Bravo Ajax! Wij hebben gelezen "Hij moet de beste ter wereld zijn. Ik vind hem ongelooflijk. Ik kan me niet herinneren dat ik ooit een keeper heb gezien die zo goed kan meevoetballen. Hij heeft zijn handen amper nodig, want hij staat gewoon mee te verdedigen. Hij is echt fenomenaal. Het moet fantastisch zijn om zo'n doelman in je elftal te hebben" (De Amerikaanse bondscoach Steve Sampson over Edwin van der Sar in het Haarlems Dagblad van 24 februari 1998 na de door Nederland met 2-0 gewonnen wedstrijd tegen de Verenigde Staten) "Ik heb een keer meegemaakt dat ik het gevoel puur te danken was aan de manier waarop onze hoort, dan gaat er toch wat door je heen, zeg" (Mario Velchiot in de Ajacied nr. 4 van het seizoen 1997-1998 overde Ajax-supporters) "Perschef Endt vergelijkt sportjournalistiek met het oudste beroep. Hoeren verkopen illusies; niet gehinderd door de waarheid brengen zij zorgvuldig gecultiveerde droombeelden aan de man. Niets ten nadele van dit prachtige be roep, maar ik zou het eerder in verband bren gen met het werk van persvoorlichters en pr- functionarissen dan met sportjournalisten" (Fred Caren, publicist, in Het Parool van 3 maart 1998) "Hij is al twee seizoenen de beste van de we reld. Peter Schmeichel mag de veters van Van der Sar niet eens strikken" (Ronald de Boer over Edwin van der Sar in het Algemeen Dagblad van 3 maart 1998) "Een spel, dat is het. Frank de Boer geeft het ook toe. Het spel om "weg te komen". "En ik ben goed in spelletjes", zegt hij er ook bij. Ook in dit soort spelletjes? "Nee", zegt Frank, "Maar als het moet dan wel. En soms moet het"." (De Gooi en Eemlander van 3 maart 1998) had dat een aantal goede acties die ik maakte, supporters mij steunden. Wow, als je je naam zo 7REEMDE KOP- maar omdat deze krant zijn prettige rela- v/ tie met Ajax alles waard is. moest mijn stukje naar aan leiding van de gisteren gespeelde wedstrijd tegen Spar- tak Moskou om de Uefa-beker eerst naar Ajax' perschef worden gefaxt. Zoals afgesproken bepaalt deze sinds kort niet alleen de kop boven stukken over Ajax. maar mag hij ook passages die indruisen tegen de belangen van de Ajax-aandeelhouders in het algemeen en de stemming op de beursvloer in het bijzon der. schrappen, afzwakken of waar nodig aandikken. Ziehier wat van mijn vlijmscherpe satirische column overbleef. Moskou is de lelijkste stad waar ik ooit van gehoord heb. Ik ben er zelf nog nooit geweest en na gisteravond is me de lust helemaal vergaan. De misdaad viert er hoogtij en in elk hotel stikt het van de hoeren. Dus slapen ho maar! Logisch dat in een dergelijk klimaat het voetbal floreert; de armoedzaaiers heb ben niks anders aan hun kop. Hoe anders ligt dat bij onze fantastische Ajacieden. Dat zijn mannen van de wereld. Zo ver hun fantasie reikt, liggen hun grenzen. Wat een heerlijke knullen zijn de Boertjes toch. Wie zou ze. los van de eer, niet gunnen voor een grote buitenlandse club te spelen. Hopelijk betrekken ze hun sympathieke schoon vader. de enige man in Nederland die niet te beduveld is om voor een dubbeltje door de knieén te gaan als hij het op straat ziet liggen, in de glorie door hem mee te nemen. Te veel om op te noemen dus. Ook zonder bal is Dani prach tig en Van der Sar blijkt ook als mens een geweldige keeper te zijn. En als ik dan toch even kritisch mag zijn. want zonder kri tiek vaart niemand. Al blijft het pijnlijk. Zelf kan ik eerlijk ge zegd nauwelijks tegen zelfkritiek. Maar wat gezegd moet ge zegd: "Wat was die scheidsrechter slecht hè?" (Freek de Jonge in zijn column in Het Parool van 4 maart 1998 naar aanleiding van het nieuwe persbeleid van Ajax) "Ik heb bij Ajax drie jaar van mijn leven weggegooid" en "Als Van Gaal naar mij informeerde, vertelde Van der Lem altijd dat ik slecht had gespeeld" (Andrej Demtsjenko in het NRC Handelsblad van 3 maart 1998) "Neem Shota Arveladze. Hij kon bij het Turkse Trabzonspor drie keer zoveel verdienen dan bij Ajax. Hij koos voor Ajax. De club, die naam, dat staat bij ons gelijk aan liefde voor het voetbal" (Merab Jordania, voorzitter van Dinamo Tbilisi, in het Algemeen Dagblad van 7 maart 1998) "Giorgi (Kinkladze, red.) wil dolgraag naar Ajax, maar Manchester City heeft een goudmijn in huis met Giorgi. City vraagt tien miljoen Engelse ponden voor hem. Dat kan Ajax niet betalen, maar Giorgi zou het liefst naar Ajax gaan, vanwege die voetballiefde" (Idem) "Als supporters in kooien blijven opgesloten en in colonnes als vee naar uitwedstrijden worden vervoerd, dan kweken we op den duur eerder méér dan minder agressie" (Riemer van der Velde, voorzitter van Heerenveen, in de VI van 11 maart 1998) 31

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 31