seizoenkaart is verantwoordelijk voor de consequenties van zijn eventuele wangedrag. Ook komt er een gastkaart". Wat dit inhoudt, werd niet verteld. Het "probleem" Staan-zitten Op dit punt van de vergadering was een verkleumde Danny Blind al gevlogen. Van Praag gaf aan dat zijn woorden in de brief die uitgedeeld werd op de vakken misschien anders van toon hadden moeten zijn en hij begrip had voor de kwade reacties die deze opriepen. "Ik maak een deal met jullie", zei Van Praag en kwam met de volgende voorstellen de trappen moeten sowieso vrij worden gehouden i.v.m. calamiteiten. de F-Side zal opnieuw worden ingedeeld om de "zanggroep" bijeen te brengen als de "zangers" voor hun eigen stoel willen gaan staan dan 'heeft hij dat niet gezien'. Uiteraard is KNVB/UEFA/FIF6' StanC''3Unt Van ^an 'Draa9' orndat er anders een conflict ontstaat met de Had Van Praag dit maar eerder zo geformuleerd, dan hadden een hoop meningsverschillen niet nodig geweest. Op de vraag waarom hij nu ineens van standpunt veranderd was, werd geantwoord dat hij destijds ook verantwoording had naar andere supporters Van ongenummerde plaatsen kan helaas geen sprake zijn, een standpunt dat later tijdens de bijeenkomst werd afgezwakt. Het ongereserveerd zitten zou wellicht samen met de inrichting van een sfeervak gerealiseerd kunnen worden. Het gedrang bij de toegangspoorten denkt Van Praag te voorkomen door een afwisselend voorprogramma te bieden, zodat de mensen eerder naar binnen komen en door weer 'echt bied te gaan schenken Pas als dit geen soelaas zou bieden, zou bekeken worden of het aantal toegangspoorten vermeerderd kan worden. De supportersvereniging Bij de DAS-redactie werden al bevriezingsverschijnselen waargenomen toen Peter Goedbloed namens de supportersvereniging het woord wilde nemen. Ook de overige aanwezigen hadden hier blijkbaar last van en begonnen de kou van zich af te zingen De overgebleven spelers namen van deze gelegenheid gebruik om te verdwijnen zonder ook maar iets zinnigs te hebben gezegd. Ook een gemiste kans vinden wij Ronald de Boer nam nog wel de moeite om te melden dat zijn bezoek aan Barcelona niets had te betekenen ("gewoon een bezoek aan iemand met wie ik acht jaar heb gewerkt', aldus Ronald) Van Jan kregen we bij zijn vertrek nog een welgemeend applaus. Wat had Peter Goedbloed namens de SV eigenlijk te melden? Dat zij niet aan het handje van Ajax loopt, een eigen beleid heeft met eigen verantwoordelijkheden, absoluut niet uit is op winstbejag en dat de SV het ook niet altijd eens is met Ajax. Peter geeft aan het goed te kunnen vinden met Michael (dit tot hilariteit van de supporters). Ook geeft hij nadrukkelijk aan dat de SV tegen de persoonsgebonden clubcard is. Goedbloed zegt dat de SV onafhankelijk is en opkomst voor alle supporters, dus niet alleen de leden van SV (red waaruit is dit gebleken in het verleden?). Tenslotte stelt Goedbloed zich sterk te willen maken voor vuurwerk in de Arena. Gezien de beperkte beschikbare ruimte voor dit artikel beperken we ons tot deze hoofdlijnen Onze conclusie Voor de goed geïnformeerde supporter was er weinig nieuws onder de zon. De meeste punten zijn eigenlijk al bekend. Wij zoeken het grootste winstpunt op het "psychologische" vlak. Club en supporters zijn weer "on-speaking-terms" gekomen, waarmee de ergste druk voorlopig van de ketel is gehaald Toch ligt de bal nadrukkelijk bij Ajax om toezeggingen in de praktijk te brengen. Supporters kunnen zich terecht op het standpunt stellen van "eerst zien en dan geloven". Dit geldt natuurlijk ook voor de opstelling van de SV in dit soort zaken. Afgewacht moet worden op welke wijze de SV invulling denkt te geven aan het behartigen van supportersbelangen. Dat is wat ons betreft meer dan het opzetten van een sfeerteam. Supporters kunnen er op rekenen dat DAS alle ontwikkelingen nauwlettend zal blijven volgen 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 34