Ajax heeft ruim 10.000 seizoenkaarten die op een bedrijf te naam zijn gesteld, een te belangrijke groep om tegen je in het harnas te jagen. Voor de rest van het stadion blijft Ajax onverbiddelijk, een PCC accepteren of ophoepelen Wij hebben de Tweede Kamerfracties van de PvdA. D'66 en de VVD hiervan in kennis gesteld, dit met het oog op het te voeren kamerdebat over de PCC. Het heeft helaas weinig geholpen, minister Dijkstal drijft gewoon zijn zin door hierbij niet gehinderd door enige praktische kennis van zaken. Dit betekent niet dat de strijd verloren is. De FSV (de federatie van supporters verenigingen) heeft juridische stappen aangekondigd en de Registratiekamer heeft al laten weten dat de invoering van de clubcard in strijd met de wet is. Concurrentie voor de F-Side? Supporter Gerard van de Noord-tribune heeft het initiatief genomen om een G-Side op te richten om zodoende meer sfeer te krijgen in het stadion, ledereen kan hiervan deel uit maken, alhoewel het in eerste instantie bedoeld is voor de minaer-valide of gehandicapte supporter. Het is de bedoeling om Ajax met 'positieve' zangkoren aan te moedigen. Als voorschot op een stencilaktie worden belangstellenden opgeroepen om zich aan te melden. Dit kan bij Ajax-Life t.a.v. G-Side Gerard. Postbus 22944, 1100 DK Amsterdam. Stadionverbod van de KNVB? Voor het minste of geringste kun je tegenwoordig een stadionverbod krijgen Je bent als supporter aan de heidenen overgeleverd. De club of KNVB klaagt je aan, veroordeelt je en voert de straf ook nog eens uit. Willekeur lijkt hierbij onvermijdelijk, de rechtszekerheid voor supporters is op geen enkele wijze geregeld. Laat je vooral niet imponeren door allerlei dreigende briefjes van advocaten of deurwaarders. Teken in dit soort situaties altijd protest aan en zoek juridische bijstand. Voor een beroep tegen een KNVB-verbod schrijf je naar KNVB t.a.v. de heer W. van Rhee Postbus 515 3700 AM Zeist Enquête Morten Olsen De laatste tijd is er nogal kritiek geweest op Morten Olsen. Dit was voor supporter Mare aanleiding om op internet een enquête te houden onder de Ajax-supporters. Ruim 50 supporters hebben de scorebordjes omhoog gehouden. De uitslag in het kort 61% is redelijk tot heel tevreden over Olsen Toch is 54% ontevreden over het vertoonde spel, Olsen heeft dus voldoende krediet bij de supporters. Bijna een kwart wil desondanks nu al een nieuwe trainer, waarbij JC veruit favonet is Over een jaar zal de enquête nogmaals worden gehouden. Reclame-golf in aantocht Begin 1996, dus nog voor het bestaan van dit fanzine, is gevraagd aan welke instanties Ajax gegevens over seizoenkaarthouders heeft verstrekt. In een schrijven van 10 april 1996 antwoordt namens Ajax Gerard Holsheimer (Hoofd Secretariaat) dat het om de volgende gevailen gaat: Uitgeverij Tema (voor het Ajax-magazine), de fa. Johan Enschede (toezending seizoenkaarten), Stichting Cotass (clubcard vergelijking) en reisbureau roever (controleren seizoenkaartnummer). Meer niet. In november 1997 ploft een feestelijke champagne-aanbieding voor trouwe Ajax-supporters op de deurmat, gevolgd door een herinnering in december. Foutje, kan gebeuren dachten wij. Afgelopen maart dringt de volgende aasgier binnen, dit maal Canal+ met een "super-aanbieding'. Wie wordt de volgende? Als het aan ons ligt niemand, want wij vragen ons af of dit is toegestaan. De Wet persoonsregistraties stelt beperkingen op aan de zogenaamde "derdenverstrekking". Dit is alleen mogelijk "voor zover het voortvloeit uit het doel van de registratie" en dat is niet het geval. Wat heeft een seizoenkaarten administratie met een drankenhandel of Canai+ te maken? Wij vinden dat supporters moeten kunnen aangeven of hun adresgegevens door Ajax aan derden verstrekt mag worden. Wij hebben Ajax gevraagd het beleid hierop aan te passen en zullen zo nodig de kwestie voorleggen aan de Registratiekamer. Staan of zitten Letterlijk op de valreep kunnen we melden dat ongeveer 1200 supporters zich hebben opgegeven voor het ongereserveerde 'sfeergedeelte van de F-Side. Dit is minder dan we gehoopt hadden, maar belangrijker is dat elke F-Sider straks op de door hem of haar gewenste plaats terecht komt 13

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 13