Van de redactie Wat een narigheid, zo n winterstop. In deze donkere dagen realiseer je je pas hoe erg je Ajax en alles er omheen mist. Bovendien kreeg je door de stop geen kans om je kater na Ajax-psv weg te werken. Gelukkig hebben we twee weken terug in eindhoven toch een beetje revanche kunnen nemen. De reacties vanaf het veld en vanuit het eindhovense hooligan-vak gaven duidelijk aan dat Ajax als dè morele winnaar uit de strijd was gekomen. Het grootste nieuws van de afgelopen periode is ongetwijfeld dat Ajax binnenkort de Effectenbeurs opgaat. Het volgende seizoen zal het hoofddoel van Ajax niet meer zijn "Het zo goed en aantrekkelijk mogelijk voetballen voor de supporters" maar "Het zoveel mogelijk geld verdienen voor de aandeelhouders"Bovendien is het niet onmogelijk dat de gekscherende cartoon rechts onderaan bladzijde 2 in de toekomst wel eens akelig dicht in de buurt van de werkelijkheid zal kunnen komenl Een zorgelijke zaak. Wat eigenlijk het meest zorgelijk is, is dat Ajax, in wat één van haar belangrijkste beslissingen aller tijden is, haar echte achterban (de supporters) hierin volkomen heeft genegeerd. In de volgende DAS zullen we verder op de beursgang ingaan. De verkoop van ons vorige nummer (nr. 13) is een waar debacle geworden. Lees hierover meer op bladzijde 7. Omdat we onverbeterlijke optimisten blijven, hebben we van dit nummer (nr. 14) toch maar weer 5.000 stuks laten drukken. Jawel, drukken1 Dus niet meer kopieren. De reden hiervan is dat we nu een zodanig hoge oplage hebben bereikt dat drukken goedkoper is dan kopieren. Bovendien is drukken kwalitatief beter dan kopiëren. Althans, dat is ons verteld. Op het moment dat we dit Schrijven, weten we zelf nog niet of een gedrukte DAS nou echt mooier is dan een gekopieerde DAS, en wel om de dóódsimpele reden dat we geen tijd hadden om eerst een proefdruk te laten maken. Wij hopen dat jullie over het resultaat tevreden zullen zijn' Omdat we door de winterstop ruim in onze tijd zaten, is deze DAS dikker dan ooit geworden: 40 bladzijden1 Zie dit maar een beetje als een compensatie voor het maar drie keer verschijnen van DAS in de periode februari t/m mei 1998. Door de rommelige competitie-indeling (zijn de draaiboeken van nog niet al te lang geleden, toen we gewoon thuis-uit-thuis-uit etc. speelden, soms in Zeist zoekgeraakt?) kunnen we helaas niet met méér nummers uitkomen. Wat valt er zoal in deze DAS te lezen en te bekijken? Uiteraard hebben we een uitgebreid artikel over de wervelende "One man show" van Michael van Praag op de F-Side (blz. 32 t/m 34). Voor de rubriek "Who the fuck is hebben we voor het eerst een prominente Ajax-supporter (nou ja, supporter) weten te strikken (blz. 28 en 29). Omdat onze "mole in Schotland" per 1 februari j.i. zijn studie in Aberdeen heeft beëindigd, vinden jullie in dit nummer zijn laatste bijdrage. Hierin alvast een vooruitblik wat ons te wachten staat als Ajax op de Beurs verschijnt (blz. 6). Gezien de vele positieve reacties van onze lezers op de inside- informatie van "Onze mole in Schotland" hebben we onlangs een DAS-mole in rotterdam gestationeerd. Hopelijk kan deze "mole" wat interessante nieuwtjes uit de schemerzone van ons land onttrekken. Teneinde het SUPCRI-team een hoop werk te besparen, heeft DAS alvast de criminele organisatie van de F-Side in kaart gebracht. Dit heeft wat verrassende zaken aan het licht gebracht (blz. 4 en 5). Als klap op de vuurpijl zijn we er zelfs in geslaagd om een aantal kopstukken van deze organisatie op foto vast te leggen (zie de Afsluiters). Voor degenen die naar Moskou gaan hebben we wat leuke en nuttige informatie verzameld. De thuisblijvers kunnen met deze informatie makkelijk pochen dat ze er toch zijn geweest (blz. 19 t/m Ondanks bezwaren van onze voorzitter blijft Joark voorlopig nog wel even "doororakelen" (blz. 10 en 11). Oh ja, meneer Van Praag: "Orakelen" betekent "het doen van vaak dubbelzinnige uitspraken met een schijn van gezag". In supporterskringen wordt dit gewoon "gezwets" genoemd. Dus niet iets om je kwaad over te maken! Wat jullie al een tijdje in DAS missen is de historische supportersfoto op de middenpagina's. De reden hiervan is eenvoudig. We hebben ze gewoon niet. Daarom doen we hier een oproep aan jullie of jullie dergelijke supportersfoto's voor ons te leen hebben of weten hoe we hier aan kunnen komen? De enige vereisten voor deze foto's zijn dat ze van erg goede kwaliteit moeten zijn en dat er toch wel minimaal zo'n 30 herkenbare supporters op moeten staan: dus niet de standaardfoto met de vier lallende supporters. Ook zou het mooi zijn als de betreffende wedstrijd erbij wordt vermeld. De foto s kunnen naar onze postbus worden gestuurd of bij DAS-verkopers worden afgegeven. Vergeet niet hierbij je naam en adres te vermelden. Uiteraard krijg je de foto's terug. Als we een foto van je afdrukken, sturen we je als blijk van dank drie foto's van de Arena-graffiti op. Alvast bedankt voor jullie medewerking. 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 3