Stand van (supporters)zaken In het ruim anderhalf jaar dat DAS bestaat zijn er op het supportersvlak vele eisen gesteld, toezeggingen gedaan, gerechtelijke procedures aangegaan etc. Zoveel, dat ook wij een beetje zijn kwijtgeraakt wat er nu allemaal nog "loopt". Als een geheugensteun zullen we voortaan regelmatig een schematische opsom ming maken van die supporterszaken die nog steeds niet of pas recent zijn "opgelost". Op het moment dat een supporterszaak is opgelost of niet zal worden opgelost, wordt onder de stand van zaken besloten met "Afvoeren!". De volgende keer zal deze zaak dan van de lijst zijn afgevoerd. Omdat er momenteel wel heel erg veel zaken lopen, beperken we ons nu even tot de zaken die in DAS nrs. 1 t/m 12 voor het eerst zijn aangekaart. In de eerstvolgende DAS nemen we dan ook de recentere zaken op. Eerste melding: Onderwerp: Stand van zaken: DAS nr. 1, blz. 8, stuk De Volkskrant, laatste alinea (De klacht was op 16-1-1996 ingediend) De door Ronald Pieloor bij het ministerie van Economische Zaken (EZ) ingediende klacht over de koppelverkoop kaartje reis door Roever EZ heeft Ajax op 16 juli 1996 gewaarschuwd om hier een eind aan te maken. Hierop is voor alle wedstrijden weer deels een losse verkoop van kaartjes gekomen, waarna EZ op 14 november 1997 de grondslag van de klacht heeft laten vervallen. Ronald Pieloor is op 24 december 1997 hiertegen in beroep gegaan, met als voornaamste motivaties dat de situatie van kop pelverkoop in de praktijk deels blijft gehandhaafd, EZ niet aangeeft tot welk percentage maximaal ge koppeld mag worden verkocht en de door EZ eerder geopperde tender-inschrijving voor reisbureaus (waarbij de goedkoopste het recht krijgt de fans te vervoeren) in het besluit van EZ ontbreekt. Momen teel heeft EZ deze zaak weer in onderzoek DAS nr. 1, blz. 9, eis nr. 4 van de F-Side (25-9-1996) Alle plaatsen op de F-Side worden ongenummerd en daarmee niet gereserveerd Voor het volgende seizoen hebben ca. 1.200 F-Siders zich voor ongereserveerd zitten c.q. staan opgegeven. Het nieuwe ongereserveerde vak zal op de huidige vakken 126 t/m 128 komen en herkenbaar zijn aan de blauwe stoeltjes DAS nr. 1, blz. De toegangsprijs van de onge- 9, eis nr. 5 reserveerde F-Side wordt lager van de F-Side dan die van de (gereserveerde) (25-9-1996) vakken 113-115 aan de N'zijde Een eigenlijk vergeten eis. Tot op heden is hier niets meer over vernomen. Ook is hier niet meer over ge sproken. Verwacht wordt dat hier ook niet meer over gesproken gaat worden. Afvoeren! DAS nr. 1blz. 9, eis nr. 8 van de F-Side (25-9-1996) Een eigen ontmoetingsplaats voor de F-Side in de Arena op de omloop van de 1e ring met ingang van het seizoen 1997-1998 Op 18 december 1996 is de Ajax-supporters (dus niet alteen de F-Side) een nieuw supportershome toege zegd, en wel vlakbij het metrostation Strandvliet. Een ontmoetingsplaats in de Arena was niet mogelijk. In middels schijnen er bouwtekeningen te zijn. Verder nieuws ontbreekt nog DAS nr. 1, blz. Het met onmiddelijke ingang 9, eis nr. 9 toestaan van vlaggen met een van de F-Side plastic stok met een maximum (25-9-1996) lengte van 1,75 m en een ma ximum doorsnede van 3 cm Na ruim 1 1/2 jaar heeft Ajax zijn ei hierover gelegd; met ingang van 23 april 1998 (Ajax-Willem II) zijn de ze vlaggen toegestaan. Nu moeten ze nog worden meegenomen! Afvoeren! 1Afschaffen Arena-card 2. De te hoge prijzen in de Arena 10 van de F-Side (25-9-1996) Nog niet gebeurd, ondanks dat dit op 7-11 -'96 was toegezegd. Wij overwegen verdere stappen Nog niet gebeurd, ondanks dat dit op 7-11 -'96 was toegezegd. Momenteel onderzoekt Van Praag of de waarde van de Arena kan worden verlaagd naar 1,-. Hiervoor is de medewerking van de Arena directie nodig DAS nr. 1, blz. 9, drie afzon derlijke eisen van "eis" nr. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 29