"Schubbekutteveen krijgt wel kaarten voor psv-Ajax" Ongeveer 800 supporters van de F-Side waren in een ijskoude Arena op komen dagen voor een bijeenkomst met vertegenwoordigers van Ajax. Doel van de bijeenkomst was het "uitpraten" van meningsverschillen en het wegnemen van allerlei misverstanden Namens Ajax waren aanwezig de spelers Ronald de Boer, Jari Litmanen en Danny Blind, Michiel Mentink (veiligheidscoördinator), Ed Lefeber (procedures kaartverkoop), Maarten Oldenhof (algemeen directeur), Carmen Westerhof (notufiste), Peter Goedbloed en Hans Hoevenberg namens de supportersvereniging en last but not least Michael van Praag Vooraf waren we vooral benieuwd naar de opkomst van de supporters. Een voorzichtige schatting makend kwamen we toch tot zo'n 800 supporters die bij binnenkomst een consumptiebon kregen, die goed bleek te zijn voor een bakkie Arena-koffie Voor het eerst in de geschiedenis van de Arena dat de Arena- card op zak kon blijven Een prettig gevoel! De agenda van de avond bleek pas bij binnenkomst in de Arena, maar liefst tien punten zouden worden behandeld. Het idee om het onderwerp "KNVB-Ajax" als eerste punt op de agenda te zetten bleek een goede vondst te zijn In een betoog legde Michael van Praag uit wat zijn reden is om in het KNVB-bestuur zitting te nemen. Volgens Van Praag kunnen veel supporterszaken beter worden geregeld in de hoedanigheid als KNVB-bestuurder dan in zijn rol voorzitter van Ajax. Genoemd werden de combi-regeling, het vaak onnodig provocerende politie-optreden, het vooroordeel dat Ajax een risicoclub is en de absurde toegangsprijzen voor Ajax-supporters bij uitwedstrijden. Deze opmerkingen vielen natuurlijk in goede aarde bij de aanwezigen en werden met applaus begroet Hiermee was de toon voor de avond gezet Geld Terecht werd door Miss F-Side naar voren gebracht dat Ajax bakken geld verdient met de uitzendingen van Canal+ en dat daar weinig tegenover staat voor de trouwe supporters, temeer daar veel supporters niet meer in de gelegenheid zijn om alle duels van Ajax te bezoeken door de belachelijke indeling van de wedstrijddagen. Van Praag merkt daarover op dat Ajax dat geld nodig heeft om de spelers te behouden en dat geld verdienen een gewoon onderdeel is van het voetbal. Hij hoopt dat Ajax volgend seizoen niet meer op dinsdag voor de UEFA- Cup speelt omdat er dan weer op woensdag in de Champions League wordt gespeeld Dit zou de competitie-indeling weer wat makkelijker maken, volgens hem. Ons lijkt het vanzelfsprekend dat hij ook eens gaat praten met verschillende burgemeesters die Ajax niet meer wenst te ontvangen op de weekenddagen (Roda JC, Fortuna Sittard en MVV bijvoorbeeld), omdat Ajax een risicoclub is. Het wordt veel supporters onmogelijk gemaakt om hun Ajax nog achterna te reizen. Kaartverkoop SENS bij uitwedstrijden Veel kritiek kwam op de kaartverdeling bij uitwedstrijden. De schandelijke gang van zaken rondom psv- Ajax leidde tot veel woedende reacties vanuit de supporters. Supporters uitten grote twijfel over de betrouwbaarheid van SENS. Honderden supporters zijn er niet in geslaagd om voor de wedstrijd tegen psv een kaartje te bemachtigen via SENS. Om 9.00 uur begon de voorverkoop en enkele seconden 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 32