Cursus stenen gooien voor beginnende hooligans "F-Side opleidingen", een volledige dochter van de AFC Ajax NV, presenteert in samenwerking met kraakpand Never Say Die, Bas van Hout en Handbalvereniging Ookmeer een cursus stenen gooien voor beginnende hooligans. Naar aanleiding van de wedstrijd FC Twente-Ajax is deze cursus weer in ons pakket opgenomen. Doelgroep is die van de beginnende hooligans die nog niet te dicht bij de ME durven te komen, maar toch flink willen doen. Gevorderde hooligans worden verwezen naar de opfriscursus. De cursus zal bestaan uit een viertal theorie-avonden waarin de volgende onderwerpen behandeld zullen worden. 1 Het schatten van afstanden Dit blijkt erg moeilijk te zijn, vooral voor de mannelijke doelgroep Deze avond wordt afgesloten met een examen Degenen die zakken mogen de cursus verlaten en hoeven nooit meer terug te komen. 2. Materiaalkennis Mag alleen worden gevolgd door de mensen die geslaagd zijn voor het eerste onderdeel. Er zal worden verteld over de verschillende materialen vanaf de kiezelsteen tot en met de complete straattegel. Indien er genoeg tijd over is, zal nog wat worden verteld over andere gooi voorwerpen, zoals de werpster en vuurwerk. 3. Mensenkennis. Hier wordt verteld over wie je wel moet raken en wie echt niet. Zo is het gooien op mensen met een Ajax-sjaal absoluut verboden. Echter het gooien op mensen in een donkerblauw tuinpak met leuk wit helmpje en grote zwarte dildo geeft de beste cijfers. Ook andere politie- functionarissen mogen best geraakt worden. 4 Mediatraining bas van hout verzorgt deze avond Echter gezien het niveau van de Harde Kern van Twente en p$v zal deze avond weinig tijd in beslag nemen. Ook hier zit weer een stukje materiaalkennis bij, namelijk over de bivakmuts. Deze avond is alleen voor diegenen die verstaanbaar Nederlands spreken. Bij Ajax-supporters is ondertiteling niet nodig. De cursus wordt afgesloten met een praktijkavond bij handbalclub Ookmeer. Hier kunnen we het geleerde in de praktijk brengen onder de deskundige leiding van de trainers van deze handbalclub. Er is nog contact met de politie voor het leveren van figuranten, echter op dit moment kunnen we nog niets beloven. De cursusprijs is 1000 en is fiscaal aftrekbaar.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 35