Doe meer met Champy! De mascotte die wij allemaal zo goed kennen doet inmiddels alweer zo'n anderhalf jaar mee met de warming-up van onze helden. Champy is gewoon niet meer weg te denken uit de Arena. Sterker nog: Ajax zou niet langer Ajax zijn zonder Champy. Om het succes van Champy in klinkende munt om te zetten en de toch al fantastische sfeer in de Arena tot nog grotere hoogte te laten stijgen, volgt hier een aantal gratis tips waar het Ajax-bestuur zijn voordeel mee kan doen. Ajax is er voor iedereen (en dus ook voor peuters en kleuters), aldus Michael van Praag. Waarom staat Champy dan alleen maar op het veld. Zodra je in Disneyworld® één voet over de drempel zet, wordt je doodgeknuffeld door Donald Duck, Mickey Mouse, Goofy en noem ze allemaal maar op. Het lijkt mij fantastisch om wanneer ik in de toekomst met vrouw (moet ik nog zien te vinden) en kinderen (moeten nog gemaakt worden) naar Ajax ga, al op metrostation Bijlmer begroet wordt door Champy. Uiteraard loopt er dan niet één Champy rond, maar elf Champy schudt handen van jong en oud en maakt iedereen blij en gelukkig. De nu af en toe wat sombere route van metro naar stadion wordt één groot feest. Wie eenmaal Champy heeft gezien, legt gemakkelijk de link met Disney®. Waar Disney® voor staat is vermaak voor het hele gezin en speciaal voor de allerkleinsten. Al jaren weet men daar op uitgekiende wijze munt te slaan uit goedkoop sentiment. Sneeuwwitje, Sinbad, Het Dappere Broodroostertje en niet te vergeten Hercules, want Disney® heeft de Griekse helden herontdekt. Daarom is nu het moment voor Ajax aangebroken om in de njdende trein te spongen. Ik zie een tekenfilm voor me waann Champy als moderne versie van de Griekse held Ajax tegen gemene Duitse en Italiaanse verdedigers ten strijde trekt en uiteraard uiteindelijk wint. Breekpunt in de film is een achillespees-blessure (kan als Disney-sentiment in zijn meest pure vorm gebracht worden) waar Champy volwassener en sterker uitkomt, om vervolgens te laten zien dat hij en niemand anders de beste is. In het vonge Ajax-Magazine viel te lezen dat onze club een meer internationale uitstraling moet krijgen. Eerst was Amsterdam te klein, nu is Nederland niet groot genoeg meer. Ook Champy trekt de wijde wereld in. Het lijkt mij een geweldig idee om een Champy op de top van de Mount Everest te planten. Deze actie zal Ajax een media-exposure opleveren die zijn weerga niet kent. De volgende stap is het permanent bemand houden van de Eiffeltoren en het Vnjheidsbeeld door een levende Champy. Op de Chinese Muur zal vanzelfsprekend een heel elftal worden ingezet. Het ultieme doel is het meesturen van een Champy op de eerste bemande vlucht naar Mars. Hoe moeten al deze Champy's geworven worden, vraagt u zich als Ajax-bestuur nu af. U neemt ze gewoon via een uitzendbureau op proef voor een maand of dne. Let goed op de CV. Ex-Disneymedewerkers of mensen met een vergelijkbare achter grond genieten de voorkeur. Een antecedenten-onderzoek strekt tot aanbeveling. Er moet immers voorkomen worden dat types als Dutroux zich in het Champy-pak hijsen. Het moet wel gezellig blijven. U ziet het, goede raad hoeft niet duur te zijn. Doe er uw voordeel mee en zet deze gegarandeerde kaskrakers om in klinkende munt. Zowel u als het publiek zuilen er beter van worden. Benno. 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 27