DAS-medewerker aangeklaagd wegens poging tot doodslag De schrijver van onze vaste rubriek Joark Orakelt, tevens parttime steward, de 33-jarige J.L. is aangeklaagd wegens mishandeling en poging tot doodslag. Ook zijn vrouwelijke handlangster de 56- jarige M (die er overigens een stuk jonger uitziet) is aangeklaagd De klager is de buschauffeur die na afloop van de wedstrijd FC Twente-Ajax een bus met Ajacieden vervoerde naar Amsterdam. Wij citeren uit een warrige klachtbrief van buschauffeur Ton B. aan de supportersvereniging "Een 'supportsteri van uw vereniging heeft geprobeerd om mij van mijn plaats te trekken op een moment dat ik als chauffeur van bus 2 mijn werk deed Op dat moment reden wij zo'n 80 km per uur". Toen Twente-supporters wat obscene gebaren maakte begon het Orakel (tevens parttime steward) zich ermee te bemoeien, we citeren verder "De steward werd hierop zeer agressief en schreeuwde 'Laat me eruit, ik zal ze leren' en 'ik zal het raam er wel even uittrappen'. Dit vind ik een zeer vreemde zaak. Moet zo iemand het voorbeeld geven?". Enige tijd later moest handlangster M. naar het toilet, de buschauffeur weigerde echter te stoppen en verwees M. naar het stinkende riool ergens onderin de bus. Nu wordt het menens in de bus, we vervolgen het relaas van chauffeur Ton "Vloeken en geschreeuw was het gevolg. 'Ik moet zeiken' en 'je moet stoppen klootzak', 'ik ga niet op dat ding, stoppen lui'. De steward deed vrolijk mee, achteraf bleken dat het vriend en vriendin van elkaar waren (lekker stel). Daarna werd ik in mijn gezicht gespuwd, gelukkig een beetje mis maar de medepassagiers kregen wel iets op hun kleren. Op dat moment vond zij het nodig om aan mijn stropdas te gaan trekken en aan mijn arm. Zij wilde mij van de bestuurdersplaats afhalen". Uiteraard laat het lekkere stel het hier niet bij zitten en opent de tegenaanval. We citeren de passage die betrekking heeft op het uitschelden van M. Zij zou door de chauffeur zijn uitgemaakt voor trut. "Vloeken kwam pas later (over en weer), maar daar had de dame nog geen aandeel in. Pas toen ze op knappen (inmiddels 1 uur verder) stond werd ze terecht pissig. Waarschijnlijk is deze man een vrouwenhater, want hij reageerde meteen agressief. Na een kleine woordenwisseling kwam het woord trut ter sprake. Stom, heel stom, want dit woord gebruik je alleen tegen je schoonmoeder. Dus sprong de pissige dame over de steward en pakte de stropdas van de stomme buschauffeur. Zij sloeg de man al rijdende door de bus. Ze veegde de vloer met hem aan en vroeg of hij haar schoonmoeder onder de stoel was tegengekomen. Na al zijn armen en benen gebroken te hebben, kreeg hij nog een vuistslag in het gezicht. Zijn neus kwam door zijn nek naar buiten. De bus reed stuurloos richting benzinepomp en de explosie was enorm, heel veel vlammen waren het gevolg. Gelukkig kwam er een olifant en die blies het overdreven verhaaltje uit". Het spreekt voor zich dat de redactie dit niet zomaar over zijn kant kan laten gaan. Unaniem is besloten het tweetal te schorsen als medewerkers van DAS voor een periode van 2,5 maand, ingaande na de bekerfinale De chauffeur ontvangt van ons een paar kilo kalmeringstabletten met het uitdrukkelijke verzoek deze in één keer in te nemen. Geen naam meer opgeven In de vorige DAS maakten wij melding van het laten rondslingeren van een lijst met namen en adressen van Ajax-supporters (zie DAS 15). Deze gevoelige informatie lag letterlijk op de straat ergens in de omgeving van het Diekman-stadion. We hebben deze kwestie aangekaart bij Ajax, hierbij is het volgende afgesproken. Voortaan wordt er per combi-reis een lijst uitgedraaid met alleen de nummers van de seizoenskaarten. Supporters wisselen in de bus de SENS-kaart in voor een toegangskaart bij de stewards. Bij gebrek aan andere werkzaamheden vergelijken de stewards het seizoenskaartnummer van de SENS-kaart met de nummerlijst. De overeenkomende nummers worden aangevinkt, ten teken dat supporter NN in de bus aanwezig is. Wij vinden dit een goed alternatief. Rectificatie In de vorige DAS is in het artikel over de feestelijke uitreiking van de kampioens-CD een storende fout geslopen De uitreiking heeft natuurlijk niet plaatsgevonden op 23 maart (de dag van de herdenking van Beverwijk) maar op donderdagavond 26 maart. 33

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 33