noemen. Amsterdammers en de "boeren" lijken hier recht tegenover elkaar te staan. Wij vinden dit een onzinnige tot niets leidende discussie. De realiteit leert dat het grootste deel van de supporters nu eenmaal van buiten de stad komt, de bij DAS betrokken supporters vormen hier echt geen uitzondering op. So what? Het gaat erom of je Ajacied bent of niet, in goede en maar voora! ook in slechte tijden. Het enige minpunt dat we kunnen verzinnen is dat er op de F-Side tegenwoordig supporters met klompen worden gesignaleerd. Ja kijk, dit gaat ons zelfs net iets te ver; het zou in het vak F van de jaren 70 beslist niet zijn geaccepteerd. Jongens, haal op onze kosten een paar goedkope schoenen bij Bristol of de Schoenenreus. Op het supportersfront hebben we een roerig seizoen achter de rug, waarbij het helaas tot enkele forse aanvaringen kwam met Ajax. Inmiddels lijkt de rust teruggekeerd of bedriegt de schijn De afgelopen weken werden er opnieuw stadionverboden uitgereikt, wederom voor onschuldige vergrijpen. De verboden zijn na gesprekken weliswaar omgezet in voorwaardelijke straffen, maar we moeten zo langzamerhand wel oppassen om niet in kleuterschoolachtige toestanden terecht te komen. De sfeer is dit seizoen behoorlijk verbeterd, hetgeen zeker te danken is aan de verenigde F-Side. In het artikel "Hogere sferen" qaan we hier uitgebreid op in. In het volgende seizoen verwachten we dat de sfeer zich verder zal verbeteren. Nieuwe F-Siders hebben zich aangemeld, er mogen weer vlaggen worden meegenomen en het sfeerteam zal ongetwijfeld met nieuwe ideeën komen. Als we nu ook weer eens rood witte supporters-attributen mee gaan nemen, dan begint het zo langzamerhand ergens op te lijken. Ook deze DAS is weer met bloed, zweet en tranen tot stand gekomen. In de vakantieperiode zullen wij ons opnieuw bezinnen over de toekomst van dit fanzine. Wat aanvankelijk is begonnen ais een probeersel met een oplage van 525 exemplaren, is uitgegroeid tot een volwaardig fanzine waarvan er inmiddels 5000 stuks worden gedrukt. Helaas is de hoeveelheid tijd die met elke DAS is gemoeid zo mogelijk nog sterker gegroeid. In het laatste nummer van dit seizoen besteden we aandacht het sfeerteam, Tottenham Hotspur, de beursgang en natuurlijk het kampioensfeest. Tenslotte willen wij hierbij onze dank uitspreken aan het grote aantal supporters dat inmiddels bij het fanzine is betrokken. Zonder jullie hulp zou het niet mogelijk zijn om DAS te maken. We hopen ook voigend seizoen weer op jullie te mogen rekenen. De lezers wensen wij een prettige vakantie en hopelijk tot ziens in Kopenhagen, Aalborg of Keulen 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 3