moet leggen hoe volslagen idioot dat is, heeft u waarschijnlijk zojuist het verkeerde tijschrift gekocht en moet u zich snel laten informeren over het verschil tussen Ajax en feyenoord. Dat bespaart een moeilijk en pijnlijk moment op de tribunes in de Arena. Geen Ajax-wijk dus, omdat er volgens het stadsdeel te veel Ajacieden zijn die 'recht' hebben op een straatnaam. Om moeilijke en pijnlijke discussies voor de nabestaanden te voorkomen, zijn de stadions maar uitgekozen. Een deelraadslid meende verder dat een Ajax-wijk zonder de naam van Cru ij ff te kort zou schieten, en daarom zinloos is. Ze hadden eens naar, excuses vooraf voor het r-woord, rotterdam moeten kijken. Daar bestaat sinds vorig jaar een feyenoord-woonwijk naast de kuip. Er is geen De Meer- straat', maar ook niets dat verwijst naar coen moulijn en willem van hanegem, de feyenoord-symbolen, omdat die twee nog leven (vorige week had het weinig gescheeld moulijn werd getroffen door een hartaanval, red.). Ook daar heerst de regel dat levende personen nog even moeten wachten tot na het overlijden voordat ze zich kandidaat mogen stellen voor een straatnaam. Er is echter geen rotterdammer die daar mee zit, integendeel ze zijn bijzonder blij met deze wijk. Als ze over zo'n vijftig jaar weer eens een straat bouwen komt van hanegem alsnog aan de beurt. Het is notabene deelgemeente IJsselmonde, waar de wijk ligt, zelf geweest die hemel en aarde heeft bewogen om die feyenoord-wijk te bouwen. Waarom zitten dat soort mensen niet in de hoogste kringen op stadsdeel de atergraafsmeer? Dan zou op 18 maart 2000 de eerste, echte Ajax-wijk zijn opgeleverd. Een schrale troost is dat een flat en een boom naar Cruijff zullen worden vernoemd. Als ij in het buitenland ooit nog eens moet uitleggen hoe Amsterdam zijn sporthelden eert kan hij vol trots vertellen dat na lang beraad is besloten een Cruijff-boom te planten pal naast zijn geboortehuis. Geen 'de Meeri meer, wel herinneringen en geen straten in een Ajax-wijk Alleen een boom. Jurryt van de Vooren (sporthistoricus) Het einde van De Meer 17

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 17