Gametalk RKC-Ajax 1-5 (8-2-1998, 1200 Ajacieden) RKC uft. Vroeger altijd moeilijk, zeker in de oude fietsenstalling. Gelukkig is de fietsenstalling verbouwd tot een heerlijk sfeervol stadionnetje, waar je a raison van 22,50 op 20 meter afstand kon genieten van de beauties van Shota en Michael. En dan gaat de F-Side zitten zingen van: "Dat wordt de Toto- divisie". Denk nou eens even na: wat hebben jullie liever? Voor een kleine 50,-- op een houten pisbank in Volendam zitten, of lekker comfortabel voor een betaalbare prijs in Waalwijk. Ajax speelde redelijk, de wedstrijd werd weer ouderwets vroeg beslist. Minpuntjes: Shota mist twee dotten, hoe gaat het met Jari? het steeds groter wordende overschot aan Ajax-stewards die, zo lijkt het, worden gerecruteerd uit een sociale werkplaats en de absolute zangstilte in het vak van de supportersvereniging. Zij zaten zeker nog met het smulpakket in hun mond. Ajax-Roda JC 5-0 (11-2-1998, 18.000 Ajacieden) IRoda JC, thuis voor de beker, werd gespeeld in een angstvallig lege Arena (zijn de supporters hun "Ajax-geld" aan het opsparen?), alleen de zuidzijde was lekker gevuld. De wedstrijd was bijna een kopie van de wedstrijd tegen RKC, alleen was het nu nog eerder beslist. Shota had een aandeel in maar liefst vier doelpunten, Ronald de Boer speelde de pannen van het dak op de linksbuiten-positie, Dean Gorré scoorde weer en Baba weet hoe je moet loten In de rust was er op de omloop sprake van een ware "paspoortenhandel" voor de reis naar Moskou psv-Ajax 1-1 (15-2-1998, 1300 Ajacieden) En dan psv De kaartverkoop was een chaos, de supportersvereniging eist 650 kaarten op voor supporters die iedere uitwedstrijd zouden gaan. Waarom hebben zij meer recht op een kaart dan ik? Absolute discriminatie, mijnheer Goedbloed! Om binnen te komen was het motto: Wachten, wachten en nog eens wachten. Gelukkig begon de wedstrijd een beetje later omdat frits philips van het veld af moest lopen De du;tse sfeer uit de Arena, marsmuziek met vlaggetjes, werd aardig nagebootst, een dorpsgek die, ook op zijn duits, de opstellingen voorleest, en een thuispubliek dat grote moeite deed om net zo "luidruchtig" te zijn als het merendeel in de Arena. Eigenlijk ontbrak er alleen nog een orgel Ajax speelde lekker ouderwets, misschien nog iets te aanvallend tegen een tegenstander die alleen maar via de counter gevaarlijk kan zijn. Ronald de Boer scoorde magistraal, gelukkig hebben wij van der Sar. psv appelleerde bij iedere gevaarlijke situatie in het strafschopgebied voor een penalty, hoezo duits? Oliseh heerste als vanouds, Ronald de Boer speelde nu weer goed op het middenveld en Shota bleef dreigend Na de twee rode kaarten ging psv heerlijk uit zijn dak. Wat een intens genot om daarnaar te kijken. Slim van advocaat om in een wedstrijd die je moet winnen een aanvaller (nilis) voor een verdediger (valckx) te wisselen, Ajax ging als morele overwinnaar van het veld, de spelers lieten zich na de wedstrijd lekker gaan en werden mooi toegezongen door de F-Side. Na de wedstrijd: wachten, wachten en nog eens wachten (degenen die hierover meer willen weten verwijs ik naar DAS nr. 6, blz. 4 en 5) OPA SPOOR (een supporter die altijd met de trein alle wedstrijden bezoekt). 9

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 9