Onze mol in rotterdam Ik ben nu al zes maanden in rotterdam en ik heb ontdekt dat hier veel plezier te beleven valt als Ajax-supporter. Ajax is dit seizoen weer buitengewoon succesvol, feyenoord daarente gen bakt er weer helemaal niets van. Ze zullen dit jaar weer geen enkele prijs behalen. Ze verliezen waar dan ook en van wie dan ook en hun eerste Champions League ervaring was pijnlijk doordat hij eenmalig blijkt en nog eens extra pijnlijk vanwege het pak slaag dat zij van de Man U. Red Army hebben gekregen. Ik als Ajax-supporter was de enige met een smile die woensdagmiddag op het Stadhuis plein. Ik had nog nooit zoveel bebloede feye noorders gezien als toen. Jankend en schreeu wend zwoeren zij een wraak die nooit gekomen --f j i, 7 v -y is. De feyenoorders die de Man U. fans aan het 'W3"".'vV' V, 'l u 1,1 opwachten waren, werden totaal verrast door j :zr de wervelwind van vuisten, nikes, tafeltjes, stoe- y 'y,1 V, len, e.d., die de Man U. fans over het stadhuis- 1 plein loslieten. Ikzelf moest ook oppassen om niet getroffen te worden, maar dat had ik er wel voor over om dit te kunnen zien. De Man U. supporters waren inmiddels de kroegen ingegaan om daar feyenoorders te slaan. Deze feyenoorders hebben het meest geleden. Ze konden nergens heen en zij waren dan ook heel blij toen eindelijk de ME door had wat er gaande was. De ME deed het volgende: zij verjoegen de Man U. supporters uit de kroegen en lieten hen vrijuit gaan. De feyenoorders werden vastgehouden, zij kregen een stop-and-go penalty van een half uur. Ik heb een half uur lang mogen staren naar verwonde scf-lichaampjes en naar hun gekwetste zieltjes kunnen luisteren. Wat ik vreemd vond was dat de scf-mannetjes over de Joden begonnen te zingen, terwijl Man U. ze ditmaal de les had gelezen. Maar als ik terugdenk aan al die doelpuntfes- tijnen die Ajax in het doelgebied van feyenoord heeft gevierd, dan begrijp ik hoe scf-hoolies dol kunnen worden van Joden. Het zijn nu net domme stieren, die worden ook woest als ze een lapje rood zien. De Ajax-feyenoord confrontaties worden in Amsterdam gezien als lekkernij; in rotterdam wordt daar met poep in de broek naar uitgekeken. Toen ik een paar uur voor de wedstrijd Ajax-feyenoord in de wijk feyenoord aan de mensen vroeg wat zij van de wedstrijd verwachtten, vernam ik allerlei sombere beschouwingen: "Nee, ik denk niet dat we gaan winnen. Die k*****-Joden zullen wel weer toeslaan", was de alge mene opinie en deze bleek juist. Ajax is een continue verstoring van hun feyenoord-trots. De haat tegen de Joden is zo groot. Maar dat het zo erg is, heeft mij toch nog wel verbaasd. Eén keer hoorde ik een verhaal over een feyenoord-Ajax. De feyenoorders dachten een Ajacied ontdekt te hebben in één van hun vakken. Na de wedstrijd werd hij door een groep helden in elkaar geslagen. Toen de man kans maakte om op te staan, trok hij snel zijn shirt uit, om te laten zien dat hij een feyenoord-tattoo had. De haat tegen Joden is zo erg dat zij als dolle stieren op verzinsels afgaan. Diegene die feyenoord een warm hart toe draagt, moet ondergaan hoe Ajax dat hart helemaal vertrapt. Tja, voetbal kan wreed zijn. Wie niet van de Arena kan genieten, moet misschien maar eens wat wedstrijden in de kuip gaan bezoeken. Dan zal je zien dat we het in Amsterdam helemaal niet zo slecht hebben. Ajax staat al jaren aan de succesvolle kant binnen het voetbal. Dat er ook een andere kant is, ontdek je pas als je naar feyenoord kijkt. 39

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 39