De goede oude tijd Zeven gewonden bij rel tijdens wedstriid Twente Ajax Als één van de weinige politiekorpsen mag de Hermandad uit Enschede zich in een grote populariteit verheugen Het organisatorische geklungel van dit korps is dermate hoog dat dit bijna elk jaar weer tot Comedy Caper-achtige toestanden leidt Begin september 1989 stroomden de supporters dan ook weer richting Enschede om het mee te maken. Zoals gebruikelijk werd er nauwelijks afgesproken Op het Centraal Station zag je wel wie er stonden en als je te laat was, dan ging je met de volgende groep mee Onderweg stapten er bij elk station meer Ajacieden in, de groep groeide gestaag tot een klein legertje Natuurlijk werd aanwezigheid van de spoorwegpolitie (SP) niet echt op prijs gesteld. Vaak stapte een deel van de groep onderweg uit, ging op zoek naar een cafe om zich enige tijd later weer bij een andere groep te voegen voor de volgende trein. Dit tot wanhoop en ergernis van de SP. In Enschede was het al enige tijd onrustig, veel F-Siders waren ai slaags geraakt met FC Twente-supporters of met de politie. Geprobeerd werd om groepen supporters zoveel mogelijk met bussen naar het stadion af te voeren. Dit overkwam ook de groep waarmee supporter R aankwam Teleurgesteld geen enkele bijdrage aan het slagveld te hebben geleverd werden zij in de bussen gedreven Andere F-Siders wisten te ontsnappen aan de bus en gingen op eigen gelegenheid naar het stadion Zij slaagden er bijna in om de vakken P en Q van de Tukkers te bestormen. Veel Twente-supporters die dit zagen aankomen hadden hun biezen al gepakt en vluchtten naar andere vakken De politie wist een bestorming ternauwernood te voorkomen. Grote groepen Ajax-supporters renden buiten het stadion voor de politie uit op zoek naar de tegenstanders. Ook in het onoverdekte staanvak was het vanaf het begin van de wedstrijd onrustig. Toen Ajax op achterstand kwam, werd een poging gedaan om het veld te bestormen Een deei van de hekken bij de sintelbaan was al verwijderd, de voorhoede van de supporters was al door het hek heen geklommen De komst van ME met honden maakte hier een eind aan In een nieuwe poging werd een gesloopte toiletdeur als een soort stormram gebruikt. Politie met platte pet voerde verschillende charges uit waarbij het er van twee kanten hard aan toeging Samen met twintig andere supporters werd supporter R aangehouden Terwijl de meeste arrestanten direct na de wedstnjd zijn vrijgelaten, werd R een Twents oor aangenaaid Een politieagent hield glashard vol te zijn geslagen door R In een snelrechtprocedure werd R veroordeeld tot drie weken cel met een stadionverbod van een jaar 23 (Van een onzer verslaggevers) ENSCHEDE - Vijf politieagenten en twee Ajax-supporters liepen gis teren verwondingen op tijdens on geregeldheden bij de wedstrijd FC Twente - Ajax. Vier Ajax-fans werden aangehou den wegens openlijke geweldple ging. Een 21-iariae Bussummer kreeg een boete van driehonderd gulden omdat hij met een spuitbus Davidsterren op verkeersborden spoot. Negentig Ajax-supporters verrasten de politie door eerder m Enschede te arriveren dan de bedoeling was. Zij weigerden in de speciale bussen te stappen, die hen naar het DieK- manstadion zouden vervoeren, om dat ze liever gingen lopen. Onder weg richtten zij vernielingen aan. Bij het stadion aangekomen liepen zij de suppoosten omver en renden naar de tribune van de FC Twente- aanhang. De politie wist een massa le confrontatie te voorkomen. De Ajax-aannangers bestormden daar na het Ajax-vak, klommen over de afrastering en wisten op het speel veld te komen. De politie wist hen terug te jagen in het Ajax-vak De vroege komst van de groep van dalen bleek verband te houden met een schriftelijke uitnodiging van FC Twente, vorige week, om een 'potje te komen vechten'. Voor en tijdens de voetbalwed strijd PSV-Den Bosch heeft de poli tie acht vandalen aangehouden. De aanhoudingen hielden verband met verboden wapenbezit, het zwaaien met kettingen en het verbranden van een vlag ENSCHEDE, maandag Tijdens ongeregeldheden rond de voetbalwedstrijd FC Twen te-Ajax in Enschede zijn gisteren vier politieman nen en één agente licht ge wond geraakt. Twee aanhangers van de Amsterdamse club liepen verwondingen door beten van een politiehond. Eén van hen moest voor behandeling naar het ziekenhuis. De poli tie heeft vier fans van de Amsterdamse club aange houden, ondere andere we gens openlijke geweldple ging-

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 23