(waarvan het grootste deel nog nooit een voetbalwedstrijd had gezien), een paar Georgiërs (speciaal gekomen voor Shota), 50 AEK Athene supporters (aanwezig in Moskou voor hun wedstrijd twee dagen later tegen Lokomotiv Moskou), een afschrikwekkend grote roever-posse en natuurlijk de vaste kern van diehards die zich de longen uit het lijf zong. Frusterend als je daar zit met zoveel Ajacieden die zo weinig lawaai maken. Is de huiskamer dan niet gezelliger? Ajax begon met een onbegrijpelijke opstelling. Michael Laudrup is tegen sterkere tegenstanders al een zwaktebod, op zo n knollentuin helemaal. Zelfs Henk van Dorp (die we zelden op een waarheid over Ajax hebben kunnen betrappen) moeten we gelijk geven met het idee om Gerald Sibon in de spits te gooien en Arveladze naar de vleugel te dirigeren. Helaas, Morten Olsen besliste anders. Ajax speelde zonder vleugels, was wel meer in balbezit, was sterker, maar Spartak Moskou bleek weer gevaarlijker. Misschien had alles anders gelopen als Dean Gorré die bal er in het begin had ingeschoten. Jari bracht wel meer dreiging in het spel. Na de wedstrijd verklaart Morten Olsen dat Spartak Moskou niet misstaat in de halve finale. Wat een lulkoek! Ajax was over de twee wedstrijden genomen gewoon sterker, maar werd alleen uitgeschakeld door een paar persoonlijke fouten en wat tactisch gerommel. Uitgeschakeld worden is niet erg, maar dan wel door een team met meer kwaliteit! NAC-Ajax 0-2 (22-3-1998, 1.200 Ajacieden) Ajax speelde in Breda met Dean Gorré als rechts buiten, weer een nieuwe variant. Als Dean de eer ste kans van Ajax in de 45e minuut had benut, had waarschijnlijk iedereen die rechtsbuitenpositie een wereldvondst gevonden. Helaas, de bal ging naast. Na de rooie kaart van Jeffrey van As ging het iets beter, maar dat we nog een doelpunt hadden ver wacht, nee dat eigenlijk niet. Wat een genot dat Ajax er dan zelfs twee scoort en lekker "sneaky" drie punten mee naar huis neemt. Positieve pun ten: de sfeer bij de Ajax-supporters (zie foto rechts) en het (eindelijk) goed invallen van Peter Hoekstra, gaan we nu echt van hem genieten? FC Twente - Ajax 1-2 (29-3-1998, 1.350 Ajacie den) Uiteindelijk gingen we dan toch met die verrotte combi voor de tweede keer naar Enschede. En dit keer gratis. Soms helpen massale supportersac ties. Ajax speelde één van de beste wedstrijden van het seizoen. Maar wat bestond dat FC Twente uit een stelletje laffe honden, zelfs tegen 10 spelers van Ajax. Ook de Twente-aanhang betekende deze middag niets. Zelfs het tergende "en Twente moet een liedje zingen" kon ze niet tot noemenswaardige zangdaden inspireren. Wè! was het de eerste "Side" die sinds Beverwijk geen anti-Carlo liedjes liet horen. Mijn complimenten hiervoor! Van Egmond bewees eens te meer dat zijn wandaden tijdens psv-Vitesse geen uitzondering zijn, deze man is nog een beetje erger dan Wegereef. Ondanks Van Egmond won Ajax door twee beauties van Shota en Litmanen. Opvallend: toen Van Praag op de F-Side kwam staan scoorde Ajax direct. Seizoenkaartje Michael?? Na de wedstrijd konden we weer eens genieten van een bruut en agressief optreden van de politie (gezien Michael?), waarbij vooral vrouwen en onschuldigen weer de makkelijkste doelwitten waren. Mocht Michael het niet gezien hebben, heer Menting zag het in ieder geval wel; hij stond er met zijn neus bovenop maar bleef wonder boven wonder zelf gevnjwaard van klappen. En dat terwijl hij in dit geval zelf ook een volkomen onschuldige toeschouwer was! 9

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 9