Ajax even nummer één van Nederland Wij hebben gelezen (Kop in Haagsche Courant van 20 augustus 1997, na de 5-0 overwinning op Vitesse in de eerste competitiewedstrijd) "Nieuwe tite! zegt net zoveel over Ajax als over psv" (de Volkskrant) 'Titel met voorkennis" (de Telegraaf) "Ajax kampioen! Wat nu?" (het Algemeen Dagblad) "De schoonheid van het beuken" (Het Parool) "Ajax zonder feestje topper in eigen land" (Trouw) "Kampioenschap Ajax is er een van tegenstellingen" (het NRC Handelsblad) (De "koppen" in zes grote kranten van 14 apri! 1998, na het behalen van het kampioenschap) "We hebben inderdaad vee! wedstrijden met 1-0 gewonnen, maar dat het soms een tijdje moeizamer gaat, overkomt alle kampioenen. Het zegt iets over de wedstrijdmentaliteit, als je dan toch wint. We zullen dat ook de laatste weken laten zien. Ik beloof alle komende tegenstanders dat we de rest willen winnen We gaan voor het record en voor de dubbel" (Morten Olsen in Trouw van 14 april 1998) Soms wint een Nederlandse club de Europa Cup. Wat mij dan verbaast, is dat we daar jaren achteraan blijven hollen. Politiek en economisch hebben we in Europa weinig te vertellen, maar bij het voetbal verwachten we dat wel. Wat is Europese top? Als wij het niet zijn, is Barcelona het ook niet. En neem Manchester United. Die club was kortgeleden de gedoodverfde kampioen Straks hebben ze misschien helemaal niets. Als je zo redeneert, is alleen Juventus top. Er zijn nu eenmaal tien of twaalf clubs die van tijd tot tijd als winnaar uit de bus komen. En ais je eens van Spartak Moskou verliest, donder je niet meteen van je voetstuk" (Danny Blind in Trouw van 14 april 1998) "Ik hoop het" (Het antwoord van Frank de Boer op de vraag of hij zijn laatste titel met Ajax heeft gewonnen in Het Parool van 14 april 1998) "Ajax is mijn club, het kan best zijn dat ik mijn carrière hier afsluit. Maar zeker weten doe ik dat niet. Misschien beslis ik volgende week, maar het kan ook pas over drie maanden zijn" (Jari Litmanen in het Algemeen Dagblad van 14 april 1998) "Het is niet dramatisch als de broers De Boer vertrekken. Iedere speler is te vervangen, ze zijn niet uniek. Dat bleek ook vijf jaar geleden na het vertrek van Jonk en Bergkamp, toen Ajax aan zijn beste periode begon. Maar op korte termijn is hun vertrek niet op te vangen" (Idem) "De persoonsgebonden clubcard is niet meer dan een fout antwoord op de verkeerde vraag" (Christiaan Holland, die namens TNO in opdracht van de Landelijke Federatie Supportersver enigingen (FSV) onderzoek heeft gedaan naar de persoonsgebonden clubcard, in Het Parool van 31 maart 1998) "Gebroeders De Boer zijn kansloos" (Keje Molenaar, ex-Ajacied, thans jurist, over de eventuele gerechtelijke stappen om contract- ontbinding te forceren in Het Parool van 4 april 1998) "Clubcard zal zich uiteindelijk tegen betaald voetbal keren" (Roelf de Boer, voorzitter van de Landelijke Federatie van Supportersverenigingen, in het Parool van 6 april 1998) 37

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 37