De schaal is weer thuis! Groningen-Ajax: door het gros van de Ajax-supporters bij gebrek aan beter maar tot "kampioenswed strijd" gebombardeerd. En dat was te merken ook. Zelden hebben we zoveel moeite moeten doen om aan kaarten te komen. Tot in Joure werden ze bij bevriende Heerenveen-supporters (de noordelijke club- card-houders konden wèl aan kaarten komen) opgehaald. De schrijver van dit stukje dreigde ook de boot te missen, maar Ajacied Thomas bracht redding. Thomas, bedankt. Als iedereen zoais jij was, kon Cupido het wel schudden. We vertrokken zondagochtend vroeg met één busje en twee personenauto's naar het hoge noorden. Een kilometer of twintig vóór Groningen sloten er opeens zo'n vijftien auto's aan en reden we aan het hoofd van een hele colonne Groningen binnen. Na de auto's bij elkaar geparkeerd te heb ben, togen we naar de Groote Markt. In plaats van de verwachte Groningen- casuals troffen we ongeveer 150 Ajacieden aan (zie de foto rechts). Hiervan hadden er zo'n dertig -te her kennen aan de witte gezichten- een "nachtje Groningen" gepikt. Om ongeveer half twee was de groep aangegroeid tot een man of 300 en besloten we (ouderwets) massaal naar het Oosterpark te lopen. Onderweg stootten we op een kor don van ME'ers met daarachter weggescholen de Groningen-hoolies. Casual kon je ze niet noemen, want een casual draagt nou eenmaal geen clubkleuren en gympies, laat staan klompen. Maar ja, maak ze dat maar eens wijs. Hadden we van de Groningen-fans geen centje last, van de Groninger politie wel een beetje. Zie de Ivanhoe-taferelen op de foto linksonder! Uiteindelijk kwamen we ongedeerd bij het stadion aan en werd er gezamenlijk voor gezorgd dat de fans zonder kaart je (en dat waren er nogal wat) ook naar binnen konden. Wat er die dag verder gebeurde kun je uit de verdere foto's wel opmaken. Opmerkelijk was het gedrag van de kale Groninger die in de soap-serie "De harde kern" zijn Utrecht (of Ajax?)-tatoe- age door een FC Groningen-tattoo had laten vervangen. Hij die beweerde nooit weg te rennen, presteerde het om na de wedstrijd bij de nadering van één enke le Ajacied al de kuierlatten te nemen. Waarmee hij zich overigens niet onder scheidde van zijn companen. Volgens mij zijn Ajacieden zelden zo moe geworden van het steeds maar achter hen aanrennen. En dat, terwijl de Groningers toch zelf steeds de confrontatie zochten! Het hoogtepunt was misschien wel het na de wedstrijd in de straten van Groningen massaal gezongen "You'll never walk alone". Indrukwekkender kon het niet. Het zou mooi zijn als dit weer tweewekelijks gaat gebeuren Dus Ajacieden: Vergeet alsjeblieft jullie onderlinge geschilletjes en wordt weer één groep, zoals dat af en toe in Groningen zo was. Probeer ook andere groepen te respecteren. We zijn nu eenmaal niet allemaal hetzelfde in ons doen en laten. Wèl is zeker dat we allemaal Ajacieden zijn, waar we dan ook vandaan komen. 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 19