Aj ax Amsterdam Het gezicht Geef Ajax z'n gezicht terug! 'GEEF AJAX Z'N GEZICHT TERUG' Onlangs ontving DAS het onderstaande schrijven van de Stichting Sports World. Omdat we het door deze Stichting genomen initiatief van harte ondersteunen, plaatsen we het in zijn geheel. Over eventuele verdere ontwikkelingen houden we jullie op de hoogte! ÊÉm De in 1900 opgerichte Amsterdamsche Football Club Ajax is vernoemd naar de Gnekse krijgsheld Ajax. Het was logisch dat de voetbalclub als officieel logo ook zija prachtige, markante beeltenis kreeg. Rond 1991 kreeg Ajax door enkele commerciële heden - passend in de tijdgeest - een 'identiteitscrisis toegedicht. De club kreeg een face-lift (of beter: face-shit). Het karaktenstieke Ajax-gezicht verdween uit beeld. Er kwam een wanstalnge computer-animatie voor m de plaats: glad. saai en fake. Een kil. onpersoonlijk masker. Ondanks de clubsuccessen en het "goede werk" van demagogen bleef er (gelukkig) weerstand bestaan tegen het zogenaamde moderne Ajax-gezicht. Langdurige contacten hierover met het Ajax-bestuur. de ledenraad en de supportersvereniging bleven zonder resultaat. Ondanks goede argumenten bleek een terugkeer van het originele Ajax-logo onbespreekbaar Dit geldt echier met voor Stichting Sports World, die hiervoor nu zelf de verantwoordelijkheid ter hand neemt. Onder het mono 'Geef Ajax z'n gezicht terug' zal deze onafhankelijke organisatie zich actief inzetten voor een volledige, onvoorwaardelijke en definitieve terugkeer j van het klassieke Ajax-logo. Als Stichting Sports World op uw actieve en/of financiële steun mag rekenen, dan kan de stichting al op korte termijn met een goed alternatief komen. Want bedenk: een echte Ajacied draagt de echte Ajax-afoeelding! Stichting Sports World Stichting Sports World is een maatschappelijke organisatie met als doel: l. bevordering van een eigen identiteit en 2. het behoud van de Nederlandse sportcultuur. De visie is: Toon je eigen gezicht en blijf jezelf. Verloochen nooit je karakter en afkomst. Kernactiviteiten zijn o.m. sportculturele acties. Stichting Sports World ontplooit haar activiteiten als antwoord op -(ver)zieke(nde) maatschappelijke ontwikkelingen'. Zoals ontwikkelingen waaraan uitsluitend commerciële motieven ten grondslag liggen: trends. Amerikaanse invloeden, vervlakking, non-identitv (kleurloosheid, face-lifts), prijsopdrijving, Europese eenwording en andere ontwikkelingen naar geestelijke verarming c.q. eenheidsworst. Meestal worden deze ontwikkelingen ongevraagd en ongewild toch doorgevoerd. De gewone (sportieve? burgers zijn de dupe. want die worden geconfronteerd met maatregelen die hun (sport jpiezier. sport)cultuur en eigen identiteit doen verdwijnen. Wie een bijdrage wil leveren aan 'een passend antwoord is bij Stichting Sports World van harte welkom Voor info: S.S.W. t.a.v. Rob Dukker Postbus 423 1800 AK Alkmaar (gaarne postzegel bijsluiten). 18

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 18