Sfeerteam riog steeds actief Het sfeerteam was al uren voor de wedstrijd tegen psv actief in het stadion Duizenden kampioensschalen met gebruiksaanwijzing moesten voor de stoelen worden neergelegd Veel geholpen heeft het helaas niet, Ajax verloor Voor het sfeerteam is dit geen enkele aanleiding om bij de pakken neer te zitten Nieuwe plannen worden gesmeed om nog meer sfeer in het stadion te brengen. Voor de thuiswedstrijd tegen Spartak zijn er weer grootse plannen in voorbereiding. In welke samenstelling het sfeerteam verder gaat is niet bekend Één van de steunpilaren heeft na een woordenwisseling met Michael van Praag een vergadering voortijdig verlaten Van Praag trok de samenstelling van het sfeerteam in twijfel en refereerde aan uitlatingen van Joark in zijn column "Joark orakelt" Een niet al te taktische opstelling vinden wij, dit had ook onder vier ogen gezegd kunnen worden De vraag blijft of het sfeerteam ook andere tribunes weet te inspireren om een bijdrage te leveren aan de sfeer Een van de beste voorbeelden in Nederland was de wijze waarop de vier tribunes in het oude NAC- stadion (spontaan op elkaar reageerden. De B-Side was de aanjager en wist de andere tribunes op perfecte wijze in de sfeer mee te krijgen. Er ligt nog een grote uitdaging te wachten voor het sfeerteam. Regels zijn regels Stel je wil naar de bekerwedstnjd Ajax-Roda JC, je koopt met je seizoenkaart een kaartje en dan komt er iets tussen. Je kan plotseling niet meer, je verkoopt je kaartje. Later blijk je alsnog te kunnen, je gaat goedgemutst op de wedstrijddag naar het stadion. Er staan meterslange rijen voor de loketten, veel supporters lopen scheldend weg, je begrijpt niet waarom maar het interesseert je niet echt. Tergend langzaam kom je dichterbij Je ziet stapels kaarten klaarliggen en waant je veilig Dan wordt de koude douche in werking gezet. Je knjgt geen kaart want je hebt al een kaart gekocht. Je kunt praten als brugman, maar regels zijn regels Één kaart per persoon zegt de regel. Op de TV zie je met kromgetrokken tenen dat er vele duizenden plaatsen onbezet zijn. Later blijkt dat houders van een gewone clubcard wel twee kaarten konden kopen Wederom komt de vraag op, wie voor deze wanorganisatie verantwoordelijk is Discriminatie-zaak loopt met sisser af In DAS nummer 10 hebben wij gemeld dat onbekende personen of instanties de redactie hadden aangeklaagd wegen discriminatie bij het meldpunt discriminatie in Amsterdam. Anoniem gebleven klagers meenden dat eerder gepubliceerde songteksten over rotterdam een discriminerend karakter hadden Na bestudering van ons verweerschrift concludeerden klagers dat de redactie "de naar voren gehaalde aandachtspunten bagatelliseert en derhalve niet openstaat voor de zienswijze van cliënten". Klagers zien af van verder commentaar Kortom flauwekul en zonde van de tijd 1 Laatste nieuws uit de Beverwijk rechtszaak Op donderdag 19 februari j.l. heeft de officier van justitie vijfjaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf geëist tegen L. De hoofdredenen hiervoor zijn de verklaringen van L. tegen vrienden dat hij met de hamer keihard op het hoofd van Carlo had geslagen, dat de hamer zijn eigendom was, dat op deze hamer bloed van Carlo zat, dat hij bij zijn aanhouding in het bezit was van deze hamer en dat op de videoband te zien was dat hij "waarschijnlijk" met de hamer bij Carlo wegliep Zijn advocaat bracht hier tegenin dat L zijn verklaringen weer had ingetrokken (hij deed alleen maar stoer), dat er geen keiharde getuigenissen waren dat L had geslagen, dat de hamer ook door anderen had kunnen worden gebruikt, dat de hamer onwettig in beslag was genomen en dat "waarschijnlijk" niet sterk genoeg is om iemand te veroordelen. Hij eiste dan ook vrijspraak. Uitspraak van de rechter op donderdag 5 maart aanstaande om 9.30 uur! 37

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 37