Nieuwe tegenvaller voor Gelredome Onverlaten zijn in de nacht van 9 op 10 april aan de haal gegaan met de verrijdbare grasmat van het Gelredome. Het doorgaan van de wedstrijd Vitesse-Ajax op 26 april is daarmee twijfelachtig geworden. De volgende dag is de grasmat inclusief het verrijdbare onderstel teruggevonden op een parkeerplaats langs de A2. ter hoogte van Ouderkerk a/d Amstel. De vermoedelijke dader, de 43-jarige agrariër A. van S. (de beruchte boer Loia) is met zijn tractor aangehouden. Hij had de grasmat even ervoor losgekoppeld van zijn vehikel en speelde de vermoorde onschuld. De verdachte ontkende zijn mestoverschot onder de grasmat te willen dumpen. Hij wordt momenteel aan de tand gevoeld. Vitesse-voorzitter Karei Aalbers, aanvankelijk op de rand van een zenuwinzinking, hervond al weer snel zijn grootspraak. Hij kondigde grootscheepse maatregelen aan om dit in de toekomst te voorkomen. Aalbers dacht dat het "concept Gelredome" na de pleinopzichters, flatwachters, stewards en stadswachten kan worden uitgebreid met "grasmatwachters", die op korte termijn al ingezet kunnen worden. Zij zouden permanent in een geel-zwart tuinhuisje op de middenstip moeten worden gestationeerd. Aalbers verwachtte dat de KNVB hiervoor dispensatie zou verlenen "wij slaan het middenveld met ons hotse-knotsen-voetbal toch altijd over, ik heb mij altijd al geërgerd aan dit deel van het veld". Op de vraag hoe er dan afgetrapt moest worden reageerde de voorzitter luchtig "Ach, hier komen we met zijn allen best wel uit. Kijk vrind, dit multi-functionele voetbaltheater, pardon ik bedoel stadion, is er dankzij mijn jarenlange gedram toch ook maar mooi gekomen, dus dit probleempje stelt verhoudingsgewijs weinig voor. Ha ha ha, neem een sigaar van mij kerel". Waarom de grasmat is gestolen is nog niet geheel duidelijk. Werd aanvankelijk nog gedacht aan een ludieke grap van een zonderling, inmiddels richt het opsporingsvizier zich ook richting Arena-directie. Directie-voorzitter Jan Gaasterland, in het verleden veelvuldig geplaagd met een abominabele grasmat, wordt genoemd als opdrachtgever. Gaasterland zou met een wisseltruc de Arena-grasmat op slinkse wijze willen vervangen door de mat uit het Gelredome. Verdachte J.G. is ingesloten en wordt nu door zijn eigen ordedienst bewaakt. Ook politiewoordvoerder Klaas Wilting was er zoals gewoonlijk weer als de kippen bij om commentaar te geven. "Onze dienders hebben op buitengewoon professionele wijze onder buitengewoon moeilijke omstandigheden bijzonder alert gereageerd. Dankzij ons kordate ingrijpen is erger voorkomen. Wij volgden de grasmat al vanaf het knooppunt Oudenrijn en vonden het meteen al verdacht dat er geen tribunes omheen stonden". Hoe de grasmat terug moet komen in Arnhem is niet bekend. Wel is duidelijk dat dit niet voor de wedstrijd tegen Ajax zal gebeuren. Voorzitter Aalbers verwacht niet dat doorgang van de wedstrijd hiermee in gevaar komt. "Dat is absoluut uitgesloten, wij hebben al duizenden kreeften, miljoenen oesters en een mammoettanker met champagne besteld. Samen met mijn vierentwintigduizend zakenvrienden hebben we een enorm volksfeest gepland, we kunnen onmogelijk zoveel theaterbezoekers teleurstellen. Wij geven onze terreinknecht opdracht de betonnen ondervloer groen te schilderen, wat witte lijnen erop en klaar is Kees. En met die teflon sliding-broeken van tegenwoordig en wat zachte noppen onder de schoentjes is de grond wat mij betreft speelklaar. Hatsekiedee, hik hik, burppp, neem nog een neut van mij". 30

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 30