Can you hear the F-Side sing De nieuwe songtekst voor Shota Arveladze We hebben diverse reacties binnengekregen op onze oproep in DAS nr. 15 om een nieuwe tekst op de bestaande Arveladze-melodie te verzinnen. Na veel wikken en wegen kozen we voor de pnma tekst van J. uit W. (vak 127): "Look there he is Shota Arveladze He dribbles, he passes He scores every game Shota Arveladze" En weer drie nieuwe songs! Onze postbus en mailbox zijn de afgelopen weken overstroomd met nieuwe songs en nieuwe teksten op bestaande songs. Omdat overdaad schaadt, heeft onze vak-jury de beste drie songs geselecteerd. De eerste song is van Anton. De melodie is "Vogeltje wat zing je vroeg" van Toon Hermans (rustig tempo): "Ajax 1 is kampioen (klapklapklapklapklapklap, in het juiste ritme) Ajax 1 is kampioen (klapklapklapklapklapklap, weer in het juiste ritme) Hee, als zij dan weer het veld opgaan Gaat elke Jood toch staan En moedigt zijn club aan Want Ajax Amsterdam is kampioen" De tweede song is ontstaan uit een mix van de teksten van Mario en Richard, die los van elkaar teksten op de melodie van "Land of hope and glory" hadden gemaakt. Het mooiste lijkt het ons als je deze song in combinatie met "Ajax is mijn glorie" zingt. Daar gaat ie dan: "We hate fucking feyenoord We hate psv too We hate the scf-bastards But Ajax we love you" De derde song is op een voor Ajax-supporters geheel nieuwe melodie. Het zal dus wel even oefenen worden. Op de wijs van "My Bonnie was over the ocean" bedacht Mario de volgende tekst: "If I had the eyes of a sparrow And if I had the wings of a crow I'ld fly over feyenoord tomorrow And shit on the bastards below Shit on, shit on, shit on the bastards below, below Shit on, shit on, shit on the bastards below" Opvallend is dat twee van de drie songs weer eens flink anti-feyenoord zijn. Het binnengekomen aantal anti- feyenoord songs overtrof dan ook ruimschoots de pro-Ajax liederen. Hoogstwaarschijnlijk is dit een reactie op feyenoord-Ajax en het groeiende aantal provocerende "kakkerlakken" waarmee we bijna iedere uitwedstrijd worden geconfronteerd. Can you hear the rest of the Arena sing Helaas komt de sfeer in de Arena nog steeds bijna alleen maar van de F-Side. De laatste tijd krijgen we echter steeds meer reacties van Ajacieden op Noord die dolgraag met de F-Side willen meezingen of zingend willen reageren op wat de F-Side zingt. Op die manier krijg je een soort samenzang met elkaar. Dat dit geweldig klinkt, hebben we al diverse keren bij NAC kunnen horen; in het oude NAC-stadion hebben we wel eens drie vakken naar elkaar horen toezingen. Bij Olympiakos Piraeus hebben we in 1983 eens stomverbaasd toegeluisterd hoe twee vakken met elk circa 15.000 supporters een minuut of drie achter elkaar naar elkaar aan het zingen waren. Een ervaring om nooit te vergeten! Wat zou het fantastisch zijn als je dat bij Ajax ook kan bereiken. We doen hierbij dan ook een oproep aan alle Ajax-supporters om eens met ideeën te komen om een vorm van samenzang te bereiken. Uiteraard hoeft dit zich niet tot Noord en Zuid te beperken. Ook de DAS-redactie zal zich de komende maanden hierover buigen. 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 34