Oog om oog, tand om tand In de vorige DAS schreven we over het fenomeen stadionverbod, een steeds vaker voorkomend verschijnsel dat bovendien steeds makkelijker lijkt te worden opgelegd. De KNVB heeft aan het begin van deze competitie richtlijnen uitgevaardigd, hoe moet worden omgegaan met wangedrag van supporters In het kort komt het erop neer dat wangedrag in vier categorieën is opgedeeld Per categorie hangt er een prijskaartje aan in de vorm van een stadionverbod tussen de 3 en 36 maanden. Wij zullen de regels op een hele rechtlijnige manier toepassen op de F-Side, we zijn uitgegaan van een "doelgroep" van ongeveer 3500 F-Siders. Binnendringen stadion (6 maanden) Zo'n 250 supporters wisten met een klein geweldloos stormloopje het stadion van FC Groningen binnen te dringen, ze konden ook weinig anders gezien het geringe aantal beschikbare plaatsen. We nemen voor zes maanden afscheid van deze supporters, er resteren nog 3250 F-Siders. Poging tot binnendringen stadion (3 maanden) Wij schatten dat 50 supporters de boot net gemist hebben in het Oosterpark. Een slechte timing maakte de poging bij voorbaat al kansloos. Nog even oefenen, kom over 3 maanden nog maar eens terug (nog 3200 F-Siders) Illegaal venten 3 maanden) Tegen de verkopers van t-shirts (15 supporters), voetbalreizen (5) en smarties (5) zeggen wij "tot ziens". Ook de 25 DAS-verkopers ontspringen de dans niet (nog 3150 F-Siders). De mazzel Eenvoudige vernieling (6 maanden) Wij groeten de 20 supporters, die vol overgave de banken uit het Oosterpark hebben gesloopt (nog 3130 F-Siders). Bedreiging steward/suppoost/politie (12 maanden) Deze regel zal ongetwijfeld ook op buschauffeurs van toepassing zijn. Het lekkere stel (zie pagina 33) wordt een jaartje naar de reservebank verwezen, eindelijk rust in de tent (nog 3128 F-Siders). Bezit illegale kaarten (6 maanden) Precies 1264 supporters hebben het afgelopen seizoen op slinkse wijze kaarten verkregen. Met allerlei clubcards werden er via SENS toegangskaarten aangeschaft voor de neutrale vakken. Dat wordt dus een abonnementje op Canal+, de folder hebben jullie al toegezonden gekregen. Veel kijkplezier toegewenst, we zullen zeker even zwaaien (nog 1864 F-Siders). Eenvoudige brandstichting (12 maanden) De zes grapjassen die het nodig vonden om het toiletpapier bij Ajax-Udinese in de brand te steken mogen een jaartje op de blaren zitten (nog 1858 F-Siders). Niet voldoen aan bevel of verordening (6 maanden) De 1799 supporters die tijdens dit seizoen in de Arena één of meerdere keren weigerden te gaan zitten of dit hebben gedaan op de verkeerde plaatsen krijgen de rode kaart. Kom op mannen, regels zijn regels (nog 59 F-Siders) Schaden aanzien of belang voetbal (12 maanden) Michiel Menting heeft de videoband van FC Groningen-Ajax 53 maal afgespeeld en heeft na lang puzzelen de identiteit van alle 53 supporters die aan de hekken hingen feilloos weten vast te stellen. Een knap staaltje speurwerk, kom op Ajacieden it's all in the game (nog 6 F-Siders). Wij komen nu tot de schokkende ontdekking dat de hele F-Side nog maar bestaat uit de (Internet-) redactie van DAS en dat terwijl er nog veel en veel meer regels met sancties zijn, die schreeuwen om handhaving Wij vrezen nu al de hatelijke gezangen van de Noord-zijde "het is stil aan de overkant". 36

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 36