Van de redactie Hierbij alweer het 15' nummer van DAS. Ons vorige nummer heeft ons wat reakties opgeleverd van enkele lezers die drukfouten tegenkwamen, waarvoor onze excuses. Ook het bijschrift bij de foto op bladzijde 9 bleek weg te zijn. Dit was een foto van Hans, onze huisfotograaf, bijbestellen kan dus nog steeds. Ook het debacle van DAS nummer 13 heeft veel mensen aangegrepen, bedankt voor het meeleven met de redactie. Het kampioenschap oaderf, alleen de vraag is wanneer? Volgens de berekeningen kan het wel eens donderdag 23 april worden, thuis tegen Willem II. Het kampioensfeest kan nog wel eens problemen opleveren. Niet alleen is de donderdag een uiterst ongelukkige dag, ook het Leidseplein (toch een traditie) schijnt niet mogelijk te zijn wegens een bordes wat op instorten staat en de werkzaamheden niet op tijd gereed zullen zijn. Misschien is het mogelijk om het op het volledig kale terrein van 'de Meer' te vieren. Een podium neerzetten en klaar! Het overwegen waard denken wij, zeker nu ook het Museumplein als locatie uiterst onzeker is. Gemengde gevoelens rond de 23' maart. Iedereen stond weer even stil bij Beverwijk en het verlies van Carlo. Dat hij niet vergeten is bleek wel uit de indrukwekkende herdenking die begon op de begraafplaats in Amsterdam en die een vervolg kreeg in Beverwijk, waar bloemen werden neergelegd en er vuurwerk werd ontstoken op de manier zoals Carlo dat altijd deed. Ook waren er bloemen van de supporters van United en Newcastle United die op hun manier hun medeleven wilden laten blijken. Mede door de inzet van veel supporters is er geld opgehaald bij de Zuid-tribune en van de opbrengst is o.a. een advertentie in de Telegraaf geplaatst (zie onderaan bladzijde 2) en voor de twee kinderen van Carlo zijn seizoenkaarten gekocht. Doordat de burgemeester van Beverwijk het herdenken met zo erg op prijs stelt kon dit wel eens de laatste keer geweest zijn dat Carlo op deze manier in Beverwijk werd herdacht. Sinds enkele weken is bij Veronica het programma 'De Harde Kern' te zien, waarbij de supporters van verschillende clubs worden gevolgd. In de eerste aflevering hebben we bijvoorbeeld de 'harde kern' van NEC kunnen zien die helaas niet verder kwam dan wat onsamenhangend gewauwel over Vitesse en het aanvallen van een voorbijganger die zijn hond uitliet doordat de Groningen- supporters het af lieten weten. In aflevering twee was het de beurt aan de, met bivakmutsen getooide, Twente-aanhang, waarbij opviel dat de haat tegen feyenoord erg groot bleek te zijn en de verslaggever, Bas van Hout, die de supporters bepaalde uitspraken in de mond wilde leggen die er helemaal niets toe doen. In de belevingswereld van deze 'journalist' is het voetbalgebeuren gelijk aan crimineel gedrag, van enige clubliefde wil de beste man ook niets horen. Kijkcijfers wil hij scoren, al dan niet in opdracht van 'breekijzer' Pieter Storms. Ook DAS is enige tijd geleden benaderd om medewerking te verlenen aan dit journalistieke hoogstandje, er werd ons verzekerd dat het totaal niet om hooligans zou gaan, maar meer om de fanatieke aanhang. Wat deze belofte inhield hebben we inmiddels gezien. Toen de redactie van DAS enige eisen ging stellen over het programma, zagen de heren in dat er niets te scoren viel over de rug van De Ajax Ster. Het werd allemaal te ingewikkeld en toen werden andere groepen benaderd die, inmiddels op de hoogte, allen hun medewerking weigerden. De frustraties richting Amsterdam blijken ook erg hoog te zijn bij de psv-aanhang. Nooit geweten dat daar ook een harde kern bestond. Jawel hoor, een heuse Mario Been-look-a-like met een slok op die beweerde dat Ajax en Louis van Gaal in het bijzonder, nooit de beste zijn geweest ("Wij zijn de beste, van rotterdam, eindhoven!). De spreekkoren van de Ajacieden "philips-Amsterdam, olé, olé", hadden hem nog het meest gekwetst tijdens de laatste psv-Ajax. Ach gut! Misschien nog een nieuwtje richting eindhoven: Wij zijn alweer de beste I In deze DAS tref je aan: o.a. een reisverslag van de trip naar Moskou, de berichten over de Ajax-wijk op de grond van 'de Meer', een indruk van de wedstrijd tegen feyenoord en een nieuwe rubriek waarin boeken, fanzines en CD's worden besproken die de supporters niet mogen missen. Wij hopen op een mooi kampioensfeest op een voor Ajax waardige plaatsl 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 3