FC Twente - Ajax afgelast, lever je kaart in, ontvang een kleine vergoeding en ga terug naar START ehSENS Terwijl de regen al urenlang met bakken uit de hemel viel, dacht een consul dat het allemaal wel los zou lopen. Een bnesje erover en spelen maar, laat de Ajax-supporters maar komen Ruim twintig bussen met supporters zetten zich op zondagochtend 8 maart vanaf verschillende plaatsen in Nederland in beweging met als bestemming Enschede. Ook scheidsrechter Temmink ging op zijn dooie gemakje eens naar het Diekman-stadion, de man had zich kennelijk op geen enkele wijze laten informeren over de situatie. Na lang wikken en wegen vond Temmink het veld bij nader inzien toch maar niet speelklaar en gelastte de wedstrijd af. Sommige bussen waren al tot Enschede genaderd, andere waren minder ver toen het bencht doorkwam dat er geen wedstrijd zou zijn. Onder luide protesten werd rechtsomkeert gemaakt. Stewards Al direct in de bussen ontstonden discussies over de geldigheid van de kaarten Supporters stelden terecht dat het hun niet kon worden aangerekend dat de wedstrijd zo laat werd afgelast. In sommige bussen ontstond het praktische probleem dat de combi-kaarten al waren omgeruild voor toegangskaarten Volgens de meereizende stewards was er niets aan de hand De combi-kaarten zouden de volgende keer gewoon geldig blijven, maar de toegangskaarten moesten wel even worden teruggegeven. Gerustgesteld door dit antwoord werden de kaarten weer teruggeruild. Het eerste bod van Ajax "ga terug naar SENS" Wat de belofte waard is geweest werd enkele dagen later duidelijk. Ajax verklaarde de combi-kaarten ongeldig en bood alleen een schamele 15 compensatie voor de gemiste voetbalwedstrijd. Via SENS zou een nieuwe combi-kaart moeten worden aangeschaft. Een waardeloos voorstel met alle risico's van dien. Er bestaat immers een kans dat SENS is uitverkocht, terwijl je eerst wel een kaartje had. Ook de geboden compensatie voor het kaartje was discutabel. Al jarenlang betalen Ajax-supporters te veel voor de toegangskaarten Laat het nu uitgerekend bij deze wedstnjd andersom zijn Navraag bij het Diekman toonde aan dat FC Twente-supporters voor vergelijkbare plaatsen 25 betaalden Is het dan waarschijnlijk dat Ajax-supporters opeens in een riante kortingsregeling zouden vallen en slechts 15 moeten betalen? Terecht voelden veel supporters zich "genomen" De hele gang van zaken vormde het zoveelste bewijs dat er gesold wordt met supportersbelangen. Grote vraag is wie nu verantwoordelijk gesteld kan worden; is dit de KNVB, FC Twente of Ajax? Onze gedachten gaan het meest nchting KNVB, die te lang heeft gedraald met het definitief afkeuren in de hoop het speelschema niet nog verder te verstoren. De betrokken partijen doen alle mogelijk moeite om de schuld bij de ander te leggen Oproep tot boycot van de combi-regeling Voor de wedstrijd Ajax-Volendam zijn twee verschillende pamfletten uitgereikt, waarin werd opgeroepen om de kaarten niet om te ruilen en de combi-bus te boycotten De maat was vol vonden velen en met een boycot zou eindelijk een daad worden gesteld tegen het permanente gehannes met de combi-regeling De wedstnjd kreeg hierdoor meteen een beladen karakter een speelverbod van de Over 2 Jtjr jilse kurkdroog. .aal de r-5ide maar komen 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 32