Vooruitblik zomerprogramma 14. Welke speler zou Ajax nu moeten kopen en waarom? Dat broertje van Laudrup, Brian. Samen vormen ze volgens mij wel een leuk koppeltje. 15. Wat vind je het beste artikel of de beste rubriek uit DAS? Wedstrijdverslagen, en dan vooral wat er in het buitenland is gebeurd, zoals de laatste keer de verhalen uit Moskou. 16. Wat vind je het slechtste artikel of de slechtste rubriek uit DAS? Afsluiters, die tekeningetjes met die ballonnetjes. 17. Wat zou je het eerst doen als je één dag voorzitter van Ajax bent? Ik zou er heel wat anders van gaan maken. Allereerst zou ik de F-Side een eigen home geven. De Arenakaarten gaan er uit. Ik zou zorgen voor veel meer gezelligheid en voetbalsfeer. En ook moeten al die vlaggen terugkomen, als je dat toch iedere week op TV ziet in Spanje en Italië, waarom kan dat hier dan niet? Begint na de laatste wedstrijd van Ajax, laten we hopen dat dit de bekerfinale in de kuip wordt, voor de meeste Ajacieden de vakantie, voor een aantal Ajacieden begint de vakantie pas bij de start van de oefencampagne van Ajax. Zo was het weekend in Liverpool, vorig jaar augustus, voor een toch redelijk groot aantal Ajacieden een onvergetelijk weekend. Ajax speelde in het UMBRO-toernooi met Newcastle United, Chelsea en Everion. Dat zo'n oefencampagne ook voor supporters een nuttige aangelegenheid kan zijn blijkt wel uit het feit dat het op Zuid welbekende lied "rotterdam is kut, rotterdam is klote" werd verzonnen in een volle, met alcoholdampen gevulde, taxi in Liverpool. Ajax speelt overigens voordat het met vakantie gaat zonder alle internationals op 24 mei in Hong Kong een oefenwedstrijd tegen Instant Diet, de kampioen van dat land. Ook geven de spelers dan nog enige seminars en clinics. Het oefenprogramma voor de komende zomer belooft helaas wat minder dan dat van het afgelopen seizoen. Er zit in ieder geval geen weekend bij naar een voor ons aansprekend voetballand. Op 6 juli hervat Ajax de training, uiteraard dan nog zonder alle internationals. Op 11 juli volgt dan de wedstrijd in Hoorn tegen Hollandia. Op 8 juli oefent datzelfde Hollandia overigens ook tegen Celtic, maar dit even terzijde. Na de wedstrijd in Hoorn vertrekt Ajax naar het traditionele trainingskamp in de Lutte. Op 15 juli speelt Ajax daar tegen DOS 19 en op 18 juli tegen de plaatselijke FC in Huizen. Eind juli vertrekt Ajax naar een trainingskamp in Denemarken. Ajax zal daar twee wedstrijden spelen: tegen FC Copenhagen en tegen Aalborg, de club van Jesper Gronkjaer, de Deense middenvelder die al tijdens dit seizoen voor de komende jaren werd vastgelegd. Overigens is voor de meeste Ajacieden Denemarken een onbekend voetballand, we kunnen ons niet herinneren dat Ajax in de afgelopen 25 jaar ooit daar voor de Europacup heeft gespeeld. Volgens welingelichte bronnen schijnt Kopenhagen een stad te zijn waar het best uit te houden is. Misschien een reden om hier massaal naar toe te gaan? Ajax zou dit kunnen stimuleren door voor voldoende kaarten te zorgen. Op 4 augustus volgt dan de beroemde, maar sinds vorig jaar eigenlijk beruchte, open dag. Laten we hopen dat Ajax de kaartverkoop voor deze dag, die vooral bij de jeugdige supporters zeer populair is, eens goed regelt, en niet er voor zorgt dat er een halfvol stadion is terwijl het restant van de kaarten in handen is van zwarthandelaars en mensen thuis, die voor een gulden wel het risico namen om toch maar niet te gaan. Op 12 augustus speelt Ajax (waarschijnlijk) uit tegen FC Köln, de laatste club waar Morten Olsen trainer was, voordat hij naar Ajax toekwam. Dit zou dan, sportief gezien, de "klapper" moeten worden. Omdat Keulen niet ai te ver weg is, kunnen we hier wel eens veel Ajacieden verwachten. Wat nog ontbreekt is de zekerheid dat het UMBRO-toernooi doorgaat. Volgens de laatste informatie zal dit toernooi begin augustus (helaas) in de Arena plaatsvinden. Voor de veie Engefand-gangers onder ons ongetwijfeld een bittere teleurstelling. Deelnemende teams zouden volgens dezelfde laatste informatie zijn: Fiorentina, Chelsea (vergeet de wortelen niet), het Braziliaanse Flamengo en uiteraard Ajax Bovenstaande data zijn uiteraard nog allemaal voorlopig, houdt voor de definitieve data en aanvangstijden de bekende teletekstpagina's in de gaten. Vooral ook omdat de informatie op de Ajax Homepaqe (Internet) afwiikt van die uit de Voetbal International. 13

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 13