Who the fuck isRené 1. Welke en wanneer was je eerste wedstrijd van Ajax en waarom ging je hier naar toe? Ajax thuis tegen RKC, ik denk dat het in 1989 was, ik ging gewoon eens een keertje kijken met mijn vader. 2. Wat was jouw mooiste moment bij Ajax? Dat zijn er eigenlijk twee. Als eerste uiteraard de finale van de Champions League in Wenen tegen AC Milan. Maar ook de hele entourage in Turijn bij de UEFA-Cup finale tegen Torino staat mij nog heel erg bij. 3. Wat was jouw vervelendste moment bij Ajax? Dat ik werd opgepakt na de wedstrijd feyenoord-Ajax, een jaartje of drie geleden. Ik stond op de eerste ring, een staanvak dus. Na de wedstrijd werd ik, samen met nog tien anderen, opgepakt met als aanklacht het gooien van stoeltjes. 4. Wat was jouw meest angstige moment bij Ajax? Dat was voor Ajax-Heerenveen, de bekerfinale in de kuip van een paar jaar geleden. Met een stuk of twintig vrienden liepen we op de coolsingel recht op zo'n tweehonderd feyenoorders af. Wij een kroeg in. Voor de deur werd het een beetje glazen gooien, maar ze durfden niet echt de kroeg binnen te komen. De smeris heeft ons er toen uitgehaald. 5. Wat trekt je het meest aan om naar Ajax te gaan? De gezelligheid met je maatjes, lekker veel voorpret en uiteraard een biertje drinken. 6. Wat vind je de meest aantrekkelijke uitwedstrijd en waarom? Volendam uit. Lekker biertje drinken voor de wedstrijd. Het is jammer dat ze er weer uit zijn, het zal wel weer een jaartje of vier duren voordat ze weer terug zijn. 7. Wat is jouw meest favoriete club na Ajax en waarom? In de voetbalwereld heb ik eigenlijk geen andere favoriet. In het American Football heb ik er wel een: Am sterdam Admirals. 8. Waarop ben je het meest trots bij Ajax? Het feit dat Ajax de trots van Amsterdam is. Overal waar je ook komt: iedereen, maar dan ook iedereen, kent Ajax. 9. Waaraan erger je het meest bij Ajax? Wat bijna iedereen op Zuid ergert: bobo's en boeren. 10. Wat is jouw meest favoriete speler aller tijden en waarom? Stefan Petterson, vanwege zijn bijzondere uitstraling en ook zijn bescheidenheid. Een echte Ajacied. Ik vond hem een bijzonder toffe gozer. 11. Wat vind je het mooiste stadion waar je ooit bent geweest en waarom? Bernabeu, het stadion van Real Madrid. Zo kolossaal en prachtig, en dan ook nog midden in de stad. 12. Wat vind je het lelijkste stadion waar je ooit bent geweest en waarom? FC Twente, commentaar overbodig. 13. Aan welke club heb je het meest een hekel en waarom? feyenoord, dat is de toch de grootste aartsrivaal uit die kutstad. psv stelt toch veel minder voor, niemand neemt hen echt serieus. 12

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 12