rode baan. Hebben we toch nog iets om rotjeknor voor te bedanken! Verder is een aantal hokken naar tijdsdelen en diverse onderwerpen ingericht, met attributen waarbij de echte Ajax-liefhebber niet zonder te kwijlen langs kan gaan. Het mooiste vonden wij een groot, half vergeeld, vaandel uit het begin van deze eeuw. Menig Ajacied zou dit waarschijnlijk liever boven de kachel van zijn eigen huis hebben zien hangen. Wat minder fraai is, is een zeer groot feyenoord-embleem in het "hok" met als onderwerp de "klas sieker Ajax-feyenoord Een absoluut dieptepunt van het museum en een slag in het gezicht van al die Ajax-fans met een "Beverwijk-kater". Weg met dat rotding! Wat wel weer mooi is, is het "hok" met de Johan Cruyff-hoek. De bovenverdieping van het museum wordt gedomineerd in het midden een glazen kast met wat gewonnen bekers. Is dit alles wat we gewonnen hebben? Waar is de rest? Staan deze soms in de bestuurskamer te pronken? Of zijn er bestuursleden die een privé Ajax Mu seum hebben? Om de prijzenkast heen vind je van zowel de gewonnen als de verloren finales de statistische gege vens, de shirts van de tegenstanders, kaartjes, vanen e.d. en TV-beelden van de hoogtepunten. Zonder meer erg indrukwekkend en met veel smaak ingericht! Hieromheen zijn nog twee gangen. In de ene gang zijn wat buitenland se shirts van ex-Ajacieden tentoongesteld. In de andere gang hangen afbeeldingen van de Ajacieden die in het Nederlands elftal hebben gespeeld. Ook kun je daar ande re Oranje-attributen bewonderen, zoals shirts en een replica-beker van het Europese kampioenschap van 1988. Het Ajax Museum bewaart hèt hoogtepunt echter tot het laatst: een kleine filmruimte waar iedere acht minuten de film "Een jongensdroom" wordt vertoond. Mede door de Dolby Surround geluidskwaliteit om kippenvel van te krij gen. Verder verraden we hier niets over! Onze eindconclusie is dat het museum toch wel een "must" voor de echte Ajacied is, ondanks dat velen bij het verlaten van het museum toch een beetje het gevoel zul len hebben van "was dit nu alles?". DAS zou DAS niet zijn als we niet wat tips voor de museum-directie hebben om het bezoek aan het Ajax Museum tot een echt doorslaggevend succes te maken. Hier komen ze: de entreeprijzen vinden wij wat aan de hoge kant. Kinderen tot en met 12 jaar (die nu 10 moeten betalen) zouden wat ons betreft voor een gulden naar binnen moeten kunnen; jeugd van 13 t/m 18 jaar (die de volle mep moeten betalen) voor een rijksdaalder. Ook kan het 65+tarief nog wel wat omlaag. Voor Ajax-seizoenkaarthouders zou de entree, net zoals voor de socios bii Barcelona, gratis moeten zijn; - er zijn nogal wat "kale" plekken in het museum, bijvoorbeeld een aantal achterwanden de helft van de muur met de "Ajacieden in Oranje" en het trappenhuis. Het moet toch mogeliik ziin om dit ook op te vullen; - er ontbreekt een "hok" dat gericht is op het supportersgebeuren. Naast de geschiedenis van DAS zou er plaats moeten zijn voor mooie supportersfoto's, supportersattributen (en daar bedoelen we geen fïetskettingen mee, maar bijvoorbeeld aparte sjaals, petten, rozetten, speldjes e.d.) en in het verleden uitgedeelde actie-stencils (bijvoorbeeld die van "Barry Hulshof moet blijven" met de inmiddels legendarische slotzin "Na afloop van de wedstrijd verzamelen bij de pisbakken aan de Stadszijde"); - als je bij de attributen een beschrijving zou zetten (die nu ontbreekt) en bij de beschrijving in het programmaboek een afbeelding (die nu ontbreekt), kun je zonder iedere keer in het programma boek te moeten kijken lekker relaxed door het museum lopen. Het programmaboek kun je dan perfect als naslagwerk gebruiken. Zo sla je twee vliegen in één klap. door een grote ovale middenruimte, met m i Hwmm Het shirt dat Neeskens tijdens Ajax-Panaithinaikos op Wembley droeg, incl. programmaboekje 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 26