Kort nieuws De zaak Bochum (met dank aan Michael van Praag) De CD ligt inmiddels al in de winkel. De titel is "AJAX, De Kampioenen"; de artiestennaam van Alex en zijn makkers is "ALEX en het tribunekoor". Kampioens-CD nu al uitgebracht! Omdat alles wat goed is, snel komt, werd reeds begin maart de kampioens-CD van het seizoen 1997-1998 opgenomen. Omdat deze CD uiteraard Ajax als onderwerp heeft, werd binnen de Ajax-gelederen gezocht naar een zanger achtergrondkoor. Uiteinde lijk viel de keus op de bekende Ajacied Alex en de oost-Amsterdamse "Praathuis-clan". Het Amsterdamse kroeglied "De vrolijke koster" mocht als melodie voor de nieuwe Ajax-song dienen. In twee avonden werden de aanvankelijk wat valse tonen gemixt tot een Ajax-waardig feest nummer. Dat dit met het nodige enthousiasme gepaard ging, blijkt wel uit de foto rechts. Na afloop moest iedereen zich nog even opstellen voor de hoesfoto (zie de foto linksonder). Op 23 maart werd tijdelijk een feestelijk sa menzijn in het gastvrije 't Praathuis de eerste CD aan Alex uitgereikt door niemand minder dan Sjakie Wolfs! Op dat soort momenten blijkt dat Sjakie echt een wereldvent is. Ook was het leuk dat niemand minder dan Danny Blind deze feestavond spontaan met zijn aanwezigheid opluisterde. Voor de meezingers onder ons volgt hieronder de tekst van het refrein: "Ja Ajax onze kampioenen Zijn door niemend te verslaan Het zijn de echte kampioenen En staan altijd bovenaan Dan vieren we feest met z'n allen Op ons eigen Leidseplein Er kan er maar één de sterkste wezen Dat in Ajax uit Amsterdam" Op 5 maart zijn Theo Damen, Michiel Menting en Michael van Praag in London geweest en hebben gesproken met Gert Aigner, secretans-generaal van de UEFA, en met Ernie Walker, hoofd veiligheidscom missie van de UEFA. Het gesprek is niet aangegaan om alsnog een zaak tegen de politie van Bochum te beginnen, omdat het dan toch een welles nietes verhaal zou worden. Het was eerder de bedoeling iets voor de toekomst te regelen. Aigner had zich goed voorbereid. Hij had het rapport van de waarnemer bij zich, die overigens wel summier berichtte van het politieoptreden. Bovendien was hij in het bezit van krantenknipsels waaruit je wel kon opmaken dat er het een en ander gebeurd was. Alle door supporters geschreven brieven en een uittreksel in het Engels zijn aan Aigner overhandigd (Aigner leest en verstaat Nederlands). Gesproken is over de gebeurtenissen en de heer Walker gaf aan dat er inmiddels ook andere (vooral Engelse) clubs zijn die geklaagd hebben over provocerend politieoptreden op het continent. Ze spraken er in elk geval wel schande van, helemaal toen de strak aantrokken "tie-rips" ter sprake kwamen. De Nederlandse delegatie heeft erop gewezen dat het belangrijk is dat UEFA-waarnemers vanaf heden nieuwe instructies krijgen, zodat zij mede gaan toezien op de maatregelen die politie-autoriteiten nemen. Ook is er op aangedrongen dat de UEFA, voorafgaand aan het seizoen, politiecommandanten en de bij de clubs verantwoordelijke veiligheidsmensen bijeenroept om onderling afspraken te maken. Denk hierbij aan kaartverkoop, mogelijkheid tot zelfstandig aanreizen, wijze van fouilleren etc. UEFA betoogde dat dit een moeilijke zaak is, omdat er ieder jaar weer andere clubs meedoen en bij de 11

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 11