Ajax kampioen... Kort nieuws Klacht tegen politieoptreden FC Twente - Ajax Bij de korpschef van de politie Enschede is een klacht ingediend tegen het politieoptreden direct na afloop van de wedstrijd FC Twente-Ajax. De klacht richt zich met name op de mallotige ME- commandant die zonder enige aanleiding zijn manschappen opdracht had gegeven een charge uit te voeren op honderden Ajax-supporters. Het bevel volgde nadat nauwelijks gehoor werd gegeven aan de oproep om sneller naar de bussen te lopen. Dit kon ook niet, aangezien de supporters door een wegversmalling in een fuik terechtkwamen. Het was gewoon onmogelijk om met een grote groep snel een smal pad op te gaan. Veel supporters hebben klappen opgelopen omdat zij niet snel genoeg door liepen, anderen zijn onder de voet gelopen. Daarnaast hebben diverse supporters geklaagd dat de politie "peper-spray" gebruikt zou hebben, een uiterst omstreden en daarom verboden middel. Zoals vanzelfsprekend is een keurige bevestigingsbrief ontvangen, wij zijn benieuwd in welke bochten er nu weer gedraaid zal gaan worden om dit goed te praten. De politie Enschede zal het optreden van de politie Enschede diepgaand onderzoeken, als dat rrraar goed gaat. Duur kampioensfeest in Monnickendam Het kampioenschap van Ajax kon natuurlijk niet zomaar aan de gemeenschap van Monnickendam voorbij gaan. Ajax was kampioen en dat zou het ingeslapen dorp weten ook, althans zo dachten twee Ajacieden uit Monnickendam er over. Met groot enthousiasme werd een 100.000 klapper afgestoken. Nog voor de laatste knal werd het landelijke 112 nummer plat gebeld door verontruste dorpelingen. Politie en brandweer rukten massaal uit om dit onheil te bestrijden, om tot hun woede te constateren dat het om feestvierende voetbalsupporters ging. De feestgangers werd een rekening van 600 piek in het vooruitzicht gesteld. UEFA verdrijft skyboxhouders "Juventus tegen Real Madrid in de Arena", dat heeft die dekselse Gaasterland toch maar weer mooi geregeld Menig eigenaar van een skybox wreef zichzelf gelukzalig in de handen bij dit vooruitzicht. Dit was even buiten de waard, in dit geval de UEFA, gerekend Ook in bobo-land is er een strikte hiërarchie en volgens ongeschreven wetten zijn de UEFA-bobo's rechtstreekse afstammelingen uit het Koninkrijk der Hemelen. De skyboxhouders merkten tot hun ontzetting een stuk lager op de internationale Bobo-ladder te staan. Met één pennestreek zijn ze door de UEFA-bonzen tijdelijk onteigend van hun eigen skybox. Of om in Arena-termen te spreken "het stadion dient vrij van rechten aan de UEFA te worden opgeleverd". De gifbeker is nog niet helemaal leeg, want ook de gebruikelijke restaurantfaciliteiten zijn niet beschikbaar. De Febo op het station Bijlmer verwacht hier garen bij te spinnen en heeft inmiddels extra personeel ingehuurd om de verwachte toeloop aan te kunnen. Als troost mogen de Arena-bobo's hun Jaguar een dagje laten staan, want zij worden in de gelegenheid gesteld gratis gebruik te maken van metro, tram en bus in Amsterdam! Dit is zonder meer een royale geste Verkopers van de daklozenkrant hebben inmiddels hun solidariteit betuigd met de verdrevenen en stellen een deel van de opbrengst ter beschikking. Vlaggen mogen weer! Met onmiddellijke ingang is het toegestaan om vlaggen mee te nemen aan een stok. De stok moet gemaakt zijn van massief glasfiber. De lengte mag hooguit 1.50m zijn en de diameter maximaal 6mm. Dergelijke stokken zijn te koop bij elke fietsenhandel, wij verwachten dat de souvenirs-stands buiten de Arena dit binnenkort in het assortiment zullen opnemen. Enkele F-Siders hebben al aangekondigd met fraaie, op Italië geïnspireerde ontwerpen, te zullen komen. Wij hopen dat er voortaan massaal vlaggen zullen worden meegenomen, het zal de sfeer zeker ten goede komen. Van onze redactie MONNICKENDAM Brandweer en politie rukten zondagmiddag nodeloos uit omdat bij een supermarkt aan de Jan Persijnlaan knal len waren gehoord en rook ontwikkeling was gezien. Ter plaatse bleek een aantal Ajax- supporters vuurwerk te heb ben afgestoken, omdat hun club landskampioen was ge worden. Met de brandweer is afgesproken dat de kosten van de uitruk (gemiddeld een bedrag van 600,zonodig op de feestvierders verhaald konden worden. 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 32