Gametalk Ajax - NEC 3-0 (28-2-1998, 46.000 Ajacieden) Even sne! een paar doelpuntjes en dan lekker relaxed achterover zitten. Dat was het motto van deze wedstrijd. Die drie doelpunten kwamen dan ook wel heel snel, binnen 8 minuten. Daarna was het kruit verschoten. Opvallend was dat er geen, of in ieder geval heel weinig, kritiek viel te beluisteren tijdens de tweede helft. Of dacht iedereen: winnen, geen gele kaarten en blessures, alles O.K? Wij in ieder geval wel. Op Zuid viel op dat tijdens de saaie tweede helft velen hun tijd doorkwamen met het lezen van DAS. Ajax - Spartak Moskou 1-3 (3-3-1998, 46.000 Ajacieden, niet uitverkocht dus!) Wat een anti-climax, een gewaarschuwd Ajacied telt voor twee, en dan gebeurt het toch: je weg laten counteren. Bij de Russische doelpunten stonden Russen te juichen op de eretribune: hadden zij ook een clubcard, heer Menting? Ajax kwam aanvallend duidelijk te kort tegen Spartak, en verdedigend liet Ajax een (groot) aantal steekjes vallen. Wat deed Rudy eigenlijk op die plaats? Zelfs Edwin van der Sar kon Spartak niet afstoppen. Hoeveel schoten op doel heeft hij nou eigenlijk te verwerken gehad? Hebben jullie voor de wedstrijd ook zo genoten van wat het sfeerteam allemaal voor ons in petto had??!! Nee, geen vuurwerk, daar zorgden de Russische supporters wel voor! Zijn zij voor de wedstrijd net zo gefouilleerd als wij in rotterdam en eindhoven, heer Menting? Opvallend, dat bemerkten we bij de DAS-verkoop, dat vele supporters deze wedstrijd bezochten die er zaterdag tegen NEC niet waren. Onze conclusie: vele seizoenkaarten worden door meer dan één persoon gebruikt of een aantal Ajacieden had gewoon een los kaartje gekocht. Leve de persoons gebonden clubcard! Dat kan nog wat worden, daar in het koude Moskou. Gelukkig gaan de echte supporters er gewoon heen. Na de wedstrijd thuisgekomen trekken we een parallel met de (verloren) wedstrijd in eindhoven tegen psv van een paar jaar geleden. Waren er voor die wedstrijd ook niet een paar Ajacieden (jonk en Bergkamp) aan het onderhandelen met een andere club? FC Twente - Ajax (8-3-1998, 850 Ajacieden onderweg gestrand) Hoezo, supportersbeleid? 25 km voor Enschede kon iedereen weer terug. Weg zondag, weg treinkaartje naar Amsterdam, weg wedstrijd. Kon Temmink niet eerder zijn nest uitkomen, of had die consul ondanks de regen het slaap nog in de ogen. Zit het supportersbeleid van de KNVB niet in de portefeuille van Michael van Praag? Laten we de volgende keer zo'n wedstrijd op zaterdag, of uiterlijk zondagochtend om negen uur afiasten. Moeten we tenminste niet twee keer mee met zo'n stompzinnige combi met een gerede kans op even stompzinnige stewards. Ajax - NAC 2-1 (11-3-1998, Amstel Cup, 30.000 Ajacieden) Wat is Ajax eigenlijk een wereldteam. Als je zo slecht speelt en dan toch wint, dan vraag je af wat je moet doen om te verliezen. Het begin was nog wel leuk, de tweede helft was niet om aan te zien. De F-Side heeft gelijk: Van der Sar is keeper van de eeuw. Leuk trouwens dat er meer toeschouwers waren aan bij psv-feyenoord. Hoe kan de "deskundige" jury Edwin van der Sar over het hoofd zien ais man van de wedstrijd? En: naast Baba kan ook boudewijn zenden aardig loten. Ajax - Volendam 6-1 (14-3-1998, 48.000 Ajacieden) Zie Ajax tegen NEC. Alles in het teken van Spartak Moskou. Geen blessures oplopen, snel een paar doelpuntjes maken en dan de wedstrijd rustig uitspelen. Volendam doet het eerste half uur nog aardig mee. Na het eerste doelpunt is de wedstrijd al beslist. Opvallend: in dit soort wedstrijden zie je Michael Laudrup leuke dingen doen, maar wanneer gaan we het in de topwedstrijden nou eens zien? Spartak Moskou-Ajax 1-0 (17-3-1998, 2.500 Ajacieden waaronder 400 supporters) Op de tribune waren genoeg Ajacieden: een groot aantal in Moskou werkende Nederlanders 8

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 8