H£MB' real zaragoza c.a. entrac! De goeie oude tijd 4 dagen "BuV i VAN NOOD E35S Bij het Centraal Station in Amsterdam stond op 6 april 1987 een fonkelnieuwe, brandschone dubbeldekker uitnodigend op ons te wachten voor de lange reis naar Zaragoza Zonder te weten wie er nu precies mee ging had reisbureau Van Nood een boeking geaccepteerd van zo'n 40 beruchte F-Siders Ook andere Ajacieden stonden verwachtingsvol klaar op het station, zij completeerden het gezelschap. Het programma was simpel, een nacht doorrijden naar Lloret de Mar en daar overnachten in een hotel. De volgende ochtend vroeg zouden we het laatste stuk naar Zaragoza afleggen, waar wij vroeg in de middag zouden aankomen. Na afloop van de wedstnjd zouden we in één ruk terugrijden naar Amsterdam, maar hier wilden we nog even niet aan denken. Lekker goedkoop dus en met een vluchtige blik in de Hele Grote Bosatlas viel de afstand best wel mee Duim en pink konden de afstand Amsterdam-Zaragoza moeiteloos overbruggen, echt ver was dus anders Terwijl de ovenge Ajacieden met bescheiden proviandtasjes gereed stonden en de chauffeur al voorzichtige berekeningen aan het maken was over de hoeveelheid drank die hij met winst zou verkopen, meldden zich de eerste F-Siders bij de bus. Er was al een flinke bodem gelegd in café Karpershoek, dus de stemming zat er al goed in Een indrukwekkende voorraad eten en drank werd meegezeuld. De gehele Makro leek te zijn leeg gekocht, honderden blikken bier werden voor de ogen van de verschrikte chauffeur neergezet. Een minieme hoeveelheid ingeslagen frisdrank stak hier schril bij af De fourage werd gecompleteerd met tientallen broodzakken, enkele honderden marsen en nutsen, vuilniszakken vol met chips en wat dozen fruit. Door deze uitgebalanceerde voeding zou het ons aan niets ontbreken. De buschauffeur leek langzaam maar zeker te beseffen welk gezelschap hij geacht werd naar Zaragoza te vervoeren en besloot meteen zijn gezag veilig te stellen. "Jongens, die drank komt er niet in, zet het maar zolang in de bagageruimte. Als we in Spanje zijn kunnen jullie het weer meenemen". Hij posteerde zich hierbij pontificaal voor de ingang. Om zinloze discussies te voorkomen, we moesten tenslotte nog een aardig stuk rijden, werd besloten om de gehele drankvoorraad dan maar via de achteringang naar binnen te werken In opperbeste stemming werd de reis gestart, eindelijk een reis zonder politie erbij. Vlak bij de grensovergang werd gelegenheid geboden om bij een wegrestaurant het nodige in te slaan Drie bussen met Ajax-supporters kwamen likkebaardend en met erg losse handjes het restaurant aan een nader onderzoek onderwerpen. Wie wel eens in een natuurfilm een school piranha's een kadaver heeft zien wegvreten, kan zich ongeveer voorstellen in hoeveel tijd dit restaurant werd leeggeroofd. Complete maaltijden werden in recordtijd en vaak zonder bestek verorberd voor de ogen van het verbijsterde personeel De niet eetbare delen werden met begeleidend geboer lukraak de zaak ingesmeten. Ver zijn we niet gekomen, de gealarmeerde politie wist de bussen snel te lokaliseren Bewijstechnisch een lastige zaak, dachten wij nog, tenzij men het gehele gezelschap aan een maagonderzoek zou onderwerpen. Vertrekdatum 5 april 1937 Opstapplaats Amsterdam C.S. westzijde t.o. de rijwielstalling 19.00 u Naam Akkommodatie indeling appartement Telefoon 020 730644 en 020- 139598 VISA N- ft mas rmvmno v cF«mo mfdti r* psr.n 38

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 38