Crimineel, wat een organisatie We hebben het in geuren en kleuren mogen lezen in de Telegraaf, die met een rampenletter groot uitpakte. "Harde kern F-Side top drugsbende" kopte de krant, maar liefst 68 leden zouden zijn gearresteerd en aan de tand gevoeld Wat is hier aan de hand, ontwikkelt de Arena zich tot het Palermo van Amsterdam Artikel 140 van het Wetboek van Strafrecht wordt door het Openbaar Ministerie de laatste tijd beschouwd als het ei van Columbus. Volgens dit artikel is het deelnemen aan een criminele organisatie strafbaar. Hamvraag is natuurlijk wat men hieronder verstaat of beter gezegd wenst te verstaan Het vizier richt zich inmiddels op de voetbalsupporters. Supporters van de F-Side Kosten nog moeite heeft het OM de afgelopen maanden gespaard om de F-Side als criminele organisatie in kaart te brengen Indrukwekkende lijsten met telefoontaps zijn aangelegd, observatie teams zijn ingezet en informanten zijn geraadpleegd Het SUPCRI-team werkte in het diepste geheim op volle toeren en kon dan ook weinig waardering uitbrengen voor onze voortijdige publicatie in DAS nummer 8 (zie artikel "Hooligans opgelet"). De hele gang van zaken doet ons denken aan de inspecties zoals die vroeger in militaire dienst werden gehouden Als de sergeant-majoor slecht had geslapen en, omdat je zo n bijdehand ettertje was jouw PSU-kast had uitverkoren voor een nadere controle, dan kon je je borst natmaken. Zeker als de witte handschoenen werden aangetrokken om nog net het bovenste richeltje in de verste benedenhoek op stof te controleren, dan wist je al hoe laat het was. Met deze opgeklopte zaak is het eigenlijk niet veel anders. Een enkele supporter heeft inderdaad een paar weken op staatskosten kunnen logeren, maar het merendeel lijkt meer voor de show te zijn opgepakt. Sommige supporters die met veel tamtam thuis zijn gearresteerd, worden na een "uitputtend" kruisverhoor nog geen twee uur later vrijgelaten. Uit verklaringen van de aangehouden supporters blijkt dat de meeste beschuldigingen nogal gezocht zijn. Een aangehouden supporter beweert dat het doorzoeken van een gemiddelde discotheek op een zaterdagavond in Amsterdam een vergelijkbare vangst zou hebben opgeleverd. Het Openbaar Ministerie denkt hier heel anders over en zet met de beschuldiging van de criminele organisatie opnieuw hoog in. Supporters uit de skyboxen Ook de rood-witte-boorden uit de skyboxen weten zich op de hielen gezeten door een eigen opsporingsteam. Justitie is kennelijk voornemens om korte metten te maken met de gehele Arena bevolking De uitspraak "ledereen komt aan de beurt", bleek geen loze De beweerde screening van de Arena-certificaathouders kan niet al te veel hebben voorgesteld, als we de publicaties rondom het beursschandaal mogen geloven. De een na de andere skybox-bewoner blijkt opeens verdacht te zijn. De eigenaar van skybox 211 en 230 is het NIB (Nationale Investeringsbank), arrestant Han V was in het verleden als adviseur werkzaam bij dit bedrijf Ook was Han V werkzaam bij commissionair Van Meer James Capel, huurder van skybox 216. Een van de arrestanten Adri S. is de eigenaar en bestuurder van commissionairskantoor Gestion, wij verwijzen ditmaal naar skybox 210 Multi-miljonair S had twee passies, de amazone Anky van Grunsven en Ajax. Hij saneerde samen met penningmeester Arie van Os de financiën bij Ajax. En laat Arie nu ook zeer bekend zijn in beurskringen. Het zal toch niet waar zijn hè, komt het ere-terras nu ook al aan de beurt Is het OM gek geworden Demonstranten Euro-top Niet alleen voetbalsupporters zijn proefkonijn voor de ruime interpretatie van deze wet. Bij de in juni '97 gehouden Euro-top in Amsterdam zijn enkele honderden demonstranten onder hetzelfde mom van de straat geplukt. Twee leden van het Autonoom Centrum lieten het hier niet bij zitten. Zij draaiden de rollen om en klaagden burgemeester Patijn, hoofdofficier van justitie Vrakking en oud-korpschef Nordholt ook aan. Waarvoor Voor lidmaatschap aan een criminele organisatie I Om aan een lang verhaal een einde te maken en om het inmiddels knap gefrustreerd SUPCRI-team niet langer in onzekerheid te laten, geven wij op de volgende pagina volledige openheid van zaken. Na veel zoek- en graafwerk heeft de redactie de puzzel kloppend weten te krijgen. Zonder meer verrassend is de grote leider van de F-Side organisatie Dit blijkt snelle Eddie te zijn Je weet wel, de supporter die op het moment dat de wedstrijd inzakt, op de tribune aan de lange zijde in Ajax-shirt zichzelf warm loopt. Wie had dat nu gedacht 4

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 4