12. Wat vind je het lelijkste stadion waar je ooit bent geweest en waarom? De Meer. Was geen droog brood aan te verdienen. Mede op mijn voorspraak gesloopt. 13. Aan welke club heb je het meest een hekel en waarom? Heerenveen. Ik heb ze laatst aangeboden om de Nederlandse uitwedstrijden voor ze te verzorgen Je weet wel, luxe touringcar, smulpakket en onderweg een tupperware-party. En dat voor 150, per persoon, zonder kaartje uiteraard. Wat denk je, weigeren die klootzakken! Onder het mom van supportersbelangen of zoiets. Commerciële onbenullen dus Komen nooit aan een begroting van 100 miljoen. 14. Welke speler zou Ajax nu moeten kopen en waarom? Rinus de Roever, een achterneefje van me. Kan ik voor 13,3 miljoen speelklaar afleveren Een koopje dus. 15. Wat vind je het beste artikel of de beste rubriek uit DAS? De colofon. Het enige lezenswaardige. 16. Wat vind je het slechtste artikel of de slechtste rubriek uit DAS? De Roever Rover Story. Nog nooit zoveel leugens bij elkaar gezien. 17. Wat zou je het eerst doen als je één dag voorzitter van Ajax bent? Roever Reizen Allround travel (ja ja, ook wij zijn gefuseerd) ook de Nederlandse combi-reizen laten verzorgen. De sky is per slot van rekening de limit. Bovendien heeft marktonderzoek uitgewezen dat Ajax-supporters over het algemeen redelijk welgesteld zijn. Daar valt dus nog veel meer uit te halen. En dan nu de ware Arend Arend de Roever's doopnaam is Arend Anton Leopold de Roe/er. Ja ja, De Roe£er met een Het heeft Arend destijds een hoop /lorijnen gekost om Roe/er in Roever te laten veranderen. Arend was namelijk bang dat hij door de als een zakkenvuller zou worden beschouwd. En dat was wel het laatste wat hij wilde. Of Arend er nou in geslaagd is om zijn poenerige instelling te verbloemen wagen wij te betwijfelen. Al in de wieg was Arend zakelijk ingesteld. Zo moest zijn moeder Arend's huilbuien afkopen met muntgeld. Als Arend tien minuten lang geen geld hoorde rinkelen, jankte hij heel Amstelveen bij elkaar. Arend was op de kleuterschool reeds een commercieel genie. Zo nam hij iedere dag zijn buurmeisje achterop zijn step mee naar school. En dat voor vijftien cent of vier lolly's per week. In het speelkwartier mocht je dan voor een dubbeltje op zijn step drie rondjes over de speelplaats rijden. Ook verkocht hij kaartjes voor de zandbak voor een stuiver. Ging je op zijn step naar de zandbak dan kostte dit de kleuters een kwartje (I). En ja hoor, de eerste gekoppelde combi-reis was geboren. Op 11-jarige leeftijd regelde Arend zijn eerste supportersreis. Hiervoor koos hij de derby DWS-Ajax uit. Hij liet honderden Ajax-supporters zich bij De Meer verzamelen, waarna hij ze als een hopman naar het Olympisch Stadion leidde. Voor de VIPS had hij drie bakfietsen geregeld. Deze voet- en bakfietsreis leverde Arend aardig wat centen op, waar hij later de nodige deuren mee kon openen. De lagere school heeft hij dan ook nooit afgemaakt. Vandaar dat 15 Duitse Mark bij Arend al gauw 35,- is. Begin 1984 kreeg Arend een knallende ruzie met zijn baas bij zijn toenmalige werkgever Neckermann Als wraak papte hij aan met Ajax, dat tot op dat moment de supportersreizen door Neckermann liet organise ren. Even een paar deuren openen tijdens Ajax-psv (zie het antwoord op vraag 1 op blz. 14) en alles was geregeld. Zo sloeg Arend twee vette vliegen in één klap! Een jaar later ontmoette Arend zijn latere rechterhand Cor bij Yab Yum. Cor presteerde het om aan de bar flessen Champagne voor 150,- te kopen en deze voor 150,- aan bordeelbezoekers aan te bieden. Door zijn eerlijke gezicht kreeg hij het voor elkaar dat ze deze flessen nog kochten ook. Arend was hiervan zo onder de indruk dat hij Cor a la minute in dienst nam. Jaren later werd deze Cor Roever's onbetwiste kaartjes-met-winst-verkoper-nummer-één. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 29