De uitwassen van het combi-vervoer 1100 NEC-fans naar Vitesse ■rw iK?' Mag ik uw naam even Deze bijzondere vraag wordt tegenwoordig gesteld op het moment dat je de combi-bus probeert in te gaan. De vragenstellende steward trekt hierbij een gezicht alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Per slot van rekening geef je op het perron toch ook altijd je naam aan de conducteur, als je met de trein naar eindhoven wilt? "Uw naam", probeert de steward weer. "Ja ziet u, er is voor 20.000 gulden schade geweest bij de vorige uitwedstrijd, dus van de verzekeringen moeten wij uw naam hebben". Nee dus. Wij geven geen naam, omdat dit pure flauwekul is. Er is geen enkele regel die je verplicht om je naam op te geven. Het dreigement om je dan de toegang te weigeren is dan ook nergens op gestoeid. Wij willen nog wel eens zien of er een lege colonne bussen gaat rijden als iedereen weigert de naam op te geven. "Mag ik uw naam even Nee bedankt, dat gaatje geen moer aan. Supportersnamen liggen op straat Stewards controleren jouw naam aan de hand van lijsten waar naam, adres, postcode, woonplaats, geboortedatum, soms een telefoonnummer en je geslacht op vermeld staan. De lijst heeft als onschuldige titel meegekregen "Relaties per evenement". Wij vinden het uiterst bedenkelijk dat allerlei personen zomaar over dit soort vertrouwelijke informatie kunnen beschikken, nog even afgezien van de vraag of dit volgens de privacy wetgeving zo maar kan. Stel je voor wat er allemaal met een naamlijst gebeurt als deze zoekraakt? Kan dit niet? De DAS-redactie beschikte nog in de rust van de wedstrijd FC Twente-Ajax over een complete lijst met namen, die uiteraard meteen is doorgespeeld aan het SUPCRI-team. Inmiddels hebben wij aan Ajax schriftelijk gevraagd om aan deze gang van zaken een einde te maken NIJMEGEN - Ellhonderd sup porters van NEC kunnen de uit wedstrijd van hun ploeg tegen Vitesse bijwonen. De Gelderse derby wordt op zondag 5 april in het Gelredome afgewerkt. De supporters van NEC worden met de bus naar Arnhem vervoerd. Leden van de supportersvereni ging betalen negentien gulden voor de busreis en een kaartje voor de wedstrijd. Niet-leden be talen zes gulden meer. Combi-bus Vitesse - Ajax De idioterie van de combi-regeling kan eigenlijk niet beter worden aangetoond dan met deze wedstrijd. Als uitsmijter is het nu mogelijk om opstapplaats Arnhem te kiezen. Je kunt dan met je eigen auto naar Arnhem reizen en wordt dan een paar minuten vervoerd met een bus. Kan het gekker? Deze onzinnige grap kost je 40 piek. In vergelijking met de NEC-supporters die op 5 april naar Arnhem mogen is dit 21 meer, terwijl deze supporters in Nijmegen opstappen! Als dit volgend seizoen doorgaat dan lijkt een oproep om de hele combi-regeling permanent te blokkeren onvermijdelijk. öpSTfip AAN HEM

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 37